تعیین تکلیف قیمت‌ها در شنبه هفته آینده؛

بازار روغن موتور در آستانه بحران/تخلف انجمن صنفی پالایشی کشور با افزایش ۸۰درصدی قیمت لوبکات

طبق تصمیم انجمن پالایشی کشور قیمت لوبکات از این پس بر اساس ارز ۳۸۵۰۰ تومانی محاسبه و قیمت آن به ۲۱ هزار تومان می رسد. حالا احتمال می رود که قیمت روغن موتور در بازار افزایش قیمت شدیدی را تجربه کند.

بازار کیف و کفش چنگی به دل نمی‌زند؛

جیب‌های خالی، بازارهای کساد

هر سال هفته‌های آخر شهریورماه، بازار کیف و کفش پر بود از قیل و قال پرشور خرید مدرسه؛ دانش‌آموزانی که با ذوقی وصف‌ناشدنی پا به مغازه‌ها می‌گذاشتند و با کفش و کتونی‌های نو راهی خانه می‌شدند اما امسال گویی با این اوضاع کساد بازار، پای کیف و کفش‌ها به مدرسه‌ها باز نمی‌شود.

بوی ماه مهر با چاشنی گرانی؛

«مهر» گِره از کسادی بازار نوشت‌افزارها باز نکرد

هیچکس تصورش را هم نمی‌کرد که روزی کسی در این ایام از سال، حتی فکر خرید دفتر، کتاب، ماژیک، مدادرنگی، پاک‌کن، خودکار و حتی کیف و کفش را هم به سرش راه ندهد و اینگونه بازار لوازم‌التحریری‌ها، بخوابد.

جای خالی محصولات ایرانی در سبد خرید دانش‌آموزان

برگزاری نمایشگاه‌های فصلی با هدف معرفی تولیدکنندگان داخلی و ارائه اجناس با کیفیت با نرخ پایین‌تر نسبت به بازار، یکی از راه کارهای اساسی برای دسترسی هرچه بهتر شهروندان به اقلام و مایحتاج مورد نیازشان است.

دردسرهای کارتخوان‌ها برای مشاورین املاک/بیعانه هم درآمد حساب می‌شود

نحوه محاسبه مالیات مبالغ ورودی در کارتخوان ها برای صنوفی مانند مشاورین املاک و نمایشگاه داران دردسر ساز شده است.

کمبود نان از شایعه تا واقعیت؛

گلایه‌ شهروندان ساروی از تعطیلی نانوایی‌ها تا اظهارات قابل تأمل رئیس اتحادیه خبازان

علیرغم اجرای طرح هوشمندسازی آرد و نان و برخوردهای قاطعانه با تعطیلی‌های خودسرانه اما همچنان شهروندان مرکز مازندران از تعطیلی نانوایی‌ها در شهرستان ساری گلایه‌مندند.

قوتی که یموت می شود؛ ضایعات بالای برنج در شالیکوبی های سنتی

درصد قابل توجهی از برنج مازندران در مسیر مزرعه تا سفره به دلیل غیراستانداردبودن ناوگان برداشت و شالیکوبی ها به ضایعات تبدیل می شود.

افزایش بی رویه فروشگاه‌های سموم کشاورزی در مازندران تا سردرگمی در راهکارهای مقابله با آفت

وضعیت نابسامان بازار سموم کشاورزی درمازندران علاوه بر این که سبب شده تا کشاورزان و باغداران فشار افزایش نجومی قیمت ها و احتمال تقلبی بودن سم را تحمل کنند، مهمتر این که با سردرگمی راهکارهای مقابله با بیماری ها و آفات از سوی فروشندگان نیز مواجه اند.

کاهش ۳۵ هزار تومانی قیمت عمده فروشی برنج نسبت به شهریور ماه سال گذشته؛

بازار برنج در رکود به سر می برد/دغدغه شالیکاران از بازار برنج

کاهش حدود ۳۰ تا ۳۵ هزار تومانی قیمت عمده فروشی برنج طارم محلی و هاشمی نسبت به شهریور ماه سال گذشته در حالی است که همچنان بازار برنج در رکود به سر می برد و شالیکاران به شدت نسبت به این موضوع دغدغه دارند.

ساماندهی بازار مسکن بدون ساماندهی بازار پرحاشیه املاک به نتیجه نمی‌رسد؛

تیشه دلالان مسکن به ریشه زمین در مازندران

جولان بنگاه های غیرمجاز املاک در مازندران تیشه به ریشه زمین های بکر و حاصلخیز و مسکن در استان زده و این سرمایه های ملی را به یغما برده است.

ضعف فرهنگ تا فرار مالیاتی؛

شانه خالی کردن برخی مشاغل از مالیات/ «فقط پول نقد»!

سالانه بیش از ۳۰۲ هزار اظهارنامه مالیاتی در مازندران ارائه می شود و به رغم تلاش های صورت گرفته همچنان برخی صنوف و مشاغل از پرداخت مالیات شانه خالی می کنند.

چرا در برندسازی موفق نیستیم؛

عرضه بی دردسر پوشاک داخلی با برند خارجی/ وزارت صمت کجاست؟

چند سالی است که تولید و عرضه پوشاک داخلی منقش به برندهای خارجی در صنعت پوشاک ایران رونق گرفته و وزارت صمت نیز طی سال‌های گذشته صرفا وعده برخورد و نظارت در این حوزه را داده است.

لزوم پایان سناریوهای تکراری بازار؛

انتقاد به معاون وزیری که بی‌دردانه سخن می‌گوید/ تا چه زمانی باید مردم دغدغه‌مند مرغ و تخم‌مرغ باشند؟!

گویی جناب معاون وزیر میان مردم زندگی نمی‌کند و خبر از قدرت خرید مردم ندارد و حتی به وظیفه خویش نیز در کاهش قیمت‌ها و افزایش توان خرید مردم آگاه نیست که اینگونه از بازار بی در و پیکر دفاع می‌کند. براستی پاسخگوی وضعیت کنونی کیست؟!

تامین زمین، خان اول و آخر به شمار می‌رود؛

گره در مسکن ملی مازندران/خانه ها آب می رود

گره در پرونده مسکن ملی در مازندران افتاد و به رغم دو سال از فعالیت دولت روند اجرای آن کند است و هر روز نیز شمار متقاضیان کاسته می شود.

خرید برنج در مازندران؛ به نام کشاورز و به کام شرکت های زنجیره‌ای

اگرچه دولت و بخش خصوصی در آستانه برداشت برنج برای خرید محصول سال گذشته وارد عمل شده اند اما به اعتقاد کشاورزان، این زمان برای خرید دیر بوده و بیشتر به نفع فروشگاه های زنجیره ای است.

صفحه 1 از 62