عضو هیات رئیسه اتاق اصناف نکا اعلام کرد:

سهم مغفول مانده درآمدی اتاق‌های اصناف از محل تعزیرات و مالیات/کمبود و گرانی مصالح ساختمانی عامل اصلی رکود ساخت و ساز

سعید سیدی با اشاره به چالش جدی اقتصادی اتاق‌های اصناف، گفت: سهم یک در هزار اتاق‌های اصناف از محل مالیات و نیز سهم یک سوم از محل تعزیرات، سال‌ها است که مغفول مانده است.

رئیس اتاق اصناف تنکابن:

اصلاح برخی قوانین نظام صنفی از مطالبات جدی اصناف است/اخذ وجوه برابر از واحدهای صنفی خرد و بزرگ عادلانه نیست

تقی‌پور با اشاره به ضرورت اصلاح برخی قوانین نظان صنفی که لطمات جدی را به اصناف وارد ساخته است؛ گفت: این عدالت نیست که فردی که متراژ واحد صنفی او 20 متر است همان مبلغی را برای صدور مجوز و حق عضویت سالانه بپردازد که یک فرد با واحد صنفی با متراژ 200 متری می‌پردازد.

رئیس اتاق اصناف سیمرغ:

احداث شهرک صنفی در مازندران درحد شعار باقی ماند/ بازار مازندران در تسخیر فروشگاه‌های بزرگ

محمدعلیزاده با بیان اینکه متاسفانه موضوع مهم احداث شهرک‌های صنفی در مازندران، در حد شعار باقی مانده است و حمایت‌های لازم برای تحقق این گام مهم صورت نگرفته است؛ گفت: یکی از معضلات جدی بازار مازندران فعالیت فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای است که هیچ عایده‌ای برای استان و شهرستان‌ها ندارند.

رئیس اتاق اصناف رامسر:

انتخاب جوانان در بدنه اتاق‌های اصناف نشان از مطالبه‌گری بازار برای اقدامات جدید دارد/جای خالی اصناف در کارگروه اشتغال شهرستان‌ها

احمد معارفی با بیان اینکه رای غالب به جوانان در بدنه اتاق‌های اصناف در انتخابات اخیر حاکی از آن است که انتظار یک حرکت نو و بروز از تیم جدید وجود دارد؛ گفت: جای خالی اتاق‌های اصناف در کارگروه اشتغال شهرستان‌ها مورد گلایه است و انتظار می‌رود مسئولان امر نسبت به اتاق‌های اصناف نگاه و توجه ویژه‌تری را داشته باشند.

رئیس اتاق اصناف نکا:

مالیات بزرگ‌ترین مشکل کسبه صنفی/اصناف نکا از فقدان شهرک صنفی، کشتارگاه و میدان میوه رنج می‌برد

اسدی با بیان اینکه یکی از مشکلات عدیده کسبه و بازار نکا به مالیات باز می‌گردد؛ گفت: ایجاد شهرک صنفی و احداث میدان میوه و تره بار و کشتارگاه از مطالبات چندین ساله اصناف نکا است که فقدان آن، برای مردم و اصناف دردسرساز شده است.

گلایه کشاورزان از عرضه کود پاییزه؛

وضعیت سفید کود سیاه در مازندران/کمبود نداریم اختلال از سامانه است

در روزهای اخیر و با شروع فصل کاشت پاییزه محصولاتی مانند گندم، جو و کلزا در مازندران برخی کشاورزان در تأمین کود دچار مشکل شده‌اند که مدیر شرکت خدمات حمایتی جهاد کشاورزی استان در این باره گفت: مشکلی در تامین کود مورد نیاز کشاورزی، نداریم اما مشکل پیش آمده به سامانه توزیع کود باز می‌گردد.

تحرک جدی در بخش صنعت با تکیه بر دانش‌بنیان‌ها؛

سیاست‌گذاری در صنعت غذا باید از مزرعه تا سفره دیده شود/ سهم ۵۰ درصدی صنایع غذایی از صادرات بخش صنعت مازندران

با توجه به اینکه در زمینه کیفیت و تولید محصولات غذایی به نقطه خوبی رسیده ایم اما از این پس باید تمرکز خود را بر روی محصولات دانش بنیان و صنایع ماشین آلات در این حوزه و همچنین ارزان‌سازی و کاهش هزینه غذایی مردم قرار دهیم.

گفت‌وگو با تنها پرچم‌دوز مازندران؛

نیم قرن عاشقی در کوچه سردار/ اینجا سوزن‌ها ذکر می‌گویند

حب علیشاهی نیم قرنی است که در کوچه سردار ساری از پشت میز کارش می‌شود صدای ذکر سوزن‌های چرخش را شنید؛ هنرمند دلداده‌ای که تنها پرچم‌دوز مازندران است و افتخارش را خادمی اهل‌بیت(ع) می‌داند.

يادداشت؛

بلایی که تاکسی‌های اینترنتی بر سر آژانس‌ها آورده‌اند!

از کارمندی که در بازگشت ازاداره با اینکه نیازی ندارد و درمسیرچند سرویس انجام می‌دهد گرفته تاجوانی که برای تنوع اقدام به سرویس دهی می‌کند؛ هیچ‌کس به این فکرنمی‌کند که همین سرویس‌های کوچک شاید سبد درآمدی راننده‌ای که ساعت‌ها درنوبت انتظار نشسته است را خالی‌تر می‌کند.

يادداشت؛

نخبه‌کُشی نکنیم

یکی از مهمترین عوامل مشکلات امروز جامعه، نخبه کشی به بهانه منافع شخصی یا جناحی است؛ معضلی که از آغازین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی ایران توسط دشمن و گاه افراد ناآگاه ترویج شد همین خودزنی نیروهای انقلابی ولایی بوده است.

عضو کميسيون اجتماعي مجلس:

سایه لابی پیمانکاران روی سر طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت| اختلاف نظر مجلس و دولت بر سر چیست؟

بابایی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: پیمانکاران در سال ۱۴۰۰ لابی زیادی با کمیسیون اجتماعی کرده و فشار می آوردند اما کمیسیون اصرار داشت که یک بار برای همیشه بساط تبعیض نظام ناهماهنگ پرداخت برچیده شود.

گرانی حرف اول و آخر بازار مازندران؛

بازار مازندران در مهار مسئولان نیست!

گرانی، امسال نیز در آغاز سال 1401 و در شروع ماه مبارک رمضان، حرف اول در مازندران است و برخورد با گرانی و گرانفروشان همچنان شعار اول مسئولان این استان است.

کارشناس مسائل اقتصادي مطرح کرد

پرهیز از چاپ پول تمایز تیم اقتصادی دولت رئیسی با دولت‌های قبل/ حذف ارز 4200 تومانی آزمون بزرگ دولت سیزدهم

دکترای اقتصاد گرایش سیاست و توسعه با اشاره به عملکرد موفق تیم اقتصادی دولت رئیسی در کنترل نقدینگی و تامین اقلام اساسی؛ گفت: دولت سیزدهم علیرغم حجم بالای کسری بودجه بر خلاف دولت‌های قبلی، در اقدامی مطلوب از خلق نقدینگی پرهیز کرد و توانست با این رویکرد عملکرد رضایت بخشی را رقم بزند.

نوش دارو بعد از مرگ سهراب!

مازندرانی که پس از یکسال وضعیت کرونایی اش در اسفندماه به زرد تبدیل شد آنقدر تدابیر دولت مردان خوب بود که چندی نگذشت در چشم برهم زدنی دوباره به نارنجی و قرمز رسید.

ساري؛ شهر بي‌شهردار و شورا !

هر چه بِگَندد نمکش می‌زنند؛ وای به روزی که بِگَندد نمک!/شورای ساری در یک قدمی انحلال

در حالی دل مردم شهر به نظارت شورا جهت عدم انجام تخلف در شهرداری، خوش بود که حالا در پی تخلفات متعدد 6 نفر از اعضای 9 نفره شورا، در یک قدمی انحلال قرار دارد...

صفحه 1 از 21