مورخ:[1392-08-08 04:15:01]
»ديدار معوقه هفته دهم ليگ برتر فوتبال
»استقلال و مس امتيازات را تقسيم کردند

استقلال در ديدار معوقه مقابل مس کرمان متوقف شد.


استقلال و مس امتيازات را تقسيم کردند
به گزارش مازنداصناف ، در تنها ديدار باقي مانده از هفته دهم ليگ برتر فوتبال، استقلال و مس کرمان از ساعت 15:30 در ورزشگاه آزادي به مصاف يکديگر رفتند که اين بازي با تساوي يک بر يک به پايان رسيد. مصطفي شجاعي (2) براي مس و سياوش اکبرپور (56) براي استقلال گلزني کردند.

در همان ابتداي بازي مس توانست ميزبان خود را شوکه کند. دقيقه 2 شوت بي هدف ادينيو مقابل دروازه به مصطفي شجاعي رسيد و ضربه او به آرامي از کنار دستان رحمتي عبور کرد و وارد دروازه شد. بعد از آن حملات استقلال آغاز شد و فرهاد مجيدي که شايعه خداحافظي او قبل از بازي مطرح شده بود، در کانون حملات استقلال قرار داشت اما در مقابل حملات بي سرانجام استقلال، باز هم مس کرمان بود که در موقعيت گلزني قرار گرفت اما اين بار رحمتي توپ را در مصاف با شجاعي مهار کرد.

در حالي که بازيکنان استقلال نمي‌توانستند حملاتشان را به موقعيت گل تبديل کنند، رودباريان روي ضربه ايستگاهي اشتباه و نخستين فرصت جدي استقلال را ايجاد کرد که خود او بلافاصله توپ را مهار کرد. لحظاتي بعد تعلل شجاعي سبب شد تا شوک دوم به استقلال وارد نشود. در ادامه فردين عابديني با خطايي شديد نخستين کارت زرد بازي را گرفت. دقيقه 32 بازي قلعه نويي تصميم به تغيير در تيمش گرفت و جمشيديان را به جاي گوران لاوره وارد زمين کرد.

دقيقه 40 بازي فرهاد مجيدي مقابل دروازه مس بهترين موقعيت گل استقلال در نيمه نخست را به دست آورد که ضربه او را ابتدا رودباريان و در ادامه مدافع مس دفع کردند. اين حمله بلافاصله با شوت ادينيو که رحمتي با يک دست آن را راهي کرنر کرد، پاسخ گرفت.

حملات استقلال در دقايق پاياني بي نتيجه ماند و جواد نکونام هم يک کارت زرد گرفت تا نيمه نخست با همان يک گل به سود مس خاتمه يابد.

در همان ابتداي نيمه دوم، امير حسين صادقي از داور مسابقه کارت زرد دريافت کرد. بازي در نيمه دوم بدون اتفاق خاصي ادامه داشت که دقيقه 56 فردين عابديني با ورود به محوطه جريمه و پاس رو به عقب توپ را به سياوش اکبرپور رساند و اين بازيکن گل تساوي استقلال را به ثمر رساند. دقيقه 63 ارسال بازيکنان مس از سمت راست دروازه استقلال به دست پژمان منتظري برخورد کرد تا مظفري زاده اعلام پنالتي کند اما ضربه پنالتي فرزاد حسين خاني را مهدي رحمتي دفع کرد. بعد از آن هم ادينيو بخاطر ايجاد وقفه در جريان بازي کارت زرد گرفت.

مهدي رحمتي در ادامه بازي هم ضربه سر شجاعي را روي خط دروازه مهار کرد. عليرضا ابراهيمي ديگر بازيکن اخطاري مس در اين ديدار بود و در ادامه سياوش اکبرپور و آندرانيک تيموريان نيز از استقلال کارت زرد گرفتند. با وجود حملات استقلال، ديگر موقعيت گلزني نيمه دوم هم براي مس به دست آمد که مهدي رحمتي با خروج از دروازه راه مهاجم مس را سد کرد. دقيقه 90 عليرضا واحدي نيکبخت به جاي فرهاد مجيدي وارد زمين شد تا اين بازيکن با بوسيدن چهارگوشه زمين از دنياي فوتبال خداحافظي کند. آخرين حملات استقلال هم بي نتيجه ماند تا بازي با تساوي يک بر يک خاتمه يابد.

با اين نتيجه استقلال 20 امتيازي شد و به لطف تفاضل گل جايگزين سايپا در رده ششم جدول شد. مس هم با 8 امتياز در رده شانزدهم باقي ماند.