مورخ:[1398-04-17 12:19:01]
»رئیس اداره اصناف آمل:
»مجوزی برای قلیان‌سراها در آمل صادر نمی‌شود/فعالیت 9 هزار واحد صنفی بدون پروانه کسب

رئیس اداره اصناف شهرستان آمل گفت:از سال گذشته پروانه کسب به قلیون سراها داده نشده است و ممنوع می باشد، همچنین مکان قهوه خانه ها باید در طبقه هم کف، بر روی خیابان و قابل دید باشد.

مجوزی برای قلیان‌سراها در آمل صادر نمی‌شود/فعالیت 9 هزار واحد صنفی بدون پروانه کسب

به گزارش مازند اصناف؛ سعید کرمی در گفت‌وگویی با اشاره به اینکه 60 اتحادیه در این شهرستان به ثبت رسیده شده است، اظهار کرد: 28 هزار مکان کسب وجود دارد که 19 هزار کسبه پروانه کسب دارند و 9 هزار بدون پروانه کسب فعالیت می کنند.

 

وی با بیان اینکه بعد از ساری و بابل بیشترین حجم اصناف در آمل قرار دارد، خاطرنشان کرد:46 و نیم درصد تولیدات صنعت و 72 درصد صادرات استان و در سطح توزیع جایگاه خوبی در استان داریم.

 

رئیس اداره اصناف شهرستان آمل تصریح کرد: براساس اینکه در هر دوره خیابان های جدیدی احداث می شود، از این رو به مکان های کسب و همینطور پروانه کسب نیاز دارد.

 

وی مجموع بازرسی در سال گذشته را 12 هزار و 80 خواند و عنوان کرد: تعداد گزارش های مردمی 402، پرونده ارسالی به تعزیرات 525  و 3 هزار 417 آمار تعداد اخطار پروانه کسب است.

 

کرمی ادامه داد: در سال گذشته 3 هزار و 57 پروانه کسب صادر، تمدید ، تغییر مکان یافتند که از این تعداد 2 هزار و 200آمار تعداد صدور پروانه کسب است.

 

وی با بیان اینکه بیشترین آمار پروانه کسب مربوط به توزیعی است، خاطرنشان کرد: 60 درصد توزیعی، 20 درصد خدماتی، 20درصد تولیدی بوده است.

 

رئیس اداره اصناف شهرستان آمل اظهار کرد: از سال گذشته پروانه کسب به قلیون سراها داده نشده است و ممنوع می باشد، همچنین مکان قهوه خانه ها باید در طبقه هم کف، بر روی خیابان و قابل دید باشد.

انتهای پیام/