مورخ:[1397-07-02 13:46:01]
» مدیرعامل تعاونی کامیون‌داران جویبار:
»نرخ کرایه باید مطابق با افزایش قیمت قطعات باشد/ تامین قطعه و لاستیک بزرگترین مشکل کامیون‌داران

مدیرعامل تعاونی کامیون‌داران جویبار با بیان اینکه نرخ کرایه باید مطابق با افزایش قیمت قطعات و لاستیک باشد، گفت: تامین قطعه و لاستیک بزرگترین مشکل کامیون‌داران است.

نرخ کرایه باید مطابق با افزایش قیمت قطعات باشد/ تامین قطعه و لاستیک بزرگترین مشکل کامیون‌داران

به گزارش مازند اصناف؛ حسن نصیری در گفت‌و‌گو با ایسنا مازندران، اظهار کرد: اتحادیه کامیون‌داران با وجود شایعات موجود در فضای مجازی مبنی بر اعتراض رانندگان کامیون اعلام بار می کند اما رانندگان اقدام به بارگیری نمی کنند.

وی با اشاره به اینکه در فضای مجازی منتشر شده است که کامیون‌داران خواستار افزایش 70 درصدی نرخ کرایه هستند اما در حقیقت این میزان کم است و رانندگان خواستار افزایش بیشتر از 70 درصد هستند، تصریح کرد: زمانی که لاستیک یک میلیون و 500 هزار تومانی به 9 میلیون تومان می رسد آیا این میزان 70 درصد افزایش دارد.

مدیرعامل تعاونی کامیون‌داران جویبار با بیان اینکه با این وجود، حتی این لاستیک 9 میلیون تومانی نیز پیدا نمی شود، خاطرنشان کرد: لاستیک از سوی صنعت، معدن و تجارت به صورت سهمیه بندی در اختیار اتحادیه‌ها قرار می گیرد اما به اتحادیه که 200 دستگاه کامیون وجود دارد تنها 11 جفت لاستیک تخصیص می دهند و نمی دانیم به چه شکلی این تعداد را میان رانندگان تقسیم کنیم این در حالی است که تنها یک 10 چرخ، 5 جفت لاستیک نیاز دارد.

نصیری با اشاره به حق پرداخت بیمه تامین اجتماعی رانندگان نیز، گفت: هر راننده در ماه 231 هزار تومان به تامین اجتماعی پرداخت می کند و نسبت به این موضوع مشکلی وجود ندارد اما در خصوص تامین قطعه و لوازم با مشکلات بسیار زیادی رو به رو هستیم.

وی با بیان اینکه روغن در گذشته 80 هزار تومان بود اما امروز به 190 هزار تومان رسیده است، خاطرنشان کرد: در بحث افزایش حقوق بازنشستگی نیز رانندگان مطابله دارند به طوری که حقوق بازنشستگی را از یک میلیون و 300 به یک میلیون و 700 هزار تومان رساندند اما مشکل اصلی تامین قطعه و کمبود لاستیک است.


انتهای پیام