بازار مازندران در آستانه نوروز؛

تلخند آجیل به خریداران نوروزی/امسال سفره عید خیلی سخت، پُر می‌شود!

صحبت خرید عید که پیش می‌آید، بعد از ماهی و هفت‌سین، ناخودآگاه ذهن به سمت آجیل می‌رود؛ چرا که ما ایرانی‌ها عادت کردیم که سفره عید را با آجیل‌های خوشمزه و دلچسبش ببینیم؛ اما چند سالی است که دیگر، آجیل پای ثابت سفره‌های نوروز نیست.

رونمایی از بازی جدید ایرلاین ها؛ درخواست کاهش هزینه‌های جانبی از دولت

قیمت بلیط هواپیما در آسمان سر در گمی!

درخواست وزیر راه و مخالفت ستاد تنظیم بازار با افزایش قیمت بلیط هواپیما در سفرهای نوروزی باعث شد تا ایرلاین ها به دنبال جبران هزینه ها باشند به همین دلیل از دولت درخواست کاهش هزینه های جانبی کرده اند.

بلاتکلیفی فروشنده و خریدار؛

قیمت آجیل «دو آتیشه» شد/ تلخند پسته‌های خندان به خریداران گریان

پسته‌های خندان که قیمت آن به مرز یک‌میلیون تومان رسیده است در آستانه شب عید اشک فروشندگان و خریداران را به‌واسطه گرانی درآورده است.

اما و اگرهای الزام کد رهگیری تا اعلام تخلف مشاوران املاک در دریافت حق الزحمه؛

مبنا قراردادن تعرفه سال 87 جهت اخذ کد رهگیری منطقی و شدنی نیست/چاره کار؛ معافیت مالیاتی، به روز رسانی تعرفه و خوداظهاری واجدین شرایط است

در حالی برخی رسانه ها، مبنای اخذ هزینه صدور کد رهگیری برای قراردادهای خاص را تعرفه 14 سال پیش و رقم 10 هزار تومانی عنوان کرده‌اند و بر این اساس به تخلف مشاوران املاک اشاره کرده‌اند که این ماجرا، حلقه های مفقوده فراوانی را در دل خود دارد...

مولدسازی یا تکرار بازی خصولتی شدن؛

بی میلی ادارات مازندران به واگذاری اموال دولتی/سازمان‌ها دل از اموال خود نمی‌کنند!

وجود ۱۰ هزار ملک دولتی هر روز هزینه های زیادی را روی دست دولت می گذارد اما به دلیل مقاومت ادارات مازندران تنها ۶۲ مورد آن در لیست مولدسازی قرار گرفته است.

طرح «فجر تا فطر» از حرف تا واقعیت؛

گزارش میدانی از عرضه کالاهای اساسی با تخفیف ویژه/خبری نیست!

در حالی اجرای طرح فجر تا فطر در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و اعمال تخفیفات ویژه مطرح شد که عملا خبری از این تخفیفات در فروشگاه‌ها نیست و مسئولان اعمال این تخفیفات را در کارخانجات تولیدی اعلام کرده‌اند!

حال شالیکار و کارخانه‌دار خوب نیست؛

آغاز شخم‌وشیار زمستانه در شالیزارهای مازندران تا دپوی برنج پارسال در انبار شالیکوبی‌ها

شخم و شیار زمستانه زمین های شالیزاری مازندران در پی بارندگی های چند روز گذشته در حالی در سطح وسیعی از منطقه مرکزی استان برای برنجکاری سال آینده شروع شد که همچنان بازار برنج کم رونق و در واقع بیشتر انبارهای شالیکوبی های استان مملو از برنج تولیدی گذشته است.

یک بام و دو هوا در بازار مرغ؛

تداوم بلبشو در بازار مرغ /دولت به داد مرغداران برسد

در حالیکه اتحادیه مرغداران می گوید هنوز مصوبه خرید مرغ مازاد به آنها ابلاغ نشده اداره کل امور پشتیبانی دام قیمت جدید اعلام کرده است.

دور زدن قانون ممنوع!

جنگ ذُرت‌ها/ اهلیت خریداران حلقه مفقوده در واگذاری‌ها

جنگ ذرت‌ها در حالی همچنان در تمامی بنادر میزبان این ذرت‌های غربتی ادامه دارد که با مغفول ماندن اهلیت خریداران از سوی دستگاه‌های متولی، قیمت پیشنهادی بالاتر مقصد نهایی را تعیین می‌کند! غفلتی که سود این غائله را به جیب دلالان و دود تندش را به چشم مردم، روانه می‌کند.

تضمین وزارت جهاد کشاورزی کجاست؟

اما و اگرهای واگذاری تنظیم بازار میوه شب عید به بخش خصوصی/قیمت‌ها کارشناسی نیست

با وجود آن‌که قرار بود بحث تنظیم بازار میوه شب عید به‌ویژه در تامین سیب و پرتقال به بخش خصوصی واگذار شود و از طرفی مسئولان بخش خصوصی اعلام کردند که حداقل ۱۵ درصد کمتر از نرخ بازار عرضه می‌کنند، اما کمیسیون کشاورزی مجلس با این امر‌ مخالفت کرد.

کارد به استخوان ساختمان رسید؛

بازار نابسامان یونولیت در مازندران

گرانی نزذیک به 400 درصدی و نیز کم شدن یونولیت در بازار مازندران، کارد به استخوان صنعت ساختمان سازی رسانده است و برخی مشاغل وابسته به این صنعت را قفل کرده است.

بازی با جان مردم تا کجا؛

غائله پُرابهام توزیع 17 تن مرغ آلوده در مازندران/ پای اهمال‌کاری مدیران در میان است

اسناد واصله به دفتر پایگاه اطلاع‌رسانی بلاغ حاکی از توزیع 17 تن مشتقات و قطعات مرغ آلوده از سوی یکی از واحدهای نمونه صادراتی تولید مرغ و نیز اهمال چند تن از مدیران استانی و شهرستانی دامپزشکی مازندران دارد.

واکاوی سیر صعودی نرخ ارز در 3 ماه اخیر/ ضرورت هماهنگی نقشه ارزی و تجاری کشور

قیمت ارز که از آغاز فعالیت دولت سیزدهم روند آرامی را طی می کرد، بلافاصله پس از ناآرامی‌های اخیر دچار نوسان شد و ترکیب چندین عامل در این مدت این نوسان‌ها را تشدید کرد، اما دولت مصمم است بازار ارز را سر و سامان دهد.

آرزوهایی که بر باد رفت؛

دست کوتاه مستاجران از مسکن ملی!

ساری- افزایش قیمت مسکن درپی گرانی مصالح و کمبود نقدینگی سبب شده تا اجرای ۱۵۵ هزار واحد مسکن ملی در مازندران با چالش روبرو شود.

پرنده آهنی در مازندران زمین گیر شد؛

«کارگو» نمک گیر شد/ بازگشایی گره کور صادرات در آسمان

ساری- فرود کارگو در مازندران به هفته سوم نزدیک می‌شود و گویا این پرنده آهنی زمین گیر و قصد دل کندن از آسمان ساری و پرواز به سمت بازارهای خارجی را ندارد.

صفحه 1 از 59