مورخ:[1396-11-14 11:19:01]
» معاون اداره کل امور اقتصادی و دارایی مازندران مطرح کرد
»صدور ۴۱ مجوز سرمایه‌گذاری خارجی در مازندران

معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی مازندران از اخذ ۴۱ مجوز سرمایه‌گذاری خارجی در استان خبر داد.

صدور ۴۱ مجوز سرمایه‌گذاری خارجی در مازندران

به گزارش مازند اصناف پرویز خالقی صبح شنبه در جمع فعالان اقتصادی استان در فرمانداری ساری، فرصت‌های سرمایه‌گذاری خارجی در مازندران را مطلوب دانست و افزود: مرکز خدمات سرمایه‌گذاری خارجی در پنج شهر مازندران مستقر است که ریاست آن را  استاندار به‌عنوان عالی‌ترین مقام  بر عهده دارد.

 

وی با بیان اینکه برای حمایت از سرمایه‌گذاری و رونق این بخش مرکز خدمات سرمایه‌گذاری خارجی با کمک دستگاه‌های اجرایی تمامی مجوزهای لازم برای انجام و آغاز پروژه هارا اخذ می‌کند، افزود: محدودیتی برای سرمایه‌گذاری خارجی در ایران وجود ندارد.

 

معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی مازندران با تأکید بر اینکه فرصت‌های سرمایه‌گذاری برای شناخت بیشتر در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌گیرد، ادامه داد:شرکت ایرانی می‌تواند با صد در صد سهام خارجی در ایران ثبت شده و با اصل سرمایه فعالیت کند.

 

خالقی  به معافیت مالیاتی بخش کشاورزی اشاره و تصریح کرد:  معافیت مالیاتی در این بخش به‌صورت صد در صد خواهد بود اما در بخش‌های دیگر تا ۵ سال معافیت مالیاتی را برای حمایت از سرمایه‌گذاری خواهیم داشت.

 

وی از اخذ ۴۱ مجوز سرمایه‌گذاری خارجی در مازندران خبر داد و خاطرنشان کرد: از این تعداد ۲۷ مجوز سرمایه‌گذاری اجرایی شده است که مهم‌ترین آن  شرکت  فرانسوی با ۳۰ میلیون دلار ،  شرکت آلمانی با ۷ میلیون دلار و شرکت‌هایی از  قزاقستان و کره بوده است.

 

مرجع:مهر