گلایه کشاورزان از عرضه کود پاییزه؛

وضعیت سفید کود سیاه در مازندران/کمبود نداریم اختلال از سامانه است

در روزهای اخیر و با شروع فصل کاشت پاییزه محصولاتی مانند گندم، جو و کلزا در مازندران برخی کشاورزان در تأمین کود دچار مشکل شده‌اند که مدیر شرکت خدمات حمایتی جهاد کشاورزی استان در این باره گفت: مشکلی در تامین کود مورد نیاز کشاورزی، نداریم اما مشکل پیش آمده به سامانه توزیع کود باز می‌گردد.

قاچاق کودشیمیایی در مازندران/چالش‌ها و ضرورت‌ها

وجود شبکه قاچاق کودشیمیایی درمازندران به اعتقاد برخی از کشاورزان و کارشناسان مشکلاتی را به وجود آورده که ضروری است مسوولان نهادهای نظارتی و بازرسی برای حل این چالش بخش کشاورزی استان تدابیر ویژه ای اتخاذ کنند.

رئيس شرکت خدمات حمايتي کشاورزي استان مازندران خبر داد:

افزایش ۳۰ درصدی تأمین و توزیع انواع کود در مازندران

رئیس شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان مازندران به افزایش ۳۰ درصدی تأمین و توزیع انواع کود در سطح استان نسبت به مدت مشابه در سال قبل خبر داد.

قصه پرغصه توليد برنج در شمال

خوشه‌های سبز ایرانی هراسان از ورود برنج‌های خارجی

قصه پرغصه تولید برنج در شالیزارهای شمال پایانی ندارد و مسئولان با واردات بی‌رویه برنج در حال نابود کردن این محصول استراتژیک هستند.

کارشناس مسائل اقتصادي:

آقای وزیر کالای وارداتی قاچاق است یا با مجوز پنهانی وارد می‌شود؟

 شیخی در خصوص واردات بی رویه کالاهای خارجی و احتمال افزایش گسترده تر آن پس از رفع تحریم احتمالی تصریح کرد: تنها آثاری که رفع تحریم خواهد داشت این است که برخی وزرا دروازه ها را با کمال تواضع به روی کالاهای بنجل خارجی باز می کنند و این صنایع نیمه برجا مانده و نیمه جان را نیز به زمین خواهند زد و از بین خواهند برد.

 

 

خشم روحانی از گرانی میوه ها+ سند

بررسی ها نشان می‌دهد که گرانی ۱۶۴درصدی قیمت میوه واکنش روحانی را در پی داشته؛ رئیس‌جمهور در این نامه که به جهانگیری ماموریت ویژه‌ای داد و اعلام کرد: شیوه خرید وزارت جهادکشاورزی غیر قابل قبول است.

توزیع 45 تن سبوس یارانه‌ ای در فریدونکنار

مدیر جهاد کشاورزی فریدونکنار از توزیع 45 تن سبوس یارانه‌ ای در این شهرستان خبر داد.

یکه تازی دلالان در فصل میوه های نوبرانه

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با غیرمنطقی خواندن عرضه میو‌های نوبرانه در بازار با نرخ‌های بسیار بالا و متفاوت، گفت: در صورتی که نرخ‌‌گذاری منسجم در خصوص میوه‌های نوبرانه صورت بگیرد تفاوت قیمتی در بازار را شاهد نخواهیم بود.

رئيس مرکز اصلاح نژاد دام وزارت جهاد کشاورزي:

مدیریت بازار دام‎پروری آشفته است/تثبیت 2 ساله قیمت محصولات دامی

رئیس مرکز اصلاح نژاد دام و بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه هم‌اکنون محصولات دام‌داران به قیمت دو سال گذشته و حتی کمتر از آن خریداری می‌شود، گفت: مهم‌ترین چالش موجود در دام‌پروری مباحث مربوط به بازار است.

 

بزرگترین شرکت های سهامی عام در دنیا

ملاک ارزیابی فوربز در رابطه با شرکت های مذکور بر پایه میزان درآمد، سود و مجموع کل دارایی های آنها استوار است.

افزایش قیمت محصول ارزان شده

از ماه آوریل 2013 میلادی تا مارس 2015 (حدود دو سال گذشته) قیمت جهانی انواع روغن خام که جزو اقلام عمده وارداتی به کشور محسوب می‌شود، همواره رو به کاهش بوده است، اما این ماده اولیه که 70 درصد هزینه تمام شده روغن نباتی تولید شده در کشور را به خود اختصاص می‌دهد، نتوانسته قیمت روغن نباتی داخلی را کاهش دهد، چرا که صنایع روغن نباتی طی دو سال گذشته قیمت محصولات خود را کاهش نداده‌اند.

قائم مقام وزير صنعت، معدن و تجارت:

پیش‌بینی میزان صادرات محصولات مختلف/ وضع عوارض بر صادرات موادخام

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن پیش‌بینی میزان صادرات محصولات مختلف در سال جاری اعلام کرد: پرهیز از نوسان شدید نرخ ارز، تشویق صادرات با ارزش افزوده بالاتر و وضع عوارض روی صادرات مواد خام از مهم ترین سیاست‌های صادراتی در سال جاری است.

با بخشنامه جهانگیری 30 کالا گران شد!

شمار کالاهای افزایش قیمت یافته بعد از بخشنامه جهانگیری از مرز 30 مورد هم عبور کرد تا وضعیت معیشت مردم بعد از بخشنامه جهانگیری بسیار سخت تر از گذشته شود.


عرضه لبنیات سنتی باعث افزایش تب مالت شده است

مدیر کل دفتر بیماری‌های دامی سازمان دامپزشکی تصریح کرد: یکی از عوامل انتقال تب مالت به انسان مصرف محصولات لبنی سنتی و فله‌ای است که وزارت بهداشت مجوز عرضه آن را در مغازه‌های سطح شهر صادر کرده و از سوی دیگر مصرف شیر پاستوریزه پرچرب را منع کرده است.

سو استفاده فروشندگان سموم از کشاورزان

بسیاری از کشاورزان که علت خرابی بذرهای خود را نمی‌دانستند با حضور در جهاد کشاورزی شهرستان و بردن نمونه‌ای از آن خواستار کمک فوری کارشناسان این مرکز در این زمینه بودند که به گفته آنها نه تنها کمکی دریافت نمی‌کردند بلکه به ابهامات آنها افزوده شد.

صفحه 1 از 32