بازار طلا و سکه سردرگم و پر تنش؛

طلا رکورد شکنی کرد!/مالیات و عوارض کسب‌وپیشه دردسر جدید بازار

نصیری با بیان اینکه بازار طلا با ثبت مزنه هر گرم یک میلیون و 517 هزار تومانی، رکورد خود را طی 40 سال اخیر شکست؛ گفت: روند حاضر در کنار چالش عدیده عوارض کسب و پیشه و مالیات، فعالان این صنف را با مشکل جدی مواجه ساخته است که ادامه این روند حتی به تعطیلی برخی واحدها نیز خواهد انجامید.

بازار طلا و سکه سردرگم است؛

سکه رکورد قیمتی 1401 را شکست/خریدار و فروشنده پا پس کشیده‌اند!

به گفته عضو هیات مدیره اتحادیه صنف طلا و جواهر مرکز مازندران، طی روزهای اخیر سکه با گذر از کانال 15 میلیونی و ثبت نرخ 15 میلیون و 35 هزار تومانی، رکورد قیمتی خود را در سال‌جاری شکست و به بالاترین میزان خود در بازار سال‌جاری رسید.

دلار آزاد در کانال 32 هزار تومان؛

کسادی بازار طلا در پی افت قیمت و عدم تقاضا!/ سکه 15 میلیون شد

با آنکه قیمت طلا و سکه این روزها روندی نزولی به خود گرفته اند اما این کاهش قیمت منجر به آن شده است تا خریداران برای افت هرچه بیشتر قیمت این کالاها صبر پیشه کنند و رونق داد و ستد را از بازار بگیرند.

سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز:

زمان‌‌‌بندی اجرای ضوابط خریدوفروش و نگهداری فلزات گران‌بها/ سکه طلا از 26 مهر مشمول مقررات است

سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به اعلام ضوابط اختصاصی حمل، خرید، فروش و نگهداری فلزات گران‌بها گفت: زمان بندی اجرای این ضوابط برای فلزات گران‌بها مشخص و براین اساس سکه طلا از 26 مهر مشمول این مقررات است.

عضو هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر مرکز مازندران:

بازار طلا در سودای فتح رکوردهای جدید/سکه امامی به مرز 15 میلیون تومان رسید

نصیری با بیان اینکه از روز پنج‌شنبه هفته گذشته عملا بازار از کنترل خارج شده است؛ گفت: در حال حاضر قیمت‌ها شدیدا رو به بالا است و به نظر می‌رسد باید شاهد یک انفجار قیمتی طی روزهای پیش‌رو باشیم.

نکته‌ای که در زمان خرید یا فروش طلا باید بدانید؛

نحوه محاسبه اجرت ساخت طلا

دانستن نحوه محاسبه اجرت ساخت و سود طلافروش و مالیاتی که باید پرداخت شود از آنجایی اهمیت دارد که وقتی می خواهیم طلای خود را بفروشیم، این موارد از قیمت آن کم می شود.

عضو هيئت مديره اتحاديه صنف طلا و جواهر مرکز مازندران خبر داد:

نوسانات بازار طلا و سکه درجا زد/مالیات مهم‌ترین دغدغه حال حاضر کسبه صنفی

نصیری با بیان اینکه پس از یک دوره همراه با فرازونشیب قیمت‌ها طی هفته‌های گذشته، اکنون نوسانات بازار راکد است؛ گفت: در حال حاضر مهم‌ترین و بزرگ‌ترین مشکل کسبه بازار طلا به مالیات و تراکنش‌ها باز می‌گردد و رقم مالیات پرداختی تا 10 برابر سالیان گذشته رسیده است.

طرحی که طلا را ارزان تر می کند

رئیس سازمان امور مالیاتی خبر از پیشنهاد این سازمان برای کاهش نرخ مالیات بر ارزش افزوده طلا داد.

۸۰ درصد طلای مصرفی در کشور قاچاق است

عضو هیات مدیره انجمن طلا و جواهر گفت: با وجود ممنوعیت واردات مصنوعات طلا متاسفانه روزانه از مجموع گردش یک تن طلا در کشور ۸۰ درصد آن مربوط به طلای قاچاق است که از کشورهایی همچون، ترکیه، هند و تایلند وارد کشور می‌شود.

روند نزولی قیمت طلا در کوتاه مدت متوقف نخواهد شد

 تحلیلگر برجسته موسسه سرمایه گذاری آر بی سی کاپیتال تاکید کرد که بازار طلا در شرایط کنونی به شدت تحت تاثیر گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو قرار دارد و روند نزولی قیمت طلا در این شرایط متوقف نخواهد شد.

اقدام کم‌سابقه چینی‌ها در بازار طلا

چین در اقدامی کم‌سابقه برای نخستین بار در شش سال گذشته، اقدام به انتشار میزان ذخایر طلای خود نمود.

خودنمایی بورس، سرافکندگی ارز و گرفتاری طلا در دام حباب

در حالی مذاکرات به روزهای پایانی مهلت تمدیدشده خود نزدیک می‌شد که عمده معامله‌گران، توافق نهایی را دستاورد این دور از مذاکرات برآورد کرده بودند. این موضوع سبب شد بازار سهام رشد پرشتابی را تجربه کند و در سمت دیگر، دلار و سکه با افت قیمت‌ها همراه شوند.

تشکیل جلسه مالیاتی طلافروشان

اظهارات معاون سازمان امور مالیاتی در مورد مالیات اصناف از جمله طلافروشان با واکنش‌های تندی از سوی اهالی صنوف مواجه شد.

بهای طلا در بازارهای جهانی

قیمت هر اونس طلا امروز چهارشنبه به مرز 1193 دلار رسیده است. قیمت طلا روز سه شنبه با فزایش 0.4 درصدی روبرو شده بود. پیش بینی ...

صفحه 1 از 127