جای مانتوهای پوشیده و اسلامی در ویترین ها خالی است؛

ویترین فروشگاه ها در قبضه پوشاک قاچاق/چرخ خیاطان نمی چرخد

بابل- جای مانتوهای پوشیده و اسلامی در ویترین فروشگاه ها خالی است و البسه غیرمتعارف و قاچاق خودنمایی می کنند و سبب شده تا دانشجویان برای خرید مانتوی مناسب تمام شهر را زیرپا گذارند.

مروارید سیاه خزر در مسیر فرآوری؛

خاویار سوگلی صادرات مازندران

توسعه اقتصاد شیلاتی با ماهیان خاویاری به عنوان یکی از طرح‌های اقتصادی مصوب سفر استانی رئیس جمهور به مازندران با تخصیص اعتبارات ملی برای تکمیل مرکز صنایع تکمیلی و پایانه محصولات خاویاری در آینده نزدیک مسیر فرآوری و صادرات مشتقات مروارید سیاه خزر را فراهم خواهد کرد.

کپورها امسال چاق‌وچله‌تر شده‌اند؛

رونق بازار ماهی دریایی در مازندران/قیمت‌ها نسبت به پارسال تغییر نکرده است

فعالیت بازار ماهی فروشان مازندران در روزهای نخست فصل صید ماهیان استخوانی دریای خزر با عرضه ماهی " کفال " ریز چثه درحالی شروع شد که به گفته ماهی فروشان وجود کپورهای درشت سبب رونق این بازار شده است.

مقصر کیفیت پایین نان کیست ؟

بررسی دلایل کیفیت پایین نان در مازندران/ از کارخانه‌های آرد تا نانوایی‌ها

همواره این پرسش در افکار عمومی مطرح است که مقصر کیفیت پایین نان کیست ؟ آرد تولیدی ناشی از گندم نامرغوب است یا نبود مهارت لازم نانوا ها ،موضوع مهمی که طبق اظهارات رسمی کارشناسان غله در هر یک از این فرایند ،این دو گروه نقش و جایگاه مساوی در ارتقاء کیفیت نان به عنوان قوت غالب مردم دارند.

افزایش قیمت بی‌رویه تا چگونگی کنترل بازار؛

کسری مرغ در مازندران نداریم/باید مرغ در بازار با قیمت ۵۹۸۰۰ تومان تنظیم بازار عرضه شود

رئیس سازمان جهادکشاورزی مازندران گفت: تنظیم بازار ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان قیمت مصوب برای یک کیلو مرغ گرم و ۴۸ هزار تومان برای هر کیلو مرغ منجد در نظر گرفت تا به دست مصرف‌کننده برسد و مازاد بر قیمت مصوب شامل تعزیر خواهد شد.

مازنداصناف گزارش می‌دهد؛

رقابت 174 نامزد جهت تصاحب 65 صندلی هیات رئیسه در 13 اتاق اصناف مازندران/همدلی و انسجام؛ کلید حل مشکلات صنفی است

174 نامزد انتخاباتی برای تصاحب 65 کرسی هیئت رئیسه اتاق‌های اصناف در 13 شهر مازندران در حالی به رقابت با یکدیگر در بیست و هشتم شهریورماه خواهند پرداخت که جامعه بزرگ اصناف از روسای اتحادیه‌های صنفی انتظار انتخاب گزینه‌ای کارآمد و کارگشا در شرایط کنونی را دارند.

پروژه چند هزار ميلياردي در مازندران، معلق بين زمين و هوا؛

طرح «تمام» و اما اگرهای ناتمام/ اینجا کسی تاب خلاقیت‌ ندارد!

متاسفانه همچنان بوروکراسی اداری و نوآوری هراسی موجب شده است تا بسیاری از ایده های خلاقانه پا را فراتر از محدوده کاغذ نگذارند و به جای تبدیل به واقعیت در حد یک رویای ناتمام باقی بمانند.

سال به سال دريغ از پارسال؛

نه به واردات برنج؛ مطالبه مشترک نمایندگان و شالیکاران مازندرانی/لطفا آب به آسیاب دلالان نریزید!

در حالی ممنوعیت فصلی واردات برنج در سال جاری از سوی دولت لغو اعلام شد که تنها چند صباحی به فصل برداشت باقی نمانده است و این تصمیم عجیب دولت با مخالفت شدید نمایندگان مازندران مواجه شد.

وقتي بابل، نُهمين استان پاکستان مي‌شود!

اینجا برنج‌های غربتی نقاب ایرانی به‌صورت می‌زنند/ «تخلیط»؛ انگ شوم سودجویان بر دسترنج شالیکاران

فصل رنج برنج و شالیکاری که به پایان می رسد، قصه ای نو که غصه دیرینه برنجکاران شمال است آغاز می‌شود، جنایتی که نه دیگر در پستوخانه‌ها و تاریک‌خانه‌ها بلکه دیگر آشکارا، علیه برنج مرغوب ایرانی رقم می‌خورد؛ برنج‌هایی که اینجا، نقاب‌ بر صورت می‌زنند تا ایرانی به‌نظر برسند!

اما و اگرهاي مصوبه سقف 25 درصدي اجاره‌بها؛

عرضه تنها راه علاج پایان دادن ناز موجران و تمنای مستاجران!

تنها راه علاج این سال‌ها و روزهای بازار مسکن، اتمام پروژه‌های ناتمام به جای مانده مسکن مهر و در دست اقدام مسکن ملی است و باید آن قدر بازار مسکن از عرضه اشباع شود که جای نازکردن موجر و تمنای مستاجر عوض شود.

به عمل کار برآيد به سخن‌داني نيست؛

اینجا ضربان جنگل و دریا به شماره افتاده است/مازندران در چنبره زباله‌ها

خم شدن کمر «انجیل‌سی» بابل، «عمارت» آمل، «پشتکوه» ساری، «التپه» بهشهر، «دالخانی» رامسر، «غرمرض» نکا، «پُرده‌سر» تنکابن و «ساحل» محمودآباد، گواه بر به شماره افتادن نبض مازندران زیر بار سنگین زباله‌ها دارد و عن قریب است که آب از سرش بگذرد!

ماه‌هاي بدون حقوق مشکل تکراري ناجيان دريا؛

آغاز طرح سالم‌سازی دریا و معادله بزرگی به‌نام پرداخت حقوق ناجیان/نبود امکانات تا تدابیر مسئولان برای تامین حقوق 24 میلیاردی

در حالی طرح سالمسازی دریا طی سال‌جاری با افزایش حدود 550 نفری ناجیان و افزایش حقوق دو برابری در مازندران آغاز شده است که با توجه به مشکلات عدیده تامین اعتبار طی یک دهه گذشته پرداخت حقوق 4 برابری نسبت به سال گذشته، نگرانی‌ها را برای تکرار ماه‌های بدون حقوق بیشتر کرده است.

کاهش تمايل به جوجه‌ريزي به دليل نبود صرفه مرغداران؛

ناز مرغ‌ها دیگر خریدار ندارد!/پای لنگ صادرات تا مصوباتی که اجرا نمی‌شود

این روزها فعالان صنعت مرغداری از کاهش میزان جوجه ریزیها در مرغداریهای مازندران خبر میدهند؛ موضوعی که در صورت صحت آن قطعا تبعات کمبود گوشت مرغ و آینده صنعت مرغداری نگران کننده خواهد بود.

افزايش گلايه‌هاي مردمي از تعطيلي زودهنگام خبازي‌ها در مازندران؛

نانوایی‌ها آرد فروش شده‌اند و مشتریان سرگردان/آردهایی که به تنور نمی‌رسد!

اگرچه نرخ نان واحدهایی که آرد دولتی دریافت می‌کنند تفاوتی با گذشته نکرده است، اما بررسی‌های میدانی حاکی از آن است که ساعات کاری این واحدها به طور غیرقانونی کاهش‌ یافته و همزمان با اعلام آزادسازی قیمت آرد، پخت نان توسط نانوایی‌ها زمان‌بندی شده است.

در مراسم توديع‌ومعارفه مطرح شد؛

اختلاف 180 درجه‌ای توصیف صنعت مازندران از زبان فانی و قوانلو!/شکاف‌های موجود با پیاده کردن شعار سال رهبری، پُر می‌شود

در حالی قوانلو،  صنعت مازندران را سرپا و موجب افتخار امروز خود قلمداد کرد که فانی وضعیت حال حاضر صنعت و معدن را دور از جایگاه واقعی خود توصیف کرد و گفت: پیاده کردن شعار سال رهبری می‌تواند چراغ راه باشد برای پر کردن فاصله و شکاف موجود و باید به سمت دانش‌بنیان کردن محصولات شرکت‌های متوسط و بزرگ استان حرکت کنیم.

صفحه 1 از 57