آغاز خرید توافقی برنج در مازندران/شالیکاران هیچ اجبار و الزامی برای فروش محصول ندارند
انجمن تولیدکنندگان برنج ایران اعلام کرد:

آغاز خرید توافقی برنج در مازندران/شالیکاران هیچ اجبار و الزامی برای فروش محصول ندارند

انجمن تولیدکنندگان برنج ایران گفت: با توجه به آغاز فصل زراعی جدید، محصول برنج سال گذشته در مازندران با نرخ منطقی و متناسب بازار خریداری می‌کنند.

به گزارش مازنداصناف، انجمن تولیدکنندگان و تأمین‌کنندگان برنج ایران با صدور اطلاعیه ای چگونگی خرید محصول شالیکاران مازندرانی را تشریح کرد.

در چارچوب برنامه‌های تدوین شده و در مسیر تحقق اهداف تبیین شده، در پاسخ به دعوت استاندار در تعامل با استانداری مازندران تفاهم‌نامه‌ای در راستای سرمایه‌گذاری، توسعه و نوآوری کشت و کمک به رونق بازار برنج این استان منعقد کرد.

پیرو انعقاد این تفاهم‌نامه و به توصیه استاندار مازندران، انجمن تولیدکنندگان و تأمین‌کنندگان برنج ایران با ارسال دعوتنامه برای اعضای خود از ایشان درخواست نمود در صورت امکان شالیکاران مازندرانی را یاری داده و با توجه به آغاز فصل زراعی جدید و انباشت بخشی از محصول برنج سال گذشته، نسبت به خرید محصول برنج و توزیع آن در فروشگاه‌ای زنجیره‌ای و شبکه‌های توزیع عضو انجمن مانع از بین رفتن محصول و متضرر شدن شالیکاران شوند.

در بخش دیگر این بیانیه به این موضوع نیز اشاره شده است که اعضای انجمن برنج‌‌های انباشت شده در استان مازندران را با نرخ منطقی و متناسب بازار خریداری کرده و شالیکاران نیز هیچ اجبار و الزامی برای فروش محصول خود به این نحو ندارند..برنج‌های خریداری شده در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و شبکه‌های توزیع سراسری که در اختیار اعضای انجمن است، متناسب با قیمت روز و سود منطقی و تعیین شده از سوی نهاد ناظر بازار عرضه می‌کنند.

در ادامه این بیانیه از بداخلاقی برخی فعالان بازار برنج مازندران گلایه شده آمده است: برخی افراد که منفعت خود را در نابسامانی بازار جستجو می‌کنند، ایجاد و فعالیت انجمن تولیدکنندگان و تأمین‌کنندگان برنج ایران و تفاهم‌نامه منعقد شده با استانداری مازندران را در مقابل منافع نامشروع خود دیده و تلاش می‌کنند با فرافکنی و جوسازی مانع از بازگشت آرامش به بازار شوند.

شرکت‌های عضو انجمن تولیدکنندگان و تأمین‌کنندگان برنج ایران خادمان اقتصاد کشور بوده و منافع مشروع خود را فقط در خرید و فروش یک محصول ندیده و حمایت از کشاورزان و تولیدکنندگان را ضامن بقاء و دوام اقتصاد کشور می‌دانند که اگر اینگونه نبود، در آستانه فصل جدید که محصول نو به بازار می‌اید، خطر ورود به این طرح را نمی‌پذیرفتند و شالیکاران را به حال خود رها می‌کردند.

نکته دیگر؛ دلسوزنماهایی که نهایت حمایتشان از کشاورزان و شایکاران جنجال‌آفرینی در رسانه‌ها است، اگر دلسوز واقعی و یار کشاورزان هستند، چرا تا کنون هیچ اقدام عملیاتی برای حمایت از کشاورزان انجام نداده‌اند یا حداقل پیشنهاداتی اجرایی به دولت ارائه نکرده‌اند.

شالیکاران و کشاورزان بالاخص شالیکاران مازندرانی خطاب قرار داده شده و چنین آمده است؛ انجمن تولیدکنندگان و تأمین‌کنندگان برنج ایران یک تشکل ملی و فراگیر در حوزه صنعت برنج است و در اهداف عالی خود حمایت و خدمت به همه فعالان این صنعت را تبیین کرده است و در این راستا هر زمان بخشی از این صنعت مهم در معرض تهدید و آسیب باشد، ورود کرده و هر آنچه در توان داشته باشد به کار می‌گیرد، حتی اگر بخش آسیب دیده عضو انجمن نباشد.

منبع: روزنامه اقتصادی تعادل

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه