مورخ:[1398-05-03 13:38:01]
»رئیس میدان میوه و تره‌بار مرکز مازندران خبر داد
» تازه‌ترین قیمت انواع میوه‌های تابستانه در ایستگاه پایانی هفته جاری

میدان‌های میوه و تره‌بار مملو از میوه‌های رنگارنگ تابستانی البته با قیمت‌های متعادل و مطلوب است.

 تازه‌ترین قیمت انواع میوه‌های تابستانه در ایستگاه پایانی هفته جاری

به گزارش مازند اصناف؛ امیرحسین فخرآوران طی گفت‌وگویی در خصوص تازه‌ترین تغییرات قیمت در بازار و میادین میوه و تره‌بار مازندران گفت: میدان‌های میوه و تره‌بار مملو از میوه‌های رنگارنگ تابستانی البته با قیمت‌های متعادل و مطلوب است.

وی افزود: طی هفته‌های اخیر بیشترین نوسانات مربوط به سیب زمینی بوده که طی روزهای اخیر با کاهش 1500 تومانی این میوه، قیمت آن نیز متعادل‌تر شد و طبیعتا با ورود قریب‌الوقوع سیب زمینی همدان به بازار، قیمت‌ها متعادل‌تر از این نیز خواهد شد.

رئیس میدان میوه و تره‌بار مرکز استان در ادامه به تازه‌ترین قیمت انواع میوه در میادین استان اشاره کرد و ادامه داد: صبح امروز هر کارتن بزرگ موز با نرخ 10 هزار و 500 الی 11 هزار تومان، هرکیلو زردآلو با قیمت 10 الی 12 هزار تومان، گیلاس لواسان با 18 هزار تومان و آلبالو با 8 هزار تومان در معاملات خرید و فروش شد.

فخرآوران قیمت هر کیلو گلابی را 7 هزار تومان اعلام کرد و ادامه داد: قیمت امروز هر کیلو هلو ممتاز در میادین 6 تا 7 هزار تومان، هلو درجه یک 5 هزار تومان، شلیل ممتاز 7 هزار تومان، شلیل درجه یک 5 تا 6 هزار تومان و سیب گلاب نیز 8 تا 9 هزار تومان نرخ خورد.

وی قیمت هر کیلو هندوانه را یک‌هزار، خربزه ملون را دو هزار و 500 و طالبی را دو هزار تومان اعلام کرد و گفت: قیمت امروز هر کیلو سیر خشک در میادین استان 4 هزار تومان؛ بادمجان،گوجه،کلم سفید و قرمز، خیار و کرفس مشترکا دو هزار تومان است.

رئیس میدان میوه و تره‌بار مرکز مازندران قیمت امروز هر کیلو سیب زمینی را 5 هزار و 500 الی 6 هزار تومان عنوان و اضافه کرد: قیمت هر کیلو کاهو، هویج، کاهو پیچ و پیاز نیز به صورت مشترک، دو هزار و 500 تومان نرخگذاری شده است.

فخرآوران با اشاره به قیمت 1500 تومان هر کیلو کدو و 3 هزار تومانی هر کیلو فلفل دلمه‌ای در روز پایانی هفته جاری، متذکر شد: با توجه به فصل برداشت شلیل، غالب میادین استان جهت رفاه حال باغداران باز است.

به گفته وی، قیمت خرده‌فروشی میوه‌های مذکور در این خبر در سطح بازار، با احتساب سود 20 تا 25 درصدی از قیمت فاکتور خرید می‌باشد.

انتهای پیام/