معاون اقتصادی رئیس جمهور:

500 هزار تن برنج مازاد در انبارهای مازندران وجود دارد

رضایی گفت: هم اکنون 500 هزار تن برنج اضافه در انبارهای مازندران وجود دارد که اعلام کردیم مسئولان استانی با اتخاذ راهکاری، برنج‌های مازاد کشاورزان را خریداری کنند و بازار کشور را آماده کنند تا این برنج‌ها به فروش برسد.

مدير جهاد کشاورزي گلوگاه

خروج غیرمجاز گندم گلوگاه به خارج از استان

مدیر جهاد کشاورزی گلوگاه گفت: بخش عمده ای از محصول گندم تولیدی شهرستان گلوگاه به دلیل نزدیکی با مراکز خرید گلستان، از مازندران خارج می شود.

انبه‌های وارداتی آلوده است

 رئیس اتحادیه محصولات کشاورزی گفت: انبه قاچاق، خطری برای سلامت مصرف کننده و تهدیدی برای تولید داخلی است.

قوانین تغییر یابد، بازار رونق می‌گیرد

حدود دو هفته است که عرضه‌های محصولات کشاورزی با حجم بالا روی تابلوی معاملاتی ظاهر می‌شود، اما همانند ابتدای سال جاری این معاملات با رونق ...

جولان میوه‌های خارجی در بازار

رئیس اتحادیه محصولات کشاورزی با بیان اینکه از شب عید تا امروز انواع میوه‌های خارجی در بازار به وفور موجود است، گفت: ورود غیرقانونی این محصولات به کشور باعث ضرر اقتصادی و ورود آفات کشاورزی می‌شود.

معاون وزير جهاد کشاورزي در مازندران:

برای تحقق اقتصاد مقاومتی‎ از کشورهای برتر گندم وارد می کنیم

معاون وزیر کشاورزی گفت: به‌غیر از آمریکا به‎دلیل مسافت زیاد با ما، می‌توانیم از کشورهای آلمان بالتیک، استرالیا، روسیه، قزاقستان و اکراین به‎عنوان کشورهای تولیدکننده برتر گندم، براساس نیاز منطقه گندم وارد کنیم و با تقویت ترانزیت، صادرات مجدد به کشورهای دیگر داشته باشیم.

46 هزار تن برنج خارجي فروردين وارد کشور شد

برنج سومین کالای وارداتی ماه گذشته

با وجود کاهش ۵۰ درصدی واردات برنج در فروردین ماه سال جاری این محصول با واردات ۴۶ هزار تنی خود، کماکان سومین کالای عمده وارداتی کشو به حساب می‌آید.

لجبازی عرب‌ها با هندوانه‌های ایرانی

معاون سازمان حفظ نباتات از برگشت خوردن شش محموله هندوانه از امارات خبر داد و اعلام کرد: تا کنون هیچ گزارش رسمی مبنی بر علت برگشت خوردن هندوانه‌ به ایران اعلام نشده و به نظر می‌رسد این جنجال‌های رسانه‌ای به دلیل لجبازی سیاسی یا رقابت تجاری باشد.

تکذیب صادرات میوه به ترکیه

رئیس هیئت مدیره اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران خبر صادرات میوه به ویژه میوه نوبرانه را به ترکیه تکذیب کرد.

سفر شبانه میوه‌های ایرانی به ترکیه

بارگیری شبانه کامیون‌های ترک و دستچین شدن میوه‌های نوبرانه، مانند هندوانه، گوجه سبز و... موجب گرانی میوه در هفته‌های اخیر شده است، به طوری که در تهران هندوانه کیلویی ۷۰۰، ۸۰۰ تومانی به ۱۴۰۰ تومان افزایش یافته است.

رئيس سازمان جهاد کشاورزي مازندران خبر داد

کشت 40 درصد از توت‌فرنگی مازندران در بابلسر

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه نزدیک به 40 درصد از توت‌فرنگی مازندران در شهرستان بابلسر کشت می‌شود، گفت: روستای ازنوا از مراکز عمده تولید این محصول در استان است.

کشاورز مياندورودي:

بیمه کشاورزی سبب آرامش کشاورز و افزایش تولید می‌شود

کشاورز میاندورودی گفت: نتیجه این بیمه می‌تواند افزایش تولید و آرامش کشاورز به شمار آید که باید تلاش مسئولان سعی در اجرا کردن کامل این بیمه باشد.

اختصاصي/ مازند اصناف گزارش مي دهد

ناتوانی محسوس مازندران در تامین تخم مرغ

 صنعت مرغ‌داری کشور در سال‌های گذشته با افت‌وخیزهای فراوانی روبه‌رو شده؛ این تنش گاه در بازار مرغ گوشتی و گاه در بازار مرغ تخم‌گذار ملموس بوده و دولت و متولیان بازار محصولات کشاورزی را به صحنه می‎کشاند.

جذب سرمایه‌گذاری خارجی و نقش آن در تقویت زیرساخت‌های مازندران

توسعه اقتصادی در استان مازندران نیازمند جذب سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی در بخش‌های مختلف به‌منظور تقویت زیرساخت‌ها و ایجاد مقدمات لازم برای این امر مهم محسوب می‌شود.

کاهش ۲۵ درصدی صادرات میوه

رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی از کاهش ۲۵ درصدی صادرات میوه در سال گذشته خبرداد و از مشکل تنظیم بازار شب عید توسط وزارت جهاد کشاورزی انتقاد کرد.

صفحه 1 از 9