مورخ:[1398-05-01 14:49:01]
»مدیرکل میراث فرهنگی مازندران خبر داد
»برپایی نمایشگاه ملی صنایع دستی در قائم‌شهر

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: نمایشگاه ملی صنایع دستی و هنرهای سنتی با ۱۵۰ غرفه در شهرستان قائمشهر برپا می شود.

برپایی نمایشگاه ملی صنایع دستی در قائم‌شهر

به گزارش مازند اصناف؛ سیف‌الله فرزانه طی گفت‌وگویی با اشاره به اهمیت برپایی نمایشگاه ملی در بخش صنایع دستی و هنرهای سنتی گفت: این نمایشگاه با بیش از ۱۵۰ غرفه در محل نمایشگاه‌های بین المللی شهرستان قائمشهر برگزار می‌شود.

وی با اشاره به حضور ۸۰ هنرمند صنایع دستی و هنرهای سنتی از سراسر کشور گفت: در این نمایشگاه آثار شاخص و بومی هر استان، به نمایش درخواهد آمد وآثار دارای نشان مهر اصالت بین المللی و ملی استان مازندران بخش مهمی از این نمایشگاه خواهد بود.

وی همچنین از برپایی کارگاه آموزشی در رشته‌های سفال، دست بافته‌های داری و لاک تراشی برای مردم به خصوص کودکان بازدید کننده از نمایشگاه، خبرداد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: در حاشیه این نمایشگاه جشن نشان جغرافیایی ۵ رشته جاجیم، گلیج، متکازین، لاک تراشی و سفال نیز برپا خواهد شد.

گفتنی است نمایشگاه بین المللی صنایع دستی و هنرهای سنتی از ۱۵ تا ۱۹ مرداد ماه سال جاری از ساعت ۱۷ الی ۲۲ در محل نمایشگاه‌های بین المللی شهرستان قائمشهر برگزار می‌شود./مهر