معاون بازرسی اداره کل صنعت، معدن وتجارت مازندران خبر داد:

برگزاری طرح نظارتی بر مصالح فروشان مازندران

معاون اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان مازندران از برگزاری طرح نظارتی بر مصالح فروشان در استان خبر داد و گفت: این طرح که به مدت سه روز در سراسر استان برگزار شد.

رئیس اتحادیه مصالح ساختمانی رامسر:

نرخ مصوب دستمزد استادکاران رامسر اعلام می‌شود

نرخ گذاری دستمزد استاد کاران طی چهار سال گذشته به علت برخی کاستی‌ها و بخشنامه‌های صادره از اختیارات این اتحادیه سلب شده بود، اما اکنون با حضور اتحادیه جدید و الزامی شدن نرخ گذاری‌ها، در حال ساماندهی دستمزدها هستیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس:

خروج مصالح ساختمانی از بورس موجب کاهش تورم‌های بخش ساخت‌وساز می‌شود

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اثرگذاری بالای فولاد و سیمان در فرآیند ساخت و ساز بر خروج عرضه مصالح ساختمانی از بورس برای کاهش تورم بخش مسکن تاکید کرد.

نماینده اتاق اصناف ایران در استان مازندران:

عدم ثبات قیمت و نبود تعادل نرخ عامل اصلی رکود در بازار مصالح ساختمانی/کمبود کالا نداریم

نماینده اتاق اصناف ایران در استان مازندران و رئیس اتحادیه صنف مصالح ساختمانی شهرستان سوادکوه شمالی گفت: نوسان قیمتی و شوک های قیمتی که هر روز به بازار وارد می شود، باعث رکود در بازار مصالح ساختمانی شده است.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت مازندران:

هرگونه افزایش خودسرانه نرخ شن و ماسه غیر قانونی است/تعیین نرخ جدید در دست بررسی

معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت مازندران گفت: برخی از عاملین فروش شن و ماسه به صورت خودسرانه مبادرت به افزایش قیمت شن و ماسه داده که این افزایش قیمت کاملاً غیرقانونی است.

کارد به استخوان ساختمان رسید؛

بازار نابسامان یونولیت در مازندران

گرانی نزذیک به 400 درصدی و نیز کم شدن یونولیت در بازار مازندران، کارد به استخوان صنعت ساختمان سازی رسانده است و برخی مشاغل وابسته به این صنعت را قفل کرده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت:

گرانی سیمان شایعه است/ افزایش قیمت یونولیت ناشی از کمبود تولید مواد اولیه است

وزیر صنعت، معدن و تجارت گرانی سیمان را شایعه دانست و درباره افزایش قیمت یونولیت، نیز گفت: ریشه این موضوع به ماده‌ای به نام استایرن باز می‌گردد چراکه پتروشیمی پارس در تولید این ماده دچار خلل شده است.

کارگاه های تولیدی تعطیل شده است؛

داستان ادامه دار کمیاب شدن یونولیت تا گرانی 300 درصدی/ سکوت و بی محلی وزارت صمت!

ماجرای این روزهای کمیاب شدن یونولیت ظاهرا تمامی ندارد و هر چقدر که سازنده ها در خصوص این موضوع گلایه می کنند و رشد بیش از ۳۰۰ درصدی این محصول ساختمانی را فریاد می کنند ظاهرا این داستان ادامه دارد.

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف نکا اعلام کرد:

سهم مغفول مانده درآمدی اتاق‌های اصناف از محل تعزیرات و مالیات/کمبود و گرانی مصالح ساختمانی عامل اصلی رکود ساخت و ساز

سعید سیدی با اشاره به چالش جدی اقتصادی اتاق‌های اصناف، گفت: سهم یک در هزار اتاق‌های اصناف از محل مالیات و نیز سهم یک سوم از محل تعزیرات، سال‌ها است که مغفول مانده است.

کمبود تقاضا و افزایش کالاها در انبار کارخانجات

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد با بیان اینکه عدم خریدار باعث شده تا کارخانجات پر از کالاهای دپو شده باشد، گفت: قیمت انواع آهن و فولاد به ...

رييس اتحاديه فروشندگان مصالح ساختماني:

بازار مصالح ساختمانی با رکود مواجه است

رییس اتحادیه فروشندگان مصالح ساختمانی گفت: در حال حاضر در حوزه مصالح ساختمانی از جمله گچ و آهک عرضه با تقاضا برابری می کند و با توجه به رکود بازار، رقابت تنگاتنگی بین واحدهای صنفی وجود دارد.

اختصاصي/ مشاور مالياتي اتاق اصناف کشور در نشست بررسي ارزش افزوده ساري:

تمرد از مالیات تمرد از قانون است/ رشد 7 درصدی ارزش افزوده در سال 95

مشاور مالیاتی جامعه اسلامی اصناف و بازار در نشست بررسی ارزش افزوده ساری گفت: هیچکس تمرد از پرداخت مالیات نمی کند، چرا که تمرد از مالیات تمرد از قانون است؛ همه ما باید به وظیفه خود در خصوص پرداخت مالیات عمل کنیم.