مورخ:[1397-03-22 01:54:01]
»قابل توجه جامعه کارگری مازندران؛
»20 تیرماه آخرین مهلت ارسال آثار دومین جشنواره ملی شعر کار و کارگر

مهلت ارسال آثار جهت شرکت در دومین جشنواره ملی شعر کار و کارگر 20 تیرماه سال‌جاری است، این جشنواره  31 تیرماه 1397 در تهران برگزار و به برگزیدگان جوایز نفیسی اعطا می‌شود.

20 تیرماه آخرین مهلت ارسال آثار دومین جشنواره ملی شعر کار و کارگر

به گزارش مازند اصناف؛ دفتر امور فرهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نظر دارد "دوّمین جشنواره ملّی شعر کار و کارگر" را با هدف شناسایی و رشد استعدادهای کارگران، بیان جایگاه اجتماعی نیروی کار، افزایش روحیه نشاط و امید و کسب مهارت‌های زندگی برگزار کند.
لذا از عموم مردم به ویژه کارگران دعوت می‌شود تا آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

بر اساس این گزارش، حمایت از تولید کالای ایرانی (با جایزه ویژه)، اهمیت کار و تلاش، تلاش، امید و نشاط اجتماعی، شأن و جایگاه اجتماعی نیروی کار و اقتصاد مقاومتی از محورهای این جشنواره است که در دو بخش کارگری و آزاد برگزار می‌شود.

گفتنی است اشعار می‌توانند در دو قالب کلاسیک (غزل، مثنوی، چهار پاره و ...) و سپید و نیمایی باشند و باید در قالب فایل word و با فونت Bnazanin شماره 14 ارسال شود.

شایان ذکر است درج نام و نام خانوادگی، شماره تماس (تلفن ثابت و همراه)، نشانی و صندوق پستی ضروری است.

قابل ذکر است افرادی که در بخش کارگری شرکت می‌کنند، باید شغل، محل کار یا کارخانه، شماره تماس محل کار و شماره بیمه خود را ذکر کنند.

این گزارش حاکی است آدرس پست الکترونیک برای ارسال اشعار workculture@mcls.gov.ir است.

از نکات قابل اشاره آن‌که، افراد باید دقت داشته باشند، از ارسال آثار غیرمرتبط با محورهای جشنواره خودداری کنند.

در هر دوره، آثاری که از نظر داوران قابل چاپ باشد، با حفظ نام شاعر در کتاب مجموعه اشعار با امتیاز وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی چاپ و منتشر می‌شود.

نکته مهم آن‌که، مهلت ارسال آثار تا 20 تیرماه سال‌جاری است و به برگزیدگان جوایز نفیسی اعطا می‌شود.

بر اساس این اطلاعیه، زمان و مکان برگزاری جشنواره 31 تیرماه 1397 در تهران است و علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تماس دبیرخانه جشنواره 86732060 و 86732065 تماس حاصل کنند.