مدیر هنرستان نان:

تحول عمیق در صنعت نان از مسیر آزادسازی نرخ آرد می گذرد/ مهارت آموزی؛ راهکار کاهش ضایعات نان

مدیر هنرستان نان، شیرینی وشکلات با تاکید بر اینکه اگر خواهان ایجاد تحول اساسی در صنعت نان هستیم باید آزادسازی قیمت آرد اتفاق بیفتد، گفت: مهمترین راهکار برای کاهش ضایعات این حوزه مهارت آموزی است.

عضو هیات‌رئیسه اتاق اصناف ایران اعلام کرد:

عدم اجرای سخنان رئیس جمهور درباره حذف مالیات بر اساس تراکنش کارتخوان‌های صنفی

اصناف به مالیات‌ستانی بر اساس تراکنش‌های کارت‌خوان معترض هستند؛ مساله‌ای که موجب دلجویی رئیس‌جمهور شد.

نماینده اتاق اصناف ایران در استان مازندران:

روند نظارتی در سامانه نوین اصناف ضعیف است/ تامین منابع واحد بازرسی و نظارت دغدغه اصلی اتاق های اصناف

نماینده اتاق اصناف ایران در استان مازندارن و نائب رئیس کمیسیون بازرسی و نظارت گفت: بازرسی و نظارت رکن اصلی بازار است و تامین منابع مالی واحدبازرسی و نظارت دغدغه اصلی اتاق های اصناف است.

دبیر هیأت رئیسه اتاق اصناف ایران مطرح کرد؛

سلب آرامش از بازار و کاهش اعتبار واحدصنفی در پی بازرسی‌های موازی/وضعیت مالیات ستانی کنونی اجحاف در حق اصناف است

دبیر هیأت رئیسه اتاق اصناف ایران با بیان اینکه یکی از اهرم‌های نظارت و تنظیم بازار، بازرسی از واحدهای صنفی است که از طریق نهادهای مختلف از جمله اتحادیه ها و اتاق های اصناف، تعزیرات حکومتی، اماکن، وزارت جهاد کشاوزی، وزارت صمت، وزارت بهداشت و … انجام می شود؛ گفت: مشکل اما وقتی آغاز می شود که از یک واحد صنفی در مدت زمان کم، بازرسی های مکرر و گاها حتی موازی انجام می شود.

اظهارات قابل تامل رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس:

فساد و رانت در واردات برنج/آقای مخبر! خرید برنج توسط ۳ وزارتخانه عملا اتفاقی نیفتاده است

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه در بحث واردات برنج با فساد، ناهماهنگی و رانت مواجه هستیم و این مسئله باعث شده تولید برنج در دست کشاورزان ما باقی بماند.

تولید کننده کریستال‌های زینتی:

گلایه تولیدکنندگان کریستال از بانک‌ها / نوسانات ارز بازار را مختل کرده است

عدم حمایت بانک‌ها در مواقع اعطای تسهیلات به‌خصوص بهانه تراشی‌های مختلف برای وام‌هایی با کارمزد چهار درصد یکی از گلایه‌های تولید کنندگان است.

عضو هیات‌ مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی:

افزایش هزینه‌های تولید، موجب پرواز قیمت مرغ شد

عضو هیات‌ مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی با بیان اینکه در ماه اخیر ۱۴ میلیون قطعه‌ جوجه‌ریزی صورت گرفته است، گفت: اگر مسائل پیش‌بینی نشده، پیش نیاید امیدواریم قدم‌های مثبتی در این زمینه برداریم که هم تولید کنترل شود و هم قیمت‌ها برمبنای نیاز و بازار باشد و در کنار آن هم صادرات صورت گیرد.

رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی مازندران اعلام کرد:

20 هزار کارگر ساختمانی مازندران چشم انتظار پذیرش تامین اجتماعی/دستمزد مصوب هیچ همخوانی با تورم ندارد

رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی مازندران با بیان اینکه ۲۰هزار کارگر ساختمانی مازندران در لیست انتظار جهت پذیرش تامین اجتماعی قرار دارند، گفت:متاسفانه میزان افزایش فعلی هیچ تناسبی با تورم و سبد هزینه معیشتی کارگران ندارد.

رئیس اتحادیه لاستیک فروشان مرکز مازندران:

ضرورت ورود دولت به ابهامات بازار فروش لاستیک/ پلتفرم‌های نوظهور آرامش را از بازار لاستیک گرفت!

رئیس اتحادیه لاستیک فروشان ساری با بیان اینکه پلتفرم‌های نوظهور تنها باعث متضرر شدن عمده فروشان و خرده فروشان بازار لاستیک شده‌اند؛ گفت: ضروری است با توجه به ابهامات موجود در عرضه و توزیع لاستیک، دولت با ورود جدی به این موضوع، تصمیمات عاجلی را برای بازگشت آرامش به بازار لاستیک اتخاذ نماید.

سرپرست معاونت توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی جهاد کشاورزی مازندران:

آرامش بازار با تأمین کالاهای اساسی در مازندران/افزایش خودسرانه قیمت ممنوع است

بازار کالاهای اساسی در مازندران از سوی سازمان جهاد کشاورزی مازندران به طوری مدیریت شد که با توجه به حجم بالای مسافر شرایط مطلوبی از تامین تا توزیع و نظارت‌ها را شاهد بودیم و آرامش بر بازار مازندران حاکم است.

کارشناس مسائل اقتصادی عنوان کرد:

واکاوی راهکارهای‌ رشد تولید و جذب سرمایه‌گذاری/ کاهش هزینه‌ ساخت مسکن‌‌ از ابزارهای مهار تورم‌ است

صبوری دیلمی، کارشناس مسائل اقتصادی با بیان اینکه توسعه سرمایه‌گذاری و افزایش ظرفیت‌های تولیدی در بلندمدت منجر به رشد تولید و رفاه اجتماعی می‌شود، گفت: وضعیت فعلی تورم ناشی از مجموعه عواملی است که از سال‌های گذشته در اقتصاد ایران شکل گرفته و درمان قطعی آن نیازمند زمان است.

رئیس اتاق اصناف بابلسر:

فروش فوق‌العاده جایگزین نمایشگاه بهاره شد/ نبود پارکینگ در مراکز خرید چالش جدی این روزهای بابلسر

عالی‌زاده رئیس اتاق اصناف بابلسر با بیان اینکه تصمیمی برای برگزاری نمایشگاه فروش بهاره نداریم؛ گفت: یکی از مشکلاتی که در حوزه مراکز خرید به ویژه در مسیر بابلسر به فریدونکنار در حال تبدیل شدن به یک چالش و بحران جدی است و هر روز که می‌گذرد، پر رنگ‌تر می‌شود؛ موضوع پارکینگ است.

نماینده مازندران در اتاق اصناف ایران:

نقش اتاق‌های اصناف در تنظیم بازار کمرنگ دیده شده است/تمایل اصناف به فروش فوق‌العاده تا عزم دولتمردان به برپایی نمایشگاهی به وسعت ایران

توانگر نماینده مازندران در اتاق اصناف ایران با بیان اینکه نقش کارشناسی اصناف در تنظیم بازار متاسفانه بسیار کمرنگ دیده شده است؛ گفت: در حالی 90 درصد اصناف مازندران مخالف برپایی نمایشگاه بهاره هستند که سیاست دولت و وزارتخانه متبوع بر برپایی همزمان نمایشگاه بهاره در تمامی استان‌های کشور است و بدنبال برپایی نمایشگاهی به وسعت ایران است.

نائب رئیس اتاق اصناف بابل:

برگزاری نمایشگاه بهاره از 15 الی 24 اسفندماه در مصلی بابل/توزیع گوشت منجد تنظیم بازاری با مشارکت اتحادیه قصابان در حال انجام است

پورسلاخ عضوهیئت رئیسه اتاق اصناف بابل از برگزاری نمایشگاه بهاره بابل از 15 الی 24 اسفندماه در مصلی این شهرستان خبر داد و گفت: توزیع گوشت تنظیم بازار نیز با همراهی اتحادیه قصابان در حال انجام است.

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن مازندران عنوان کرد:

کیفی نبودن شن و ماسه و مصالح ساختمانی در مازندران

مرتضوی، رئیس سازمان نظام مهندسی معدن مازندران گفت: کیفیت مصالح شن و ماسه در استان استاندارد نیست و نظارت بر فرایند تولید آن ضعیف است.

صفحه 1 از 22