متقاضیان برای خرید تایر، کد پیش‌ ثبت‌نام را اخذ کنند

سامانه تخصیص تایر و روغن موتور در تازه‌ترین اطلاعیه‌ خود، به متقاضیان خرید تایر سواری اعلام کرده که برای خرید، دارا بودن "کد پیش‌ ثبت‌نام" جهت تسریع در انجام استعلام‌ها و فرآیند خرید تایر لازم است.

آغاز فروش نقد و اقساط دو محصول کرمان موتور

شرکت کرمان موتور در نظر دارد فروش نقدی و اقساطی دو محصول کی ام سی T9 و کی ام سی X5 را ویژه اردیبهشت ماه 1403 از روز دوشنبه هفته جاری آغاز نماید.

فرمول تبدیل رهن به اجاره در سال 1403

در حال حاضر «رهن کامل» یک ششم تا یک هشتم قیمت ملک حساب می شود. اگر ملک تازه ساز باشد عدد 6 و هر چه سال ساخت بالاتر برود به ترتیب عدد ۷ و یا ۸ را در نظر میگیریم.

فشار صنف طلا و جواهر جواب داد

گویا اعتصاب گسترده طلافروشان به قوانين جديد مالياتي نتيجه داده و وزارت صنعت، معدن و تجارت با بخشنامه‌اي تازه و در يك عقب‌نشيني آشكار اعلام كرد كه «صنف طلا و جواهر از ثبت دارايي در سامانه جامع تجارت معاف هستند.»

فروش جدید محصولات ام وی ام ویژه اردیبهشت 1403

فروش ویژه محصولات ام وی ام شرکت مدیران خودرو ویژه اردیبهشت ماه از فردا یکشنبه آغاز خواهد شد.

آشفتگی در انتظار بازار مرغ

بعد از 4 ماه آرامش و ثبات در بازار مرغ، بنا بر تصمیمات مدیران وزارت جهاد، صادرات مرغ برای اولین بار در حال انجام است. این تصمیم برای حمایت از سرمایه گذاران صنعت مرغ اتخاذ شده است اما خروجی آن چه خواهد بود؟

سخنگو و عضو هیأت رئیسه اتاق اصناف ایران اعلام کرد؛

تلاش اتاق اصناف ایران برای تعدیل ضرایب مالیاتی

سخنگو و عضو هیأت رئیسه اتاق اصناف ایران گفت: امسال نیز همچون سنوات گذشته، امکان استفاده از تبصره ماده ۱۰۰ برای اصناف وجود دارد.

کالای اساسی برنج و روغن مشمول ارز ترجیجی شد

بر اساس مصوبه هیئت وزیران برنج و روغن خام در فهرست کالاهای مشمول ارز ۲۸۵۰۰ تومانی قرار گرفت.

از سوی هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام اعلام شد؛

انتخاب هیات مدیره اتحادیه‌ها بیش از ۲دوره متوالی مغایر با سیاست‌های کلی نظام نیست

هیات عالی نظارت، مصوبه مجلس درخصوص تمدید مدت مسئولیت اعضای هیات مدیره اتحادیه‌ها که انتخاب بیش از ۲ دوره متوالی آنها را بلامانع دانسته بود، مغایر سیاست های کلی نظام ندانست.

عدم الزام فعالان حوزه طلا و جواهر به ثبت همزمان صورتحساب الکترونیک در دو سامانه مودیان و جامع تجارت

مودیان طلا و جواهر، اختیار دارند از طریق ثبت صورتحساب در سامانه مودیان (ارسالی توسط مودی یا شرکت های متعمد) یا سایر سامانه های دولتی از جمله سامانه جامع تجارت صورتحساب های خود را ارسال نمایند.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور:

کسبه تا سقف ۱۸ میلیارد تومان فروش، از ارائه اظهارنامه مالیاتی معاف شدند

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد: صاحبان مشاغلی که مجموع فروش خالص کالا و ارائه خدمات آن‏ها در سال ۱۴۰۲ کمتر از ۱۸ میلیارد تومان بوده، می توانند از تسهیلات تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات‏های مستقیم استفاده کنند.

مهلت بخشودگی جرایم مالیاتی تمدید شد

بخشودگی جرایم مالیاتی و تمدید مهلت ارسال اظهارنامه سه‌ماهه دوره چهارم سال ۱۴۰۲ مالیات ارزش افزوده تا ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ ابلاغ شد.

رئیس کمیسیون تخصصی موبایل و لوازم جانبی اتاق اصناف ایران خبر داد؛

کاهش قدرت خرید مردم دلیل اصلی رکود بازار موبایل

به گفته رئیس کمیسیون تخصصی موبایل و لوازم جانبی اتاق اصناف ایران به طور معمول با افزایش قیمت دلار تقاضا برای خرید گوشی موبایل افزایش پیدا می‌کرد اما در یک سال گذشته به دلیل کاهش قدرت خرید مردم این رفتار تغییر کرده و بازار در رکود فرو رفته است.

عضو هیأت رئیسه اتاق اصناف ایران:

دریافت شناسه یکتا هرگز باعث افزایش مالیات نخواهد بود/ لزوم ایجاد ثبات ارز و حمایت دولت از اصناف

مهدی امیدوار، سخنگو و عضو هیأت رئیسه اتاق اصناف ایران با اشاره به نگرانی برخی اصناف نسبت به دریافت شناسه یکتا گفت: محاسبه مالیات سازوکار مشخصی دارد و دریافت شناسه یکتا هیچ ارتباطی با این موضوع ندارد و هرگز باعث افزایش مالیات نخواهد بود.

رئیس کمیسیون تخصصی مشاوران املاک اتاق اصناف ایران مطرح کرد؛

حذف اختیارات کنترلی بر بازار املاک با سامانه خودنویس

رئیس کمیسیون تخصصی مشاوران املاک اتاق اصناف ایران به این پرسش که قیمت‌ها در سال ۱۴۰۳ افزایشی است یا کاهشی، این گونه پاسخ داد: ما همیشه یک افزایش قیمتی را خواهیم داشت، اما امیدواریم در این سال با یک سیاست درست و آینده‌نگری در حوزه مسکن، شرایط متفاوت شود.

صفحه 1 از 1348