لزوم نظارت منسجم دستگاه‌های نظارتی از نانوایی‌های مازندران/ارتقای رتبه واحدهای خبازی در دستور کار قرار دارد
دبیر کارگروه آرد و نان مازندران:

لزوم نظارت منسجم دستگاه‌های نظارتی از نانوایی‌های مازندران/ارتقای رتبه واحدهای خبازی در دستور کار قرار دارد

دبیر کارگروه آرد و نان مازندران ضمن تاکید بر لزوم نظارت مستمر بر خبازی‌های استان از سوی دستگاه‌های نظارتی، گفت: ارتقای رتبه واحدهای خبازی استان و درجه بندی این واحدهای صنفی به عنوان یک برنامه ویژه تحولی در سال ۱۴۰۲ در دستور کار قرار دارد.

به گزارش مازنداصناف، عباسعلی وفایی نژاد صبح دوشنبه در کارگروه گندم، آرد و نان استان گفت: مازندران جز برترین استان‌ها از لحاظ ذخیره‌سازی گندم و تأمین آرد مورد نیاز نانوایی‌ها برای خدمات دهی مطلوب به شهروندان و مسافرین می‌باشد و ذخیره موجودی آرد شهرستان بابل نیز در وضعیت مناسبی قرار دارد.

وی افزود: استان مازندران یکی از استان‌های حساس از لحاظ تأمین گندم است که باید بیش از ۴۰۰ هزار تن از نیاز خود را از طریق سایر مبادی تأمین کند.

مدیرکل غله مازندران تصریح کرد: یکی از راه‌های تأمین گندم برای استان، دریافت گندم مازاد ۱۵ استان کشور است که به صورت ترکیبی وارد خواهد شد و راه دیگر تأمین گندم از مبادی واردات بوده که انشاالله واردات از بنادر شمالی یکی از سیاست‌ها و برنامه‌های کاری ما در سال جاری خواهد بود.

دبیر کارگروه آرد و نان استان در این جلسه ضمن بررسی آخرین وضعیت موجودی انبار و حمل آرد و گزارشی تحلیلی از فرآیند رصد و پایش دستگاه‌های کارتخوان هوشمند و سامانه نانینو وزارت اقتصاد و دارایی، مشکلات واحدهای خبازی این شهرستان را مورد بررسی قرار داده و از دستگاه‌های نظارتی از جمله جهاد، صمت و اتحادیه‌های نانوایان خواست بر فعالیت خبازی‌های استان نظارت بیشتری داشته باشند.

وفایی نژاد اظهار داشت: در راستای سند امنیت غذایی کشور و با توجه به اجرای طرح درجه بندی خبازی‌های استان و اقدامات شاخص اداره کل غله و خدمات بازرگانی با همکاری دستگاه‌های ذیربط به منظور ارتقای رتبه واحدهای خبازی استان، درجه بندی این واحدهای صنفی به عنوان یک برنامه ویژه تحولی در سال ۱۴۰۲ در دستور کار قرار دارد.

وی همچنین اظهار امیدواری کرد: نانوایانی که بتوانند از امکانات موجود بهترین خدمات ارائه نان را به مردم شریف استان داشته باشند، از لحاظ دریافت سهمیه و خدمات تسهیلات مورد تشویق قرار خواهند گرفت.

مدیرکل غله مازندران همچنین در خصوص اعطای تسهیلات بهسازی و نوسازی به نانوایان تصریح کرد: در دو سال گذشته به منظور بهسازی واحدهای نانوایی ۱۲۰۰ واحد نانوایی از این تسهیلات برخوردار شدند.

وفایی نژاد با اشاره به نگرانی عشایر مازندران در خصوص تأمین آرد اظهار داشت: یکی از مواردی که به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفته و در سال جاری به نتیجه رسید، تأمین آرد عشایر استان بود که تمهیدات لازم به منظور خرید مستقیم آرد توسط ۱۲ شرکت تعاونی عشایری در استان صورت پذیرفت و این شرکت‌های تعاونی مسئولیت تأمین آرد عشایر در محل استقرار آنها را به عهده خواهند داشت.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه