نشاکاری برنج با نگرانی شالیکاران مازندران از افزایش قیمت نهاده‌های کشاورزی

گرچه هنوز آیین نشا کاری مکانیزه برنج مازندران امسال به صورت رسمی از سوی جهاد کشاورزی استان انجام نشده است، اما با شروع نشاکاری دستی همراه با افزایش ۳۰ تا ۵۰ درصدی قیمت انواع نهاده های کشاورزی ،شالیکاران را به شدت نگران و تحت فشار قرار داده است.

میاندورود و کلاردشت در صدر و شیرگاه و محمودآباد در قعر؛

رتبه ششم از آخر مازندران در حذف پروانه‌های کاغذی/ 195 هزار واحد صنفی مشمول استان تنها 28 روز فرصت دارند

در حالی کمتر از یک ماه دیگر به پایان مهلت تبدیل پروانه‌های کاغذی قدیمی به الکترونیکی باقی نمانده است که استان مازندران با مشارکت کمتر از 7 درصدی دارندگان این پروانه‌ها، جایگاهی بهتر از بیست و پنجم کشور ندارد و 93 درصد باقیمانده در خطر محرومیت از دریافت خدمات در سامانه‌های دولتی هستند.

مشارکت مردم، مقدماتی دارد؛

مافیای اقتصادی مانع بزرگ مشارکت‌های مردمی

وقتی مافیای قدرتمند در اجزای اقتصاد ایران که عمدتاً در بخش‌های تجاری و واردات فعالیت‌های گسترده دارند، اجازه مشارکت مردم برای تحقق شعار سال را که نجات اقتصاد کشور به این مشارکت‌هاست، به مردم نمی‌دهد حتی اگر دولت تلاش کند بدون حذف پر دردسر این مافیا، موفق به تحقق شعار امسال نخواهد شد.

نفس بازارهای نوروزی چاق نشد/ تخفیفانه ها معجزه می‌کند؟

نفس سال های سال به شماره افتاد و با این حال هنوز نفس های بازار در روزهای پایانی چاق و گرم نشده است.

شیرینی سال نو به كام مردم تلخ نشود؛

تنظیم بازار با نصیحت یا نظارت؟

امسال نیز در آستانه ماه مبارک رمضان و سال نو، مسئولان دولت به نصیحت بازار روی آوردند بجای نظارت، آیا این نظارت قطره‌ای، راه بجایی خواهد برد و این در حالی است که بی‌توجهی به نقش نظارت در كنترل قیمت‌ها و تنظیم بازار، واقعیت تلخ است و شیرینی سال نو را به كام شهروندان تلخ می‌كند.

داغ برنجکاران گریبان باغداران را گرفت/ دپوی مرکبات روی برنج

ساری- چند روزی به پایان سال باقی نمانده و داغ باغداران بر رنج برنج کاران اضافه شده است.

دفتر رسانه وزارت صمت:

کوروش کمپانی مجوزی از وزارت صمت نداشته است

وزارت صمت اعلام کرد: شرکت کوروش با نام تجاری کوروش کمپانی، در سال ۱۴۰۰ از اتحادیه صنف فروشندگان تجهیزات صوتی تصویری شهرستان تهران، مجوز خرده فروشی تلفن همراه گرفته که مجوز آن صنفی بوده است.

آینده مبهم شالیکاری در یک بام و دو هوای صادرات و واردات؛ برنج ها، خاک می خورند!

هزینه های برنجکاری هر ساله رو به فلک می رود و با این حال همچنان محصول کشاورزان در انبارها مانده و خاک می خورد و آینده شالیکاری غبارآلود و مبهم است.

شکاف در زنجیره تولید تا توزیع صنعت طیور؛

جوجه ها رکورد می زنند، مرغها گران می شوند

رکورد جوجه ریزی در حالی هر ماه در مازندران شکسته که سهم سفره های مردم از این ماده پروتئینی خالی تر می شود و این مساله نشان از ضعف و خلا در زنجیره صنعت طیور دارد.

ثبات قیمت مرغ در بازار عرضه و تقاضای مازندران

بررسی‌های میدانی از بازار مازندران نشان می دهد که قیمت مرغ طی ۱۰روزه اخیر ۱۳۰ تا ۱۵۰ هزار ریال در هرکیلوگرم کاهش یافته و بازار این محصول پروتئینی به ثبات قیمتی و تعادل رسیده است.

مسئولیتی که از وزارت جهاد کشاورزی تا وزارت صمت و اتاق‌های اصناف دست به دست می‌شود؛

رفت و برگشت نظارت بر بازار کالاهای اساسی بین دو وزارتخانه

در حالی که از سال ۱۴۰۰ با اجرای قانون انتزاع، همه وظایف مربوط به تأمین تا واردات و تنظیم بازار محصولات کشاورزی و مواد غذایی از وزارت صنعت، معدن و تجارت منتزع و به وزارت جهادکشاورزی واگذار شد، حالا با دستور رئیس جمهور، دوباره مسئولیت نظارت بر بازار به طور کامل به سازمان حمایت تفویض شده است.

تولید با طعم امیدآفرینی؛

اینجا خبری از رکود نیست

وقتی پای امید آفرینی باز می‌شود، یک روی دیگرش تولید است و هر کجا کارگران آستین همت‌شان پشت خط‌های تولید صنایع، بالا است؛ هم دیگر خبری از رکود نیست و هم نان روی سفره‌ها داغ است.

طی بیانیه‌ای؛

خبرنگاران مازندرانی خواستار برگزاری مجمع عمومی خانه مطبوعات شدند

خبرنگاران مازندرانی با امضا بیانیه‌ای خواستار برگزاری مجمع عمومی حضوری خانه مطبوعات شدند.

دزد پررو در ماجرای فساد ۳ میلیارددلاری چای

در سال ۱۳۹۸ به خویشان خود رانت ۳ میلیارد دلاری در موضوع چای می‌دهند و دم برنمی‌آورند و یکسال قبل که دولت آقای رئیسی با این فساد برخورد کرد و عوامل اصلی را برکنار و به قوه قضائیه معرفی کرد، حل دزد پررو یقه صاحب‌خانه را می‌گیرد؛ عجب دوره زمانه‌ای شده؟!

جولان دلالان در نبود نظارت؛

ماجرای کمبود و گرانی گاز مایع در مازندران تا بازار سیاه فروش در روزهای سرد پاییزی

بعد از طرح دونرخی‌شدن گاز مایع از ابتدای آذرماه امسال و تخلف در گرانفروشی، بازار سیاه فروش گاز مایع نیز در این روزهای سرد پاییزی داغ شده است و این ماجرا نگرانی‌هایی را برای شهروندان مازندرانی به وجود آورده است.

صفحه 1 از 63