افتتاح 4 طرح اقتصاد مقاومتی در میاندورود

افتتاح 4 طرح اقتصاد مقاومتی در میاندورود

<p><span style="font-family: Tahoma;">همزمان با هفته بسیج سازندگی چهار طرح اقتصاد مقاومتی در شهرستان میاندورود افتتاح شد.<br /> </span></p>

به گزارش  مازند اصناف، همزمان با هفته بسیج سازندگی با حضور مسئولان شهرستانی چهار طرح اقتصاد مقاومتی در شهرستان میاندورود افتتاح شد.اولین طرح: افتتاح پرورش ماهی گرم آبی در شهر سورکنیما غلامزاده فوق دیپلم صید ماهی و مجری طرح، گفت: حدود یک سال پیش با هزینه ۲۴ میلیون تومانی در فضایی به مساحت ۱۲ هزار متر این طرح را به اجرا گذاشتم که در این مسیر بسیج سازندگی ۱۲ میلیون تومان وام به من داد که خیلی به من کمک کرد.

وی افزود: در یک سال گذشته توانستم ۲۵ میلیون تومان ماهی به فروش برسانم و مقداری از هزینه اجرای طرح را تأمین کنم.

غلام‌زاده مهم‌ترین مشکل خود را نداشتن برق بیان کرد و افزود: به‌همین دلیل در سال گذشته حدود یک‌هزار عدد از ماهی‌ها از بین رفتند.دومین طرح: افتتاح پرورش مرغ بومی برادران رمضانی در روستای دارابکلامحمد رمضانی مسئول این طرح، گفت: توانستم با کمک برادران خود که هیچ منبع درآمدی نداشتیم در فضایی به مساحت ۸۰ متر اقدام به پرورش مرغ بومی کنیم.

وی تصریح کرد: جوجه یک روزه را می‌خریم و بعد از گذشت ۴۵ روز آن را به فروش می‌رسانیم.

رمضانی خاطرنشان کرد: از حدود یک سال پیش کار پرورش را آغاز کردیم و تا به‌حال ۸ بار اقدام به جوجه‌کشی کردیم.

وی با بیان اینکه تقاضای مرغ بومی زیاد است، بیان داشت: بعضی مواقع مجبور می‌شویم به مشتریان پاسخ منفی بدهیم.

رمضانی با اشاره به وام ۲۵ میلیونی بیسج سازندگی در مسیر راه‌اندازی این واحد، گفت: مشکل اصلی ما برای سود بیشتر نداشتن دستگاه جوجه‌کشی است.


سومین طرح: افتتاح پرورش قارچ ۸ تنی اسرمروح الله اکبرزاده که در یک فضای ۶۰ متری اقدام به پرورش قارچ کرد، گفت: هر دوره پرورش قارچ ۷۰ روز طول می‌کشد که در هر دوره چهار تن برداشت می‌کنم.

وی اظهار کرد: برای ساخت این سالن ۲۴ میلیون هزینه کردم که ۱۴ میلیون از طریق بسیج سازندگی وام گرفتم.

اکبرزاده تأکید کرد: همین که توانستم یک تولید کننده باشم و خودم برروی پای خودم بایستم و نیاز به کس دیگری نداشته باشم، برایم کافی است که علاوه بر آن باعث چرخش اقتصاد کشور نیز شده‌ام.چهارمین طرح: پرورش مرغ محلی در روستای جامخانهاسماعیل باقری درباره این طرح، گفت: در فضای باغی خود در مساحت ۸۰ متر اقدام به پرورش ۵۰۰ قطعه مرغ محلی کردم.

وی با اشاره به اینکه نزدیک به دو سال است این طرح را شروع کردم، افزود: بسیج سازندگی برای راه‎اندازی این واحد و تولید مرغ محلی ۱۰ میلیون وام داده است که تأثیر زیادی بر ترغیب من به پرورش مرغ محلی داشته است.

فرمانده سپاه میاندورود نیز در این برنامه با تأکید بر اینکه باید تلاش کنیم که روی پای خودمان بایستیم تا محتاج به استکبار نباشیم، بیان کرد: اقتصاد مقاومتی یعنی همین که خودمان تولید کننده باشیم و فکر و ذهن‌مان به لوزان و سوئیس نباشد.

جناسمی خاطرنشان کرد: کار شما در راستای دغدغه‌های رهبری است که هر خانه و هر فرد باید یک تولیدکننده باشد.

وی همچنین به خانواده رمضانی پرورش‌دهنده مرغ محلی، یک دستگاه جوجه‌کشی به‌صورت رایگان اهدا کرد.

 

بلاغ


ارسال دیدگاه