اخبار صنفی شهر سوادکوه
در حاشیه برنامه سفر رئیس جمهور به مازندران؛

مشکلات کشتارگاه طیور سوادکوه با حضور رییس سازمان دامپزشکی بررسی شد

همزمان با دور دوم سفر رئیس جمهور و هیات دولت به مازندران با حضور معاون وزیر و رییس سازمان دامپزشکی کشور مشکلات و چالش های کشتارگاه طیور سوادکوه بررسی شد.

رئیس اداره تعزیرات حکومتی سوادکوه خبر داد:

جریمه ۴ میلیارد ریالی قاچاقچی سیگار در سوادکوه

رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان سوادکوه از جریمه ۴ میلیارد ریالی قاچاقچی سیگار خبر داد.

رئیس اداره تعزیرات حکومتی سوادکوه خبر داد:

جریمه ۷۰۰ میلیون ریالی قاچاقچی کالا در سوادکوه

رئیس اداره تعزیرات حکومتی سوادکوه از جریمه ۷۰۰ میلیون ریالی قاچاقچی کالا خبر داد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی مازندران تاکید کرد:

تشدید برخوردها بر تخلفات صنفی در بازار مازندران

مدیرکل تعزیرات حکومتی مازندران بر برخورد قانونی با هرگونه گرانفروشی، کم فروشی، احتکار، درج نکردن قیمت، ندادن فاکتور، خودداری از فروش کالا برابر مقررات، تاکید کرد.

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی سوادکوه:

مشکلی در زمینه تامین مرغ در بازار سوادکوه نداریم/ برخورد قانونی با فروش بالاتر از نرخ مصوب

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی سوادکوه گفت: تهیه و توزیع گوشت مرغ کشتار روز در شهرستان انجام می شود و مشکلی در زمینه تامین در بازار نداریم.

رئیس اداره تعزیرات حکومتی سوادکوه خبر داد:

جریمه 5 میلیارد ریالی قاچاقچی سیگار و تنباکو در سوادکوه

قاچاقچی سیگار و تنباکو علاوه بر ضبط کالا به پرداخت بیش از پنج میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شد.

سال به سال دريغ از پارسال؛

نه به واردات برنج؛ مطالبه مشترک نمایندگان و شالیکاران مازندرانی/لطفا آب به آسیاب دلالان نریزید!

در حالی ممنوعیت فصلی واردات برنج در سال جاری از سوی دولت لغو اعلام شد که تنها چند صباحی به فصل برداشت باقی نمانده است و این تصمیم عجیب دولت با مخالفت شدید نمایندگان مازندران مواجه شد.

وقتي بابل، نُهمين استان پاکستان مي‌شود!

اینجا برنج‌های غربتی نقاب ایرانی به‌صورت می‌زنند/ «تخلیط»؛ انگ شوم سودجویان بر دسترنج شالیکاران

فصل رنج برنج و شالیکاری که به پایان می رسد، قصه ای نو که غصه دیرینه برنجکاران شمال است آغاز می‌شود، جنایتی که نه دیگر در پستوخانه‌ها و تاریک‌خانه‌ها بلکه دیگر آشکارا، علیه برنج مرغوب ایرانی رقم می‌خورد؛ برنج‌هایی که اینجا، نقاب‌ بر صورت می‌زنند تا ایرانی به‌نظر برسند!

در مراسم توديع‌ومعارفه مطرح شد؛

اختلاف 180 درجه‌ای توصیف صنعت مازندران از زبان فانی و قوانلو!/شکاف‌های موجود با پیاده کردن شعار سال رهبری، پُر می‌شود

در حالی قوانلو،  صنعت مازندران را سرپا و موجب افتخار امروز خود قلمداد کرد که فانی وضعیت حال حاضر صنعت و معدن را دور از جایگاه واقعی خود توصیف کرد و گفت: پیاده کردن شعار سال رهبری می‌تواند چراغ راه باشد برای پر کردن فاصله و شکاف موجود و باید به سمت دانش‌بنیان کردن محصولات شرکت‌های متوسط و بزرگ استان حرکت کنیم.

اختراع دستگاه ضدعفوني محيط از کرونا توسط توليدکننده ايراني؛

مخترع مازندرانی: حمایت نیست؛ محصولم در انبار خاک می‌خورد/پشتیبانی؛ عنوان مغفول شعار سال!

اظهارات مخترع مازندرانی دستگاه ضدعفونی کننده محیط از ویروس کرونا و گلایه او از عدم حمایت دستگاه ها از تولید، حاکی از بی توجهی مسئولان ملی و استانی به عنوان مغفول پشتیبانی در شعار امسال است؛ مهمی که اگر محقق می شد اکنون شاهد دست وپازدن بسیاری از تولیدکنندگان و مخترعان در باتلاق ورشکستگی نبودیم!

حاشيه سود توليدکنندگان قانوني مي‌شود؛

طرحی ویژه برای رصد بازار/حرکت قیمت کالاها به‌سمت شفاف‌سازی

بر اساس بند ۲۳ سیاست‌های كلی اقتصاد مقاومتی مبنی بر ضرورت شفاف و روان‌سازی نظام توزیع و قیمت‌گذاری و روزآمدسازی شیوه‌های نظارت بر بازار و همچنین ایجاد رقابت، تعدیل و واقعی نمودن قیمت‌ها، اصلاح نظام توزیع كالا و جلوگیری از سوءاستفاده احتمالی، درج قیمت تولید بر روی ۱۴ قلم كالا، در حال اجرا است.

قيمت برنج روزانه قد ‌مي‌کشد؛

خلأ مرجع قیمت‌گذاری برنج؛ دستاویزی برای جولان واسطه‌ها/ وقتی بازار تنظیم نیست!

متاسفانه هر ساله در سایه نبود ارگان یا نهاد مرجعی برای تعیین قیمت‌گذاری و درجه بندی ارقام گوناگون برنج، شاهد جولان دلالان وواسطه‌ها، قیمت‌های نامتعارف و چند نرخی طی یک فصل زراعی هستیم که محل گلایه عدیده شالیکاران و خریداران است.

مستاجران نقره داغ مي‌شوند؛

گِره مسکن هر روز کورتر از دیروز!/وقتی صاحبخانه شدن آرزو می‌شود

بازار مسکن، مدت‌ها است که سر سازگاری ندارد، مستاجران و خریداران هر دو مستاصل؛ گرانی بیداد می‌کند، زور اقشار ضعیف حتی به اجاره‌نشینی‌ هم به سختی می‌رسد؛ شاید انتظار‌ها معطوف دولت باشد، اما خودمانیم ما هم کمی بی انصاف شده‌ایم! دیگر مثل سابق، هوای همدیگر را نداریم...

دنده‌هايي که سخت جا مي‌روند؛

اعتراض انجمن‌های سواری‌رانی مازندران به افزایش چندبرابری صورتحساب مسافر/نادیده گرفتن شرکت‌ها و رانندگان در یک تصمیم غیرکارشناسی!

افزایش چند برابری، غیرمنتظره و غیرکارشناسی صورتحساب مسافر شدیداً مورد اعتراض تمامی انجمن‌های صنفی رانندگان مازندران و تمامی شرکت‌ها و رانندگان سواری رانی تابعه قرار گرفته است؛ این در حالی است که هیچ‌کسی پاسخگو نیست!

طلايِ خاکستري در پاکت گراني؛

دود بی برقی در چشم مردم!/ سود گرانی سیمان به جیب چه کسانی می‌رود؟

حکایت بازار بلبشو و آشفته این روزهای سیمان همان حکایت کالاهایی مثل روغن، مرغ، تخم مرغ، نهاده‌های دامی، کود، سم و هزار و یک نمونه مشابه است که ماحصل سهل انگاری و بی تدبیری مسئولان متولی و در رأس آن تصمیمات اشتباه دولتی‌ها است؛ تصمیمات مسمومی که نه تنها دردی را دوا نمی‌کند، بلکه هر بار، دردی به دردهای ناتمام مردم اضافه می‌کند!

صفحه 1 از 14