معرفی 170 خبازی مازندران به تعزیرات حکومتی/سهمیه نانوایی‌های متخلف به‌صورت هوشمند تعدیل می‌شود
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران:

معرفی 170 خبازی مازندران به تعزیرات حکومتی/سهمیه نانوایی‌های متخلف به‌صورت هوشمند تعدیل می‌شود

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران با بیان این که :طرح تشدید نظارت بر واحدهای خبازی در تطعیلات نوروزی استان در حال انجام است؛ گفت: در صورت هرگونه مغایرت در عملکرد و عدم رعایت ضوابط ابلاغی، سهمیه واحدهای خبازی بصورت هوشمند تعدیل خواهد شد.

به گزارش مازنداصناف، عباسعلی وفایی نژاد مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران با بیان این که ۸۸۰ تن سهمیه آرد فوق العاده نوروزی به نانوایی‌ها برای مصرف خانوار اختصاص یافت، گفت :طرح تشدید نظارت بر واحدهای خبازی در تطعیلات نوروزی استان در حال انجام است.

وی افزود : همزمان با آغاز کشیک نوروزی ۲۸۰ نانوایی در استان، تیم های بازرسی متشکل از نمایندگان فرمانداری‌ ها، اداره کل غله، صمت، جهاد کشاورزی، شبکه بهداشت و اتحادیه خبازان از ۳۲۰ واحد خبازی در غرب استان بازدید به عمل آوردند.

وی ادامه داد: طبق گزارش های ارایه شده در این بازدیدها که با رویکرد نظارت بر نحوه مصرف سهمیه آرد فوق العاده نوروزی و اجرای طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان در استان آغاز شد، مواردی نظیر نصب بنر کشیک نوروزی، تراکنش های متعارف، رعایت ساعت پخت، تعطیلات خودسرانه، رعایت بهداشت فردی و محیط، وضعیت وزن چانه مورد ارزیابی قرار می گیرد.

وی با اظها این که تاکنون از ۳۲۰ واحد خبازی در شهرستان‌های چالوس، نوشهر، کلاردشت، عباس آباد، تنکابن و رامسر بازدید به عمل آمد، گفت: ۲۱ واحد خبازی به دلیل تخلف تعطیلی خودسرانه، ۴۹ واحد به دلیل کسری وزن چانه، ۱۵ مورد به دلیل عدم رعایت بهداشت و ۸۵ واحد به دلیل عدم حضور متصدی جهت برخورد قانونی به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

وفائی نژاد تصریح کرد: با توجه به آغاز اجرای طرح هوشمند شناورسازی سهمیه آرد نانوایی ها در کشور براساس بررسی تراکنش ها انتظار می رود نانوایان با عملکرد درست و مثبت و انجام تراکنش های متعارف از مزایای این طرح شامل ۱۰ درصد افزایش سهمیه و پاداش ۳۰ درصدی بهره مند شوند.

دبیر کارگروه آرد و نان استان مازندران اعلام کرد : باتوجه به رصد و پایش تراکنش ها در سامانه در صورت هرگونه مغایرت در عملکرد و عدم رعایت ضوابط ابلاغی، سهمیه واحدهای خبازی بصورت هوشمند تعدیل خواهد شد.

انتهای ییام/

 
 


ارسال دیدگاه