کارشناس مسائل اقتصادی عنوان کرد:

واکاوی راهکارهای‌ رشد تولید و جذب سرمایه‌گذاری/ کاهش هزینه‌ ساخت مسکن‌‌ از ابزارهای مهار تورم‌ است

صبوری دیلمی، کارشناس مسائل اقتصادی با بیان اینکه توسعه سرمایه‌گذاری و افزایش ظرفیت‌های تولیدی در بلندمدت منجر به رشد تولید و رفاه اجتماعی می‌شود، گفت: وضعیت فعلی تورم ناشی از مجموعه عواملی است که از سال‌های گذشته در اقتصاد ایران شکل گرفته و درمان قطعی آن نیازمند زمان است.

نماینده مازندران در اتاق اصناف ایران:

نقش اتاق‌های اصناف در تنظیم بازار کمرنگ دیده شده است/تمایل اصناف به فروش فوق‌العاده تا عزم دولتمردان به برپایی نمایشگاهی به وسعت ایران

توانگر نماینده مازندران در اتاق اصناف ایران با بیان اینکه نقش کارشناسی اصناف در تنظیم بازار متاسفانه بسیار کمرنگ دیده شده است؛ گفت: در حالی 90 درصد اصناف مازندران مخالف برپایی نمایشگاه بهاره هستند که سیاست دولت و وزارتخانه متبوع بر برپایی همزمان نمایشگاه بهاره در تمامی استان‌های کشور است و بدنبال برپایی نمایشگاهی به وسعت ایران است.

رئیس اتاق اصناف بابلسر:

فروش فوق‌العاده جایگزین نمایشگاه بهاره شد/ نبود پارکینگ در مراکز خرید چالش جدی این روزهای بابلسر

عالی‌زاده رئیس اتاق اصناف بابلسر با بیان اینکه تصمیمی برای برگزاری نمایشگاه فروش بهاره نداریم؛ گفت: یکی از مشکلاتی که در حوزه مراکز خرید به ویژه در مسیر بابلسر به فریدونکنار در حال تبدیل شدن به یک چالش و بحران جدی است و هر روز که می‌گذرد، پر رنگ‌تر می‌شود؛ موضوع پارکینگ است.

نائب رئیس اتاق اصناف بابل:

برگزاری نمایشگاه بهاره از 15 الی 24 اسفندماه در مصلی بابل/توزیع گوشت منجد تنظیم بازاری با مشارکت اتحادیه قصابان در حال انجام است

پورسلاخ عضوهیئت رئیسه اتاق اصناف بابل از برگزاری نمایشگاه بهاره بابل از 15 الی 24 اسفندماه در مصلی این شهرستان خبر داد و گفت: توزیع گوشت تنظیم بازار نیز با همراهی اتحادیه قصابان در حال انجام است.

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن مازندران عنوان کرد:

کیفی نبودن شن و ماسه و مصالح ساختمانی در مازندران

مرتضوی، رئیس سازمان نظام مهندسی معدن مازندران گفت: کیفیت مصالح شن و ماسه در استان استاندارد نیست و نظارت بر فرایند تولید آن ضعیف است.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار مرکز مازندران خبر داد

افتتاح فاز نخست میدان میوه و تره‌بار ساری در ایام دهه‌فجر امسال/کار انتقال و استقرار رسمی در فروردین 1402 انجام می‌شود

فخرآوران از افتتاح فاز نخست میدان میوه و تره‌بار ساری در 22 بهمن ماه امسال خبر داد و گفت: پس از تعطیلات نوروز سال 1402، کار انتقال از میدان فعلی میوه و تره بار به میدان جدید انجام می‌گیرد.

تشریح عملکرد سه ماهه توسط دبیر اتاق اصناف قائم‌شهر؛

سهم اتاق‌های اصناف شهرستانی از فروشگاه‌های بزرگ هیچ است/اتحادیه‌های صنفی هر روز کوچک‌تر از دیروز!

احمدی ضمن تشریح عملکرد سه ماهه اتاق اصناف قائم‌شهر، فعالیت افسارگسیخته فروشگاه های بزرگ را چالش مشترک و مهم تمامی شهرهای مازندران برشمرد و گفت: جدا از دست خالی اتاق در صدور مجوز، نظارت و درآمد، هر روز با تعطیلی واحدهای خرد، اتحادیه‌ها نیز کوچک‌تر می‌شوند.

80 درصد تامسون مازندران پشت صف برداشت؛

طلب 30 میلیاردی شب عید باغداران مازندرانی از دولت/غرامت پرداختی بیمه حوادث نیازمند بازنگری است

متاسفانه طلب 30 میلیاردی سال گذشته باغداران مازندرانی از تعاونی روستایی بابت ذخیره‌سازی میوه شب عید هنوز تسویه نشده است و رقم خسارتی که بیمه‌ها در حوادث باغی در نظر می‌گیرند بسیار ناچیز و همراه با درسرهای زیاد است که قطعا تعهدات بیمه‌ای در حوزه پرداخت خسارات حوادث به باغداران نیازمند بازنگری و اصلاح است.

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف نکا اعلام کرد:

سهم مغفول مانده درآمدی اتاق‌های اصناف از محل تعزیرات و مالیات/کمبود و گرانی مصالح ساختمانی عامل اصلی رکود ساخت و ساز

سعید سیدی با اشاره به چالش جدی اقتصادی اتاق‌های اصناف، گفت: سهم یک در هزار اتاق‌های اصناف از محل مالیات و نیز سهم یک سوم از محل تعزیرات، سال‌ها است که مغفول مانده است.

رئیس اتاق اصناف تنکابن:

اصلاح برخی قوانین نظام صنفی از مطالبات جدی اصناف است/اخذ وجوه برابر از واحدهای صنفی خرد و بزرگ عادلانه نیست

تقی‌پور با اشاره به ضرورت اصلاح برخی قوانین نظان صنفی که لطمات جدی را به اصناف وارد ساخته است؛ گفت: این عدالت نیست که فردی که متراژ واحد صنفی او 20 متر است همان مبلغی را برای صدور مجوز و حق عضویت سالانه بپردازد که یک فرد با واحد صنفی با متراژ 200 متری می‌پردازد.

رئیس اتاق اصناف سیمرغ:

احداث شهرک صنفی در مازندران درحد شعار باقی ماند/ بازار مازندران در تسخیر فروشگاه‌های بزرگ

محمدعلیزاده با بیان اینکه متاسفانه موضوع مهم احداث شهرک‌های صنفی در مازندران، در حد شعار باقی مانده است و حمایت‌های لازم برای تحقق این گام مهم صورت نگرفته است؛ گفت: یکی از معضلات جدی بازار مازندران فعالیت فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای است که هیچ عایده‌ای برای استان و شهرستان‌ها ندارند.

رئیس اتاق اصناف رامسر:

انتخاب جوانان در بدنه اتاق‌های اصناف نشان از مطالبه‌گری بازار برای اقدامات جدید دارد/جای خالی اصناف در کارگروه اشتغال شهرستان‌ها

احمد معارفی با بیان اینکه رای غالب به جوانان در بدنه اتاق‌های اصناف در انتخابات اخیر حاکی از آن است که انتظار یک حرکت نو و بروز از تیم جدید وجود دارد؛ گفت: جای خالی اتاق‌های اصناف در کارگروه اشتغال شهرستان‌ها مورد گلایه است و انتظار می‌رود مسئولان امر نسبت به اتاق‌های اصناف نگاه و توجه ویژه‌تری را داشته باشند.

رئیس اتاق اصناف نکا:

مالیات بزرگ‌ترین مشکل کسبه صنفی/اصناف نکا از فقدان شهرک صنفی، کشتارگاه و میدان میوه رنج می‌برد

اسدی با بیان اینکه یکی از مشکلات عدیده کسبه و بازار نکا به مالیات باز می‌گردد؛ گفت: ایجاد شهرک صنفی و احداث میدان میوه و تره بار و کشتارگاه از مطالبات چندین ساله اصناف نکا است که فقدان آن، برای مردم و اصناف دردسرساز شده است.

گلایه کشاورزان از عرضه کود پاییزه؛

وضعیت سفید کود سیاه در مازندران/کمبود نداریم اختلال از سامانه است

در روزهای اخیر و با شروع فصل کاشت پاییزه محصولاتی مانند گندم، جو و کلزا در مازندران برخی کشاورزان در تأمین کود دچار مشکل شده‌اند که مدیر شرکت خدمات حمایتی جهاد کشاورزی استان در این باره گفت: مشکلی در تامین کود مورد نیاز کشاورزی، نداریم اما مشکل پیش آمده به سامانه توزیع کود باز می‌گردد.

تحرک جدی در بخش صنعت با تکیه بر دانش‌بنیان‌ها؛

سیاست‌گذاری در صنعت غذا باید از مزرعه تا سفره دیده شود/ سهم ۵۰ درصدی صنایع غذایی از صادرات بخش صنعت مازندران

با توجه به اینکه در زمینه کیفیت و تولید محصولات غذایی به نقطه خوبی رسیده ایم اما از این پس باید تمرکز خود را بر روی محصولات دانش بنیان و صنایع ماشین آلات در این حوزه و همچنین ارزان‌سازی و کاهش هزینه غذایی مردم قرار دهیم.

صفحه 1 از 21