مورخ:[1396-09-26 15:21:01]
»اختصاصی/مدیرکل تعزیرات حکومتی مازندران:
»25 تا 30 آذر طرح ویژه شب یلدا در بازار مازندران اجرا می‌شود

مدیرکل تعزیرات حکومتی مازندران گفت: با عنایت به در پیش‌رو بودن ایام پایانی فصل پاییز و نزدیک شدن به شب یلدا و نیز جلوگیری از افزایش بی‌رویه قیمت‌ها، طرح ویژه شب یلدا باهدف برخورد با متخلفان صنفی برگزار می‌شود.

25 تا 30 آذر طرح ویژه شب یلدا در بازار مازندران اجرا می‌شود

مهدی عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار مازند اصناف از اجرای طرح ویژه شب یلدا در مازندران خبر داد.

وی افزود: با عنایت به در پیش‌رو بودن ایام پایانی فصل پاییز و نزدیک شدن به شب یلدا و نیز جلوگیری از افزایش بی‌رویه قیمت‌ها، طرح ویژه شب یلدا باهدف برخورد با متخلفان صنفی برگزار می‌شود.


25 تا 30 آذر طرح ویژه شب یلدا در بازار مازندران اجرا می‌شود

مدیرکل تعزیرات حکومتی مازندران اظهار کرد: با توجه به افزایش تقاضا برای خرید میوه، آجیل و خشکبار از سوی مصرف‌کنندگان، لذا این طرح با هماهنگی تمامی دستگاه‌های ذی مدخل در استان اجرایی می‌شود و متخلفان به تعزیرات حکومتی معرفی می‌شوند.

عباسی با بیان اینکه این طرح که از 25 آذرماه سال‌جاری آغاز شده است تا پایان آذرماه ادامه خواهد داشت؛ خاطرنشان کرد: در این طرح، روسای شعب به همراه بازرسان مربوطه از میادین میوه تره‌بار، مراکز خرید و واحدهای عرضه‌کننده آجیل و خشکبار بازرسی  و با متخلفان این واحدها برخورد می‌شود و در صورت اثبات تخلف به مجازات نقدی و دیگر مجازات‌های مقرر در قانون محکوم خواهند شد.

 

جزای نقدی 56 میلیارد ریالی متخلفان طی سال‌جاری

وی در خصوص عملکرد 8 ماهه سازمان تعزیرات حکومتی مازندران عنوان کرد: در هشت ماه سال‌جاری، از 11 هزار و 198 فقره پرونده وارده به شعب، 11 هزار و163 فقره آن مختومه و متخلفان به مبلغ 56 میلیارد و 485 میلیون و 359 هزار و 660 ریال جزای نقدی محکوم شدند.

 

عدم درج قیمت در صدر تخلفات صنفی

مدیرکل تعزیرات حکومتی مازندران اضافه کرد: طی این مدت، عدم درج قیمت با 3 هزار و 804 فقره ، گران‌فروشی با دو هزار و 535 فقره، عدم ارائه فاکتور خرید با یک‌هزار و 177 فقره، عدم صدور فاکتور با 830 فقره، کم‌فروشی با 470 فقره، تداخل صنفی با 354 فقره و تقلب با 277 فقره بیشترین تخلفات صنفی در استان بود.

عباسی در پایان از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف از واحدهای صنفی مراتب را به سامانه 135 و ادارات تعزیرات حکومتی شهرستان‌های تابعه و یا با سامانه 124 اطلاع‌رسانی تا با متخلفان برخورد شود.


انتهای پیام/