برگزاری دوره آموزشی ویژه متقاضیان کسب پروانه تخصصی مشاوران املاک و خودرو
معاون دادگستری مازندران خبر داد:

برگزاری دوره آموزشی ویژه متقاضیان کسب پروانه تخصصی مشاوران املاک و خودرو

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری مازندران از برگزاری 200 ساعت دوره آموزشی ویژه مشاوران املاک و خودرو، جهت صدور پروانه تخصصی مشاورین املاک و خودرو برای 714 نفر در حوزه معاملات در استان از ابتدای سال‌جاری تاکنون خبر داد.

به گزارش مازنداصناف،حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی موسوی در گفتگو با خبرنگار ما، از دفاتر مشاورین املاک به عنوان یکی از عوامل مهم در ورودی پرونده ها به دستگاه قضائی یاد و اظهار کرد: افزایش دانش حقوقی مشاورین املاک به جهت نقش آنان در تنظیم قراردادها میان متعاملین و ساماندهی فعالان این صنف از اهمیت بسزایی برخوردار است و در کاهش جرائم و دعاوی مرتبط با اموال منقول و غیر منقول موثر خواهد بود.


وی در ادامه یکی از وظایف قوه قضاییه را پیشگیری از وقوع جرم در حوزه های مختلف از جمله در حوزه معاملات املاک و خودرو دانست و عنوان کرد: در سال گذشته نیز با هدف آشنایی مشاورین املاک از مسائل حقوقی و قانونی در زمان تنظیم قراردادها و شناخت آنها از عواقب نقض قوانین و چگونگی برخورد قاطع دستگاه قضائی استان با متعلمین این حوزه و دفاتر فاقد پروانه کسب 1300 ساعت دوره آموزشی و صدور پروانه تخصصی برای 900 نفر اقدام موثری در این راستا صورت پذیرفت.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری مازندران، افزود: به منظور کاهش و پیشگیری از وقوع جرم و دعاوی در حوزه معاملات اموال منقول و غیر منقول و در راستای اجرای برنامه ساماندهی روابط حقوقی اشخاص در حوزه معاملات مشاورین املاک و خودرو ابلاغی از سوی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه این دوره های آموزشی توسط معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان مازندران با همکاری اداره کل ثبت اسناد و املاک و اتحادیه مشاوران املاک استان مازندران طراحی و اجرا گردید.

این مقام قضائی، هدف از برگزاری این دوره های آموزشی را افزایش دانش حقوقی جامعه مشاورین املاک و خودرو در استان جهت تنظیم صحیح قراردادها و آشنایی با قوانین ثبتی قانون کار قوانین نظام صنفی و تعزیرات و ... عنوان کرد.

موسوی در ادامه تاکید کرد: بر اساس شیوه نامه ابلاغی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه و در راستای تحقق اهداف تحول فضائی در جهت کاهش ورودی پرونده به دستگاه قضائی و پیشگیری از وقوع جرائم و دعاوی در حوزه های اقتصادی و معاملات کلیه مشاورین املاک و خودروی استان ملزم به شرکت در دوره های آموزشی در زمینه فعالیت و صنف کاری خود و قبولی در آزمون پایانی این دورههای تخصصی هستند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری مازندران از برگزاری 200 ساعت دوره آموزشی ویژه مشاوران املاک و خودرو، جهت صدور پروانه تخصصی مشاورین املاک و خودرو  برای 714 نفر در حوزه معاملات در استان از ابتدای سال‌جاری تاکنون خبر داد.

وی متذکر شد: ان شالله در نتیجه این اقدامات شاهد کاهش تخلفات در حوزه معاملات املاک و خودرو باشیم.

انتهای خبر/


ارسال دیدگاه