مورخ:[1396-03-16 21:33:01]
»
» واردات سگ و گربه به کشور ممنوع شد +سند

گمرک جمهوری اسلامی ایران در نامه ای به سازمان هواپیمایی، نسبت به ورود سگ و گربه به کشور بویژه در قالب مسافری و همراه هشدار و آنرا صریحا ممنوع اعلام کرده است.

 واردات سگ و گربه به کشور ممنوع شد +سند

به گزارش مازند اصناف؛ ورود حیوانات زنده به کشورمان تابع قوانین بهداشتی و گمرکی است و چند نهاد مهم دولتی در تصمیم گیری برای تشخیص مصداق، دخالت دارند به عنوان مثال، ورود و صدور حیوانات و پرندگان وحشی منوط به موافقت سازمان حفاظت محیط زیست است اما ترخیص تخم پرندگان منوط به ارائه گواهینامه بهداشت کشور مبدأ بوده و منحصرا از گمرک ‌هایی که دارای پست قرنطینه دامی وزارت جهاد کشاورزی است، قابل ترخیص است. همچنین ورود تخم نطفه‌ دار مرغ و سایر ماکیان نیز به تشخیص وزارت جهاد کشاورزی بستگی دارد.

از جمله موارد قابل توجهی که مبتلابه برخی مسافران به کشورمان است، ورود سگ و گربه با آنهاست که در این راستا، گمرک جمهوری اسلامی ایران در نامه ای به سازمان هواپیمایی، نسبت به ورود سگ و گربه به کشور بویژه در قالب مسافری و همراه هشدار و آنرا صریحا ممنوع اعلام کرده است.

واردات سگ و گربه به کشور ممنوع شد +سند

در این نامه که توسط سازمان هواپیمایی به مدیران عامل شرکت های هواپیمایی داخلی و خارجی ابلاغ و نسخه ای از آن به دست صبحانه رسیده، همچنین متذکر شده است که تنها برای تحقیقات آزمایشگاهی، سرم سازی و یا سگ های تربیت شده پلیس و راهنما برای روشندلان امکان واردات سگ و گربه وجود دارد که مجوز آنهم توسط دوایر مربوطه صادر می شود.

به گزارش صبحانه، این بخشنامه از آنجا اهمیت خواهد داشت که به صورت طبیعی و روتین، بخشی از توریست های خارجی علاقمند به مسافرت به ایران، حیوانات خانگی خود را در سفرها به همراه می برند و در عین حال، مشاهده عده ای از ایرانیان مقیم خارج که برای سفر به کشورمان، علاقمند یا نیازمند به همراه داشتن سگ یا گربه خانگی خود هستند نیز موضوعی مرسوم است.