مورخ:[1395-11-21 03:51:01]
»نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس:
»مشکلات کشور نشأت گرفته از ضعف مدیریتی است/ سنگ‌اندازی‌ها مانع معرفی منطقه آزاد در مازندران

نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر سنگ‌اندازی‌ها نبود بندر امیرآباد به‌عنوان منطقه آزاد مازندران معرفی می‌شد، گفت: هرجا مشکلی در کشور مشاهده شد آن مشکل نشأت گرفته از ضعف مدیریتی است.

مشکلات کشور نشأت گرفته از ضعف مدیریتی است/ سنگ‌اندازی‌ها مانع معرفی منطقه آزاد در مازندران

به گزارش مازند اصناف علی‌محمد شاعری بعد از ظهر امروز در جلسه مشترک با حجت‌الاسلام ستار علیزاده مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران اظهار کرد: روحیه جهادی و انقلابی لازمه مدیریت کشور است که با روحیه می‌توانیم کشور را بسازیم.

وی افزود: هر جایی که خدمت به مردم را خدشه وارد می‌کند باید به‌صورت جدی ورود پیدا و مسأله را مدیریت کرد.

نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اوقاف ظرفیت‌های عظیمی در حوزه‌های فرهنگی، قرآنی، دینی و امام‌زادگان دارد که می‌تواند از آنها در راه خدمت به مردم و انقلاب اسلامی به‌کارگیری کند، ادامه داد: اوقاف در حوزه فرهنگ می‌تواند زمینه توسعه اقتصادی را در کشور فراهم کند.

شاعری با بیان اینکه واژه وقف مانند واژه بسیج و جهاد، مقدس است، تصریح کرد: نباید بگذاریم یک عده فرصت‌طلب به سازمان‌ها و نهادهای ارزشی و مذهبی نظام خدشه‌ای وارد کنند.

وی وقف را بهترین توشه برای آخرت دانست و عنوان کرد: همه باید تلاش کنند تا سطح رفاه زندگی مردم افزایش پیدا کند و کسانی که از تمکن مالی بالایی برخوردار هستند باید از دریافت یارانه انصراف دهند تا این مقدار به خانواده‌های کم‌درآمد و نیازمند برسد.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه نمی‌توانیم بگوییم انقلابی هستیم اما جزیره‌ای عمل کنیم، خاطرنشان کرد: مسؤولان باید حواسشان باشد که مردم انقلاب اسلامی را ایجاد کردند.

شاعری با بیان اینکه بزرگترین پروژه‌های آبرسانی و گازرسانی در روستاها و مناطق کوهستانی شرق مازندران در حال اجراست، تصریح کرد: اگر سنگ‌اندازی‌ها نبود بندر امیرآباد به‌عنوان منطقه آزاد مازندران معرفی می‌شد.

*تحریم‌ها در ایران اثرگذار نبود اما سوءمدیریت اثر گذاشت

وی با بیان اینکه اوقاف بهترین ظرفیت و پیشرفت برای خدمت‌رسانی به مردم را دارد، افزود: هرجا مشکلی در کشور مشاهده شد آن مشکل نشأت گرفته از ضعف مدیریتی است.

نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تحریم‌ها در ایران اثرگذار نبود اما سوءمدیریت در کشور اثر گذاشت، بیان کرد: مسؤولان به‌دنبال تسهیل امور زندگی مردم باشند.

این مسؤول با تأکید بر اینکه اوقاف باید تحول‌گرا باشد، افزود: اوقاف حق و حقوق موقوفات را از دستگاه‌های اجرایی دریافت کند.

 

فارس