مورخ:[1396-04-19 01:56:01]
»اختصاصی/مازنداصناف گزارش می دهد
»برگزاری کارگاه آموزشی مبارزه با قاچاق کالا در اتاق اصناف بابل

 کارگاه آموزشی مبارزه با قاچاق کالا در محل سالن اجتماعات اتاق اصناف بابل برگزار شد.

برگزاری کارگاه آموزشی مبارزه با قاچاق کالا در اتاق اصناف بابل

به گزارش خبرنگار مازند اصناف کارگاه آموزشی مبارزه با قاچاق کالا در شهرستان بابل برگزار شد.

بر اساس این گزارش، در این کارگاه آموزشی که در سالن اجتماعات اتاق اصناف شهرستان بابل برگزار شد، با حضور  ذبیحی کارشناس مسئول مبارزه با قاچاق کالاو ارز استان مازندران، بهمنی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت، جورسرا رئیس اداره تعزیرات حکومتی، میرزایی کارشناس دانشگاه علوم پزشکی، لعلی، فوکلایی و  پوررضا اعضای هیئت رئیسه اتاق اصناف، اعضای هیئت مدیره اتحادیه‌های صنفی چنیی و بلور، لوازم یدکی اتومبیل، لوازم خانگی، خدمات رایانه و ماشین‌های اداری، خواربار و لبنیات، لوازم آرایشی و بهداشتی، سموم کشاورزی، خدمات تلفن همراه و تجهیزات مخابراتی، پارچه فروشان، کیف و کفش فروشان، فروشندگان لوازم التحریر و کتاب‌فروشان، لوازم کشاوری و موتور، پوشاک و خرازان و اتحادیه الکتریک و تابلوسازان شهرستان بابل و بازرسان اداره صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف بابل همراه بود.

این گزارش حاکی‌است حسین لعلی رئیس اتاق اصناف شهرستان بابل در این جلسه  کالای قاچاق را عامل اصلی عدم رونق اقتصادی کشور و بیکاری جوانان اعلام  و خواستار  مقابله و مبارزه جدی با این پدیده شوم شد.

رئیس اتاق اصناف شهرستان بابل در ادامه آمادگی اتاق اصناف و بازار شهرستان بابل را برای همکاری همه جانبه با مسئولان برای مقابله و مبارزه اصولی با پدیده شوم کالای قاچاق را اعلام کرد.

در ادامه این کارگاه آموزشی، کارشناسان طی سخنانی جداگانه نحوه شناسایی کالای قاچاق، شیوه و شگردهای قاچاق و نحوه جلوگیری از عرضه کالای قاچاق را تشریح و بر لزوم مبارزه قاطع با پدیده قاچاق تاکید کردند.

به گزارش خبرنگار ما، نکته‌های اصلی در بین این سخنان، به شرح ذیل می‌باشد:

- کلیه کالاهایی که وارد کشور می‌شوند باید از طریق گمرگ وارد و دستگاه متولی کالا باید مجوز لازم را صادر کند و اما کالاهایی که از دیگر مجاری وارد کشور می‌شوند، طبق قانون قاچاق محسوب می‌شوند.

- طبق قانون نظام صنفی، تمام واحدهای صنفی باید ضمن رعایت دقیق مقررات  نظام صنفی،  فاکتور خرید داشته باشند، چرا که قیمت روی درب اجناس ملاک نیست، بلکه ملاک اصلی فاکتور خرید است و بر این اساس تمام واحدهای صنفی موظف‌اند در هنگام خرید کالا فاکتور خرید اخذ کنند.

یکی از کارشناسان این  کارگاه آموزشی، کالاهای قاچاق و تقلبی و غیر استاندارد را از  معضلات اصلی تولیدات داخلی و  بازارکشور  اعلام و از صاحبان واحدهای صنفی خواست در خرید کالا، نشان استاندارد و کد رهگیری را حتماً ملاحظه کنند.


گفتنی‌است در پایان این کارگاه آموزشی، لزوم مبارزه جدی  با کالای قاچاق، شیوه همکاری بیشتر مسئولان اتاق  اصناف و بازار با مسئولان مبارزه با کالای قاچاق، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

پایان پیام/