نماینده ولی فقیه در مازندران:

مسئولان مانع واردات بی‌رویه برنج شوند

نماینده ولی فقیه در مازندران خواستار بررسی مجدد در رابطه با سرانه مصرف برنج و جلوگیری از واردات بی‌رویه آن شد و گفت: مدیران تا آخرین دقیقه‌ای که هستند باید کارشان را دقیق انجام دهند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر:

واردات برنج کمر اقتصاد مازندران را شکست

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران از واردات برنج به عنوان دغدغه یاد کرد و گفت: این مساله کمر اقتصاد مازندران را شکسته است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی:

اختصاص ارز ترجیهی برای واردات برنج ضرورت ندارد

معاون امور زراعت وزیر جهاد کشاورزی گفت: در راستای حمایت از تولید کنندگان برنج داخلی، اختصاص ارز ترجیهی برای واردات این محصول ضرورت ندارد.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران خبر داد:

اعلام قیمت تمام شده برنج توسط دستگاه های دولتی برای ساماندهی بازار

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران با اعلام اینکه براساس مصوبات دومین سفر رئیس جمهور شهید به این استان باید ارز ترجیحی برای واردات برنج تخصیص داده نشود، گفت: امسال اعلام قیمت تمام شده برنج توسط دستگاه های دولتی انجام می شود تا پایه قیمت بازار برنج اعلام شده و ساماندهی بازار برنج را شاهد باشیم.

استاندار مازندران:

مسئولان مراقب جریان رسانه‌ای علیه شالیکاری شمال برای واردات برنج باشند

استاندار مازندران با بیان اینکه حذف ارز ترجیحی برای واردات برنج تصمیم ماندگار رئیس جمهور شهید برای شالیکاران شمال است، در عین حال گفت که باید مراقب جریان رسانه ای علیه برنج‌کاری شمال برای واردات برنج باشید.

تقاضا نیست؛

ثبات قیمت عمده فروشی برنج مازندران در فصل شالیکاری

قیمت برنج طارم محلی کشت مازندران از شروع فصل شالیکاری یعنی اواخر اسفند ماه سال گذشته تا کنون که ۸۵ درصد عملیات نشاء کاری انجام شد، به صورت نسبی در واحدهای شالیکوبی استان ثابت مانده است.

رئیس اتحادیه برنج‌فروشان بابل:

قیمت جدید برنج طارم اعلام شد

رییس اتحادیه برنج‌فروشان شهر بابل از تعدیل بازار برنج پس از مشکلات برآمده از واردات مازاد دو میلیون تنی در سال 1401 خبر داد و پیش‌بینی کرد حجم محصول امسال بالا و قیمت‌ها مطلوب باشد.

مسئول جهاد کشاورزی مازندران:

نظام مسائل برنج مازندران تهیه شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت :پس از دستور ویژه رئیس جمهور شهید در دور دوم سفر استانی به این خطه در خصوص جلوگیری از واردات بی رویه برنج و حرکت به سمت خودکفایی این محصول ،نظام مسایل تولید تا عرضه برنج تهیه شده است.

نگاهی به دومین روز سفر رئیس جمهور به مازندران؛

دستور برای رفع موانع خودکفایی برنج و دغدغه برنج‌کاران

رئیس جمهور که در دومین روز سفر استانی به مازندران، به غرب این استان سفر کرده بود، در جریان سخنرانی خود در مصلای نوشهر، اشاره‌ای به بررسی درخواست مردم این منطقه برای ایجاد استان جدید در هیات دولت داشت.

کالای اساسی برنج و روغن مشمول ارز ترجیجی شد

بر اساس مصوبه هیئت وزیران برنج و روغن خام در فهرست کالاهای مشمول ارز ۲۸۵۰۰ تومانی قرار گرفت.

گلایه استاندار مازندران از واردات بی‌رویه محصولات کشاورزی

استاندار مازندران با بیان این که واردات محصولات کشاورزی باید به گونه ای باشد که کشاورز ضرر نکند، گفت: صادرات محصولات کیفی این استان به کشورهای حاشیه خزر مورد تاکید است.

فرمانده انتظامی بابل خبر داد:

کشف ۱.۲ تن برنج تقلبی در بابل

فرمانده انتظامی بابل از شناسايی يک انبار خبر داد و گفت: مأموران در بازرسی انجام شده یک تن و ۲۰۰ کیلوگرم برنج خارجی نامرغوب با برنج‌های مرغوب ایرانی تخلیط شده بود را کشف کردند.

نشاکاری برنج با نگرانی شالیکاران مازندران از افزایش قیمت نهاده‌های کشاورزی

گرچه هنوز آیین نشا کاری مکانیزه برنج مازندران امسال به صورت رسمی از سوی جهاد کشاورزی استان انجام نشده است، اما با شروع نشاکاری دستی همراه با افزایش ۳۰ تا ۵۰ درصدی قیمت انواع نهاده های کشاورزی ،شالیکاران را به شدت نگران و تحت فشار قرار داده است.

نماینده ولی فقیه در مازندران:

۲۰۰ هزار تن برنج مازندران همچنان در انبارها/ لوازم و تجهیزات کشاورزی گران است

نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: هنوز ۲۰۰ هزار تن از برنج سال قبل استان در دست کشاورز و انبارها باقی مانده است.

توضیحات سخنگوی دولت پیرامون ماجرای واردات برنج

سخنگوی دولت گفت: جنگ روسیه و اوکراین اواخر سال ۱۴۰۰ رقم خورده بود و جهان نسبت به امنیت غذایی تردید داشت؛ سال گذشته مجموعه وزارت جهاد کشاورزی مجبور بود میزان واردات در حوزه‌های مختلف غذایی را سریع‌تر و بیشتر از حد متعارف سفارش‌گذاری کند تا امنیت غذایی مردم تهدید نشود.

صفحه 1 از 4