مورخ:[1396-08-24 00:03:01]
»اختصاصی/مازنداصناف گزارش می دهد
»شناسایی 200 مرکز متخلف دارای تبلیغات برندهای خارجی متقلب در مازندران

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: بیش از 200 مرکز فروش متخلف دارای تبلیغات برندهای خارجی متقلب در مازندران شناسایی و موظف به واقعی کردن تابلوها شدند.

شناسایی 200 مرکز متخلف دارای تبلیغات برندهای خارجی متقلب در مازندران

به گزارش مازند اصناف؛ محمد محمدپور طی گفت‌وگویی اعلام کرد: بیش از 200 مرکز فروش متخلف دارای تبلیغات برندهای خارجی متقلب در مازندران شناسایی و موظف به واقعی کردن تابلوها شدند.

 

وی ضمن هشدار جدی به مصرف‌کنندگان کالاهای غربی و خارجی، تأکید کرد: اغلب تابلوهایی که در فروشگاه‌ها به‌ویژه مراکز تجاری جاده‌های ساحلی که با برندهای خارجی مشاهده می‌شود، کذب بوده و واقعی نیست.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران اظهار کرد: در حقیقت این موارد، اسامی هستند که کالاهای غیر مجاز و غیر اصیل را به اسم شرکت‌های دارای اعتبار و شهرت‌های بین‌المللی مطرح می‌کنند.

 

محمدپور با بیان اینکه با اجرای طرحی ضربتی اقدامات لازم صورت گرفت، تصریح کرد: در این راستا با همکاری اصناف بیش از 200 مرکز شناسایی و با تذکرات مختلف، حدود 100 فروشگاه از این مراکز سریعاً اقدام و به تغییر تابلو و نام کرده‌اند.

 

وی تشریح کرد: به‌عنوان مثال برخی از این مراکز، نام برندهای آدیداس و زارا را بر روی تابلوهای خود حک می‌کنند که در حقیقت کالاهای آن‌ها مربوط به این نمانام‌های معتبر و معروف نیست.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران در ادامه با بیان اینکه در همه جای دنیا، بازار هیچ کشوری اسامی برندهای خارجی را به‌صورت رایگان تبلیغ نمی‌کنند، خاطرنشان کرد: این مراکز می‌خواهند با این کار ذائقه مردم ما را از تولید ملی دور نگه داشته و با این اسامی و تبلیغات کذب، اصالت مردم ما را کمرنگ کنند.

 

 محمد پور در ادامه با بیان اینکه امیدواریم تا پایان سال همه مراکز و فروشگاه‌ها نسبت به تغییر نام تابلوهای کاذب خود اقدام کنند؛ متذکر شد: ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز که جزو مصوبات تشکیلات امنیتی و انتظامی استان هستند، موظف به پیگیری، معرفی و برخورد با متخلفین خواهند بود.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران در خاتمه با بیان اینکه امیدواریم این فروشگاه‌ها بتوانند در مسیر ترویج فرهنگ اسلامی و داخلی گام برداشته و همیشه با مردم با صداقت برخورد کنند، اذعان کرد: ابزارهای درون سازمانی تا پلمپ مراکز متخلف پیش رفته‌اند که توصیه ما به این مراکز این است که اگر رویه درست را در پیش نگیرند معرفی آن‌ها به محاکم قضایی از طریق مجرای قانونی دور از دسترس نخواهد بود.


انتهای پیام/