مورخ:[1397-02-19 10:03:01]
»بررسی آخرین قیمت‌ها از بازار میوه؛
»آرامش بهاری نوبرانه‌ها تا قیمت انواع میوه در مازندران

آخرین بررسی از بازار میوه و تره بار حاکی از آن است که با وجود افزایش نسبی تقاضا، قیمت میوه‌های نوبرانه با نوسان جزئی قیمت روبرو است.

آرامش بهاری نوبرانه‌ها تا قیمت انواع میوه در مازندران

به گزارش مازند اصناف؛ به روال سال‌های گذشته معمولا نوبرانه‌ها بالاترین قیمت‌ها را با خود اختصاص می‌دهند.

امسال نیز بازار برای نوبرانه‌های بهاری پررونق است و گاها برای تناول چند گرم از آنها حداقل باید بین 5 تا 10 هزار تومان هزینه کرد.

نوبرانه‌ها از اواسط فروردین‌ماه به بساط میوه‌فروشی‌ها راه یافته‌اند و هم‌اکنون حاکمیت این میوه‌ها با ورود چغاله‌بادام و گوجه‌سبز به اوج خود رسیده است.

گوجه‌سبز، یکی دیگر از نوبرانه‌های پرطرفداری است که این روزها به وفور با ارقام محلی و شهریاری در بازار مازندران یافت می‌شود و در نقاط گوناگون استان قیمتی بین 15 تا 30 هزار تومان دارد.

توت‌فرنگی نیز چند روزی است به بازار عرضه شده و قیمت آن بین 10 تا 20 هزار تومان در شهرهای گوناگون استان است.

خربزه و هندوانه نیز از دیگر میوه‌های پرطرفدار و به نسبت ارزان‌تر فصل بهار است که همواره در صدر گزینه‌های خرید مردم قرار دارد.

به گزارش میدانی خبرنگار ما از میدان میوه و تره‌بار مرکز استان، قیمت امروز  پیاز سفید یک‌هزار و 400، سیب زمینی یک‌هزار و 200، خیار محلی 3 هزار، گوجه یک‌هزار و 500، کدو محلی یک‌هزار و 600، بادمجان یک‌هزار و 500 الی دو هزار و 500، کاهو دو هزار و 500 الی 3 هزار، کاهو محلی یک‌هزار و 500، کلم سفید و قرمز یک‌هزار، گل کلم 3 هزار و فلفل دلمه دو هزار تومان است.

گفتنی است قیمت گوجه سبز 9 الی 10 هزار، طالبی یک‌هزار و 500، سیب قرمز دو هزار و 500، سیب سفید 3 هزار و 500، کیوی 3 الی 4 هزار، هندوانه 800، ملون دو هزار، توت فرنگی 12 هزار، ازگل دو هزار و 500 و موز کارتن بزرگ 6 هزار و 800 تومان است.

البته تا اینجای سال، شاهد بازار سیاه نوبرانه‌ها و قیمت‌های نجومی در مازندران نبوده‌ایم و امید است در ادامه هم شاهد این روند باشیم.

با توجه به قیمت تقریبا مناسب نوبرانه‌های بهاری در میدان میوه و تره‌بار به نظر می‌رسد دستگاه‌های ذیربط باید هرچه سریع‌تر نظارت بیشتری بر قیمت‌ها در سطح شهر داشته و مانع گران‌فروشی این میوه‌های دوست داشتنی شود؛ زیرا اقشار ضعیف و فقیر جامعه هم حق دارند؛ از این نوبرانه‌ها بچشند.

 

انتهای پیام/