برخورد جدی با سوداگران بازار مسکن/نهضت جدید مالیات بر خانه‌های خالی آغاز شد
وزیر راه و شهرسازی در مازندران:

برخورد جدی با سوداگران بازار مسکن/نهضت جدید مالیات بر خانه‌های خالی آغاز شد

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه برخورد با سوداگران حوزه مسکن آغاز شده است؛ گفت: در ماه‌های اخیر، نهضت جدید مالیات‌های تنظیمی برخانه های خالی را آغاز کردیم که منجر به عرضه‌ی خانه‌های خالی خواهد شد.

به گزارش مازنداصناف، مهرداد بذرپاش عصر پنجشنبه در یادواره شهید شیرودی با بیان اینکه وقایع اخیر باعث شد تا تلاشمان در جهت حل مشکلات کشور بیشتر شود، اظهار داشت: در حوزه مسکن که تبدیل به قصه پر غصه‌ای شده، به تمامی مشکلات واقف هستیم.

بذرپاش افزود: شورای عالی مسکن برای بهبود وضعیت مسکن در کشور اقداماتی را نیز انجام داده که تعریف سامانه آنلاین برای انعقاد قرارداد اجاره فی مابین مستأجر - موجر یکی از این اقدامات است.

وی اضافه کرد: برخورد با سوداگران حوزه مسکن آغاز شده و همچنین عرضه خانه‌های خالی نیز که یکی دیگر از راهکارهای کنترل تورم مسکن است، نیز اجرایی شده است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه مالیات‌های تنظیمی برخانه های خالی نیز یکی دیگر از اقداماتی است که برای کنترل تورم مسکن انجام دادیم، تصریح کرد: این موضوع تاکنون عملکرد خوبی نداشته اما در ماه‌های اخیر، نهضت جدیدی را آغاز کردیم که منجر به عرضه‌ی خانه‌های خالی خواهد شد.

بذرپاش با بیان اینکه عدم قیمت گذاری در حوزه ملک و مسکن یکی از معضل‌های این بخش است، خاطر نشان کرد: تولید حداقلی مسکن در دهه گذشته یکی دیگر از موارد مهم در ایجاد تورم قیمت در این بخش است که اگر این بخش رونق بگیرد شاهد کاهش قیمت نیز خواهیم. بود زیرا بازار و تقاضا باید در این بخش مدیریت شود.

منبع: خبرگزاری مهر

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه