مورخ:[1396-06-15 10:53:01]
»عضو شورای شهر بابلسر:
»بازار هفتگی بابلسر بازگشایی می‌شود

عضو شورای اسلامی شهر بابلسر از بازگشایی سه‌شنبه‌بازار بابلسر در مکان جدید خبر داد.

بازار هفتگی بابلسر بازگشایی می‌شود

به گزارش مازند اصناف به نقل از مشهدسر، فاطمه بهار طی گفت‌وگویی اظهار کرد: برپایی بازارهای سنتی و هفتگی نقش بسیار زیادی در حمایت از تولیدات داخلی به ویژه تولیدات بومی و محلی دارد.

وی افزود: افراد زیادی مصنوعات چوبی، حصیری و دست ساز خود و یا تولیدات بومی محلی خود را از طریق حضور در بازارهای سنتی یا هفتگی به بازار عرضه می‌کنند و این مهم نقش به‌سزایی در کاهش بزه‌های اجتماعی دارد.

عضو شورای اسلامی شهر بابلسر ادامه داد: بابلسر یکی از شهرستان‌های زیبا با برخورداری از جاذبه‌های بیشمار الهی در منطقه بوده که سالانه پذیرای مسافران زیادی از اقصی نقاط کشور است.

بهار تصریح کرد: وجود بازار هفتگی یکی از لازمه‌های این شهر دارای جمعیت شناور بوده و از دیرباز سه‌شنبه‌بازار این شهر زبان زد خاص و عام بوده که با سیر تکامل و افزایش ساخت و سازها و افزایش جمعیت با چالش های عدیده‌ای روبه‌رو شد.

وی ادامه داد: چندی پیش با تصمیم اعضای شورای شهر بابلسر، ساماندهی بازار هفتگی سه‌شنبه‌بازار بابلسر در دستور کار شهرداری و واحد سد معبر قرار گرفت و پس از آن از برپایی بازار در منطقه شهرک قائم جلوگیری شد.

عضو شورای اسلامی شهر بابلسر خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته و جلسات متعدد و همکاری و سعه صدر مردم و بازاریان مکان جدیدی برای برپایی سه‌شنبه‌بازار در نظر گرفته شد و عزیزان کسبه از این پس می توانند در آن منطقه به کسب رزق و روزی حلال بپردازند.

بهار ادامه داد: از چهاردهم شهریورماه از پارکینگ 6 به بعد بابلسر در بلوار شهید علیزاده بازار هفتگی سه‌شنبه‌بازار دایر می‌شود.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه برپایی بازار در این مکان به تازگی رقم خورده بنابراین همه مردم و بازاریان باید تلاش کنند تا این بازار نیز به یک مکان امن و سالم برای عرضه و تقاضای مایحتاج و ارزاق مردم تبدیل شود.