مدیرکل امور اقتصادی و دارایی مازندران:

۱۵ هزار کارتخوان اجاره‌ای و بی‌هویت در مازندران مسدود شد/30 آذرماه؛ آخرین مهلت اتصال کارتخوان به پرونده مالیاتی

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی مازندران با بیان اینکه فعالان اقتصادی در حوزه‌های مختلف تنها تا پایان ماه جاری فرصت دارند تا نسبت به اتصال کارتخوان‌های خود به پرونده مالیاتی‌شان اقدام کنند؛ گفت: ۱۵ هزار و ۲۱ کارتخوان غیرمجاز و بی‌هویت در مازندران، از ابتدای سال جاری تاکنون مسدود شد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

تمام کارگران ساختمانی بیمه می‌شوند/حمایت تمام قد مجلس از مطالبه‌ای روی زمین مانده

عضو کمیسیون اجتماعی و رئیس فراکسیون کارگری مجلس از بیمه شدن تمام کارگران ساختمانی خبر داد.

سرپرست سازمان صمت مازندران اعلام کرد:

برقراری سوبسید کارگو برای صادرکنندگان مازندرانی

سرپرست سازمان صمت مازندران گفت: با پیگیری‌های مستمر انجام شده از امروز یارانه جهت کارگو یا حمل هوایی محصولات صادراتی استان، برقرار است و صادرکنندگان می‌توانند با اخذ معرفی‌نامه از سازمان صمت استان و عقد قرارداد از این سوبسیدجهت حمل و نقل هوایی محصولات صادراتی استفاده کنند.

رئیس پایانه صادرات برنج ایران مطرح کرد:

دسترنج کشاورزان در انبار و برنج وارداتی در بازار/تعهدات ارزی محصولات کشاورزی برداشته شود

رئیس پایانه صادرات برنج ایران با بیان اینکه علیرغم رشد 20 درصدی تولید برنج طی سال جاری اما واردات دو برابر نیاز و نبود حمایت از بورس موجب اختلال در بازار شده است؛ گفت: تعهدات ارزی چالش بزرگ پیش روی محصولات کشاورزی است که باید از میان برداشته شود.

رئیس اتحادیه مرغ و تخم‌مرغ مرکز مازندران:

قیمت مرغ به 9 هزار تومان زیر نرخ مصوب رسید/افزایش تقاضا علت گرانی این روزهای تخم‌مرغ

در حالی قیمت مرغ پس از اصلاح ارز ترجیحی به 59 هزار و 500 تومان و پس از آن با انتقاد تولید‌کنندگان، کیلویی 63 هزار تومان مصوب شد که به گفته رئیس اتحادیه مرغ و تخم مرغ مرکز استان هم اکنون با قیمت 54 هزار تومان در حال عرضه به مشتریان است.

معاون اقتصادی رئیس جمهور:

500 هزار تن برنج مازاد در انبارهای مازندران وجود دارد

رضایی گفت: هم اکنون 500 هزار تن برنج اضافه در انبارهای مازندران وجود دارد که اعلام کردیم مسئولان استانی با اتخاذ راهکاری، برنج‌های مازاد کشاورزان را خریداری کنند و بازار کشور را آماده کنند تا این برنج‌ها به فروش برسد.

رئیس اتحادیه خبازان تنکابن:

آب‌فروشی به جای آرد فروشی/رطوبت بالا دلیل بوی بد این روزهای نان در تنکابن

برخی کارخانه داران بجای آرد فروشی آب فروشی می کنند و این می‌شود تا نان هایی که این روزها از تنورهای گرم نانوایی های تنکابن بیرون می آیند به دلیل رطوبت بالای آرد بوی کپک می دهد.

فرماندار نوشهر نسبت به ادامه فعالیت سنتی پایانه بار این شهرستان انتقاد کرد

فرماندار نوشهر با اشاره به راه اندازی سامانه هوشمند نوبت دهی در پایانه بار در این شهرستان غرب مازندران نسبت به ادامه فعالیت سنتی این مجموعه به روال گذشته انتقاد کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران:

بانک‌ها در پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش، اصناف را در اولویت قرار دهند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران گفت: بانک‌ها در پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش مورد نیاز، اصناف را در اولویت کاری خود قرار دهند. ‎

نماینده مردم بابل در مجلس:

درخواست از 2 وزیر برای تعیین قیمت تضمینی برنج و مرکبات/واردات از کشورهای تحریم‌کننده ایران متوقف شود

نماینده مردم بابل در مجلس گفت: از وزیر جهاد کشاورزی و وزیر اقتصاد و دارایی می خواهیم قیمت تضمینی برنج و مرکبات را تعیین کند تا دست دلالان در این زمینه کوتاه شود.

به میزبانی و همت اتاق اصناف بابل صورت گرفت؛

برگزاری اولین کارگاه آموزشی تخصصی پیرایشگری استان مازندران

اولین کارگاه آموزشی تخصصی پیرایشگری استان مازندران با حضوراعضای هیات رئیسه اتاق اصناف شهرستان بابل و اساتید برتر صنف پیرایشگری کشور در سالن اجتماعات برج اصناف این شهرستان برگزار شد.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران:

پنج واحد صنفی به دلیل نقض نکات بهداشتی در مازندران پلمب شد

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: پنج واحد صنفی استان در یک هفته گذشته به دلیل نقض دستورالعمل‌هایی بهداشتی پلمب و پروانه کسب و کار یک واحد صنفی هم به دلیل تکرار تخلفات بهداشتی تا اطلاع بعدی باطل است.

رئیس اتحادیه قصابان و مواد پروتئینی بابل:

زمزمه‌های گرانی گوشت به گوش می‌رسد/مردم قدرت خرید گوشت قرمز را ندارند

پورسلاخ با اشاره به کاهش قدرت خرید مردم و متعاقبا روند کاهشی فروش در قصابی‌ها، گفت: زمزمه‌هایی مبنی بر افزایش قیمت گوشت به گوش می‌رسد که علت عمده آن نیز به افزایش قیمت خوراک دام، کاهش رغبت تولید در میان دامداران، نزدیکی به فصل زمستان و متعاقبا مرگ‌ومیر ناشی از شیوع برخی بیماری‌ها و کاهش گوسفندان شیری، باز می‌گردد.

مدیرعامل مرکز تجارت برنج ایران:

فقط ۳۰ درصد برنج مازندران به فروش رفته است/واردات همچنان سنگ جلو پای کشاورزان!

ساری- یزدان پناه، مدیرعامل مرکز تجارت برنج ایران با اشاره به رکود در بازار برنج گفت: فقط ۳۰ درصد محصول کشاورزان به فروش رفته است.

رئیس اتحادیه املاک تنکابن:

حذف قانون سقف و حدود صنفی عامل فعالیت 800 املاکی مازاد در تنکابن/پرداخت ارزش افزوده از سوی مستاجران، منصفانه نیست

تقی‌پور با بیان اینکه حذف قانون سقف و حدود صنفی موجب فعالیت 800 املاکی مازاد در این شهرستان شده است؛ گفت: لز.وم بازنگری و اصلاح برخی قوانین برای بهبهود کسب و کار و گشایش در گره‌های کور موجود در بازار ضروری بنظر می‌رسد.

صفحه 1 از 861