مدیر عامل اتحادیه باغداران مازندران:

چرا پرتقال جنوب گران‌تر از مرکبات شمال شد؟

پرتقال ارقام متعددی دارد که تامسون یکی از پرطرفدارترین آن‌ها است، رقمی که در شمال و جنوب کشور تولید می‌شود و شکل و کیفیت آن‌ها با یکدیگر متفاوت است.

رئیس اتحادیه میوه و تره بار مرکز مازندران:

پیشرفت ابنیه میدان بار ساری ۹۰ درصد است

ساری- فخرآوران، رئیس اتحادیه میوه و تره بار مرکز مازندران پیشرفت بخش ابنبه میدان بار ساری ۹۰ درصد ذکر کرد و گفت: در زمینه راه دسترسی دچار مشکل هستیم.

معاون سازمان جهاد کشاورزی مازندران اعلام کرد:

آمادگی مازندران برای تامین و عرضه نامحدود برنج، کیوی و مرکبات بازار تهران

معاون توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه مازندران در سه محور برنج پرمحصول، کیوی و مرکبات آمادگی عرضه بدون محدودیت با قیمت مناسب به سازمان میادین میوه و تره بار تهران را دارد؛ گفت: این تضمین وجود دارد که مرکبات، برنج و کیوی بازار میادین تهران تا مهرماه سال آینده تامین و به موقع عرضه شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران خبر داد

خرید تضمینی نارنگی از سایز 80 گرم به بالا با قیمت 7 هزار و 500 تومان

عنایتی از خرید تضمینی نارنگی از سایز 80 گرم به بالا با قیمت 7 هزار و 500 تومان در سبدهای هشت کیلوگرمی در مازندران خبر داد و گفت: خرید تضمینی از امروز از سوی تعاون روستایی در همه شهرستان ها انجام خواهد شد.

نقش دلالان در رنگ آوری میوه ها چیست؟

موز گران شد/نوسانات ارزی دلیل افزایش 17 درصدی بازار

در حالی که گفته می شود میوه های رنگ آوری شده امسال بسیار کم در بازار توزیع شده است، برخی کارشناسان می گویند: این اقدام تخلف است و اصولا توسط واسطه ها و با هدف فروش میوه به قیمتهای بالاتر صورت می گیرد.

رئیس اتحادیه باغداران مازندران:

قمیت تمام شده صادرات یک کانتینر مرکبات به روسیه ۳۰۰ میلیون تومان است

شعبانی، رئیس اتحادیه باغداران مازندران گفت: قیمت تمام شده ارسال و صادرات یک کانتینر مرکبات به روسیه ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان است.

عضو کمیسیون کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی:

اختلاف 20 هزار تومانی مرکبات از باغ تا بازار/دلالان می‌برند و باغداران می‌نالند

زارعی کیاپی با بیان اینکه چه نهادی باید بر اختلاف قیمت 20 هزار تومانی مرکبات از باغ تا بازار نظارت کند؛ گفت: این اختلاف قیمت فاحش مرکبات تنها به جیب دلالان و واسطه‌ها می‌رود و کشاورزان سهمی از این مبلغ ندارند.

تولیدکننده انجیر در مازندران تاکید کرد

ضرورت برندسازی و ایجاد صنایع تبدیلی انجیر در مازندران

گلوگاه- تقوی، تولیدکننده انجیر در مازندران برندسازی و ایجاد صنایع تبدیلی انجیر در گلوگاه را لازم دانست و گفت: اگر اقدامی نکنیم اقتصاد گلوگاه از بین می رود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران تاکید کرد:

لزوم ورود تمام قد اتحادیه سورتینگ داران و باغداران به مقوله صادرات

خیریانپور بر ورود تمام قد اتحادیه سورتینگ داران، مرکبات و باغداران تاکید کرد و گفت: بانک ها با توجه به سپرده 126 هزار میلیارد تومانی در 4 ماهه نخست امسال، روند اعطای تسهیلات به سرمایه گذاران را تسهیل کنند. ‎

رخنه گرانی به کالاهای پرمصرف؛

اعتصاب رانندگان دلیل گرانی روزهای اخیر گوجه در بازار/زور نظارت‌ها به گرانی‌های مناسبتی نمی‌رسد!

متاسفانه رخنه گرانی به کالاهای پرمصرف در مناسبت‌ها و ایام خاص از شب یلدا و نوروز گرفته تا ماه رمضان و محرم به یک سنت مرسوم اما نامیمون مبدل شده که این روند هر ساله روی دور تکرار قرار دارد و وعده نظارت و تنظیم بازار نتوانسته است چوب، لای چرخ گرانی بگذارد!

رئيس ميدان مرکزي ميوه و تره‌بار مرکز مازندران:

شایعه واردات موزهای آلوده از سومالی صحت ندارد

رئیس میدان مرکزی میوه و تره‌بار مرکز مازندران با بیان اینکه واردات موزهای سمی از سومالی یک شایعه است و صحت ندارد؛ گفت: غالب موزهای وارداتی به کشور از کشورهای فیلیپین، هند، پاکستان و به ویژه اکوادور تامین می‌شود و ما وارداتی از سومالی نداریم.

اختصاصي/رئيس اتحاديه ميوه و تره‌بار مرکز مازندران خبر داد

نظارت اتحادیه میوه و تره‌بار ساری بر بازار هفتگی/ تازه‌ترین قیمت میوه و صیفی‌جات در میادین میوه ساری

اتحادیه میوه و تره‌بار ساری، در قالب یک تیم مشترک با سازمان میادین میوه شهرداری، نظارت بر قیمت‌گذاری بازارهای هفتگی را عهده‌دار شد.

تولید سالانه 35 هزار تن پیاز در مازندران

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: سالانه 35 هزار تن پیاز از زمین های کشاورزی مازندران تولید می شود.

اختصاصي/گزارش ميداني از بازار ميوه

بازار نابسامان و آشفته میوه در مازندران

نبود يك مكانيزم مناسب براي تنظيم بازار، وجود پر رنگ دلالان، عدم نظارت صحیح و یکپارچه بر بازار، همه و همه باعث شده تا وضعيت ميوه و بازار آن در شيب نامناسب قيمتي قرار بگيرد و با سونامي جديدي در قيمت ميوه روبرو شويم.

پس‌لرزه‌های افزایش قیمت میوه شب عید در رمضان

قیمت میوه و تره‌بار را عرضه و تقاضا مشخص می‌کند که با آغاز ماه مبارک رمضان و افزایش تقاضا برای این محصولات با افزایش قیمت آنان مواجه شویم.

صفحه 1 از 30