مورخ:[1398-06-02 13:18:01]
»مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران خبر داد
»افتتاح 5 مرکز کارآفرینی طی هفته دولت در مازندران

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران از افتتاح 5 مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی در شهرهای ساری، نوشهر، بابلسر، قائمشهر و آمل در هفته دولت خبر داد.

افتتاح 5 مرکز کارآفرینی طی هفته دولت در مازندران

به گزارش مازند اصناف؛ کامران اصغری طی گفت‌وگویی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر بعنوان الگوهای جاودان خدمت اظهار کرد: سخنان گوهر بار بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب و تأکید همیشگی ایشان مبنی بر ارائه گزارش اقدامات انجام شده به مردم ضرورت این مهم را نشان می دهد و هفته دولت فرصت مناسبی برای اطلاع رسانی عملکرد دولت به مردم استان و کشور است.

وی رضایت مردم را یکی از مهمترین مسائل دانست و افزود: رضایت مردم در نظام جمهوری اسلامی یک اصل است و یکی از اهداف برگزاری هرچه بهتر برنامه‌های هفته دولت، رضایت مردم است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با اشاره به اینکه اطلاع‌رسانی خدمات دولت موجب افزایش اعتماد عمومی و نشاط اجتماعی می‌شود، گفت: بهترین الگوهای مدیران سیره عملی شهیدان رجایی و باهنر است که فصل درخشانی از صفحات زرین خدمتگزاری در نظام اسلامی را رقم زدند.

این مسئول با اعلام اینکه هفته دولت فرصت مناسبی برای تقویت ارتباط میان مسئولان با مردم است، ادامه داد: شهیدان رجایی و باهنر، نماد ماندگاری از وحدت میان ملت و دولت در مسیر پیشرفت و سرافرازی کشور هستند.

اصغری به پروژه های افتتاحی این اداره کل در هفته دولت اشاره کرد و گفت: پروژه های تعاونی تولید صنایع دستی چوب و هنر نوین لوتوس در شهرستان محمودآباد، تعاونی تولید آجر ایتال شمال قلعه در شهرستان گلوگاه و تعاونی نوین اندیشه نیکان ساحل خزر در زمینه احداث سردخانه و کارخانه بسته بندی محصولات کشاورزی و میوه در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسند.

وی ادامه داد: در این طرح ها برای بیش از 140 نفر از مردم بومی شهرستان از محل فعالیت فرصت شغلی ایجاد شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران از افتتاح 5 مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی در شهرهای ساری، نوشهر، بابلسر، قائمشهر و آمل در هفته دولت خبر داد و افزود: ترویج فرهنگ کارآفرینی باید از دوران کودکی آغاز شود که قطعا در آینده اثرات مثبتی در جامعه دارد.

این مسئول با اشاره به اهداف ایجاد مراکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی در استان بیان کرد: تقویت اکوسیستمهای منطقه ای و توسعه فعالیتهای کارآفرینانه، جمعی و مشارکتی با توجه به مزیتها و ظرفیتهای اقتصادی استان، ایجاد ارتباط معنادار و پایدار بین فعالیتهای کارآفرینانه، فضای کسب و کار و تولید، کمک به بهبود فضای کسب و کار، ارائه مشاورههای تخصصی مبتنی بر دانش کاربردی و نوآوری به صاحبان ایده، صاحبان کسب وکار، کارآفرینان، تعاون گران و متقاضیان ایجاد بنگاههای اقتصادی و... از اهداف مهم تأسیس این مراکز در استان می باشد.

اصغری ادامه داد: این مراکز به عنوان یک شتاب دهنده از طریق آموزش، مشاوره، مربی گری، تامین فضای كاری مشترک، شبكه سازی، معرفی به سرمایه گذاران و همچنین تأمین بخشی از نیازهای مالی اولیه استارت‌آپ‌ها طی دوره شتاب‌دهندگی كه موجب تسریع در تولید محصول، ورود به بازار و رشد كسب و كار شده، عمل می کنند.

وی با تاکید بر ضرورت توجه به فرهنگ در بحث کارآفرینی خاطرنشان کرد: کارآفرینی، با انبوه سازی ابداعات و اختراعات و همگانی سازی استفاده از آن ها، نقش بسیار مهمی در ایجاد رفتارهای جدید و شکل گیری الگوهای نوین زندگی و به طور کلی به وجود آمدن فرهنگ جدید داشته و از این لحاظ یک ضرورت برای استان ما و کشور است.

دبیر کارگروه تخصصی اشتغال مازندران در پایان گفت: اقدامات خوبی در حوزه کارآفرینی از قبیل تشکیل کانون کارآفرینان، تاسیس مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی، اجرای طرح های کافه کارآفرینی و تشکیل باشگاه کارآفرینان نوجوان توسط این اداره کل صورت گرفته است.

انتهای پیام/