مورخ:[1395-10-21 01:37:01]
»در نشست شورای ترافیک تنکابن مطرح شد
» طرح انتقال ایستگاه تنکابن به رامسر با توجه به رضایت اکثریت مردم، باید انجام پذیرد

در پی درج خبر گلایه‌مندی عموم مردم نسبت به تغییر مکان ایستگاه تنکابن به رامسر، نشستی با این موضوع در شورای اسلامی تنکابن برگزار شد و شهردار تنکابن اعلام کرد این طرح این بار با توجه به رضایت قاطبه مردم، باید انجام پذیرد.

 طرح انتقال ایستگاه تنکابن به رامسر با توجه به رضایت اکثریت مردم، باید انجام پذیرد

به گزارش مازند اصناف در پی درج خبر گلایه‌مندی عموم مردم نسبت به تغییر مکان ایستگاه تنکابن به رامسر، نشستی با این موضوع در شورای اسلامی تنکابن برگزار شد.

طرح انتقال ایستگاه تنکابن به رامسر، باید انجام شود

محسن قنبری شهردار تنکابن با اشاره به تصویب چندباره انجام این طرح درگذشته، اظهار کرد: ما تا آخر پای‌کار هستیم و این طرح این بار با توجه به رضایت قاطبه مردم، باید انجام پذیرد.

نماینده شورا در کارگروه ترافیک شهرستان تنکابن نیز با اشاره به اینکه تنکابن نیازمند ایجاد تغییر و تحول در سیستم مدیریت شهری است، خاطرنشان کرد: هیچ شهری میدان مرکزی را محل تجمع خودروها و ایستگاه مسافران بین‌شهری قرار نمی‌دهند.

کامبیز گلیجانی مقدم افزود: این مشکل قدیمی باید با اجرای قاطع این طرح شهرستانی، بدون توجه به اعمال‌نفوذ مسؤولینی که در این زمینه اختیار ندارند، اجرا شود و عقب‌نشینی از آن به‌هیچ‌وجه امکان‌پذیر نیست.

مصطفی شاهپوری عضو شورای اسلامی شهر تنکابن در این جلسه ضمن تأکید بر سیاسی نکردن موضوع و جلوگیری از اعمال‌نظرها، خاطرنشان کرد: برگزاری جلسات نباید سبب توقف اجرای طرح شود و همچنین باید با یک تدبیر مناسب مقابل جوسازی برخی رانندگان متخلف و نیز برخی افراد وابسته که سعی در به حاشیه بردن این طرح را دارند، ایستاد و با قاطعیت با رفع آسیب‌های موجود، دوام آن را تضمین کرد.

ارائه راهکارهایی برای جلوگیری از فشار اقتصادی به مردم

ناصر حیدری به‌عنوان یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر تنکابن با ارائه پیشنهاد، گفت: افزایش محدوده خط تاکسی‌رانی به سمت ایستگاه شیرود - رامسر و تعدیل نرخ کرایه این خودروها ازجمله راهکارهایی است که برای جلوگیری از فشار اقتصادی به مردم می‌توان در نظر گرفت.

در ادامه علیرضا فلاحتکار عضو دیگر شورای شهر تنکابن با اشاره به تراکم و تردد مردم در میدان اصلی، عنوان کرد: تراکم خودروها در مرکز اصلی شهر برای مردم هم از نظر بهداشت و سلامت و هم از نظر تردد و ترافیک، زیان‌آور است و پیشنهاد می‌کنم با اضافه شدن یک کارشناس ترافیک در این‌باره، آسیب‌های طرح مورد بررسی قرار گیرد و مشکلات آن شامل کرایه خودروها، عدم ساماندهی ایستگاه سواری و افزایش خطوط تاکسی به شیرود، حل شود.

یاسر گلیج رئیس شورای اسلامی شهرستان نیز در این جلسه با اعلام اینکه باید با یک نگاه کلی به‌گونه‌ای عمل کرد که فشار اقتصادی و مالی بر دوش مردم قرار نگیرد، گفت: مشکل معیشت این روزهای مردم که علاوه بر رکود اقتصادی متحمل خسارات بخش کشاورزی هم شده‌اند باید در نظر گرفت.

حمایت قاطع نیروی انتظامی و پلیس راهور

در ادامه سرهنگ رامین شمس فرمانده انتظامی تنکابن با اعلام حمایت قاطع نیروی انتظامی و پلیس راهور از اجرای طرح و ارائه خدمات در این زمینه، اظهار کرد: با توجه به اینکه این طرح برنامه مصوب شهرستانی است و فرماندار آن را تأیید کرده، بنابراین در این راستا باید شاهد همدلی، همراهی و همکاری مسؤولین باشیم تا این طرح شرایط کامل اجرایی را بیابد.

سرهنگ سیدی رئیس پلیس راهور تنکابن نیز با اشاره به حضور مداوم نیروهای پلیس برای اجرای قانون در طول زمان اجرای طرح، متذکر شد: می‌توان با خودروهای ون و با تصویب کرایه‌ای مناسب، مردم را به ایستگاه جدید منتقل کرد و با کاهش نرخ کرایه بار اقتصادی ایجادشده را کاهش داد.

هیچ مسؤول یا نهادی نمی‌تواند در مسئله مدیریت شهری، دخالت کند

در پایان رئیس شورای اسلامی تنکابن با تأیید نارضایتی عده‌ای از مردم، اضافه کرد: اکثریت مردم از اجرای این طرح رضایت دارند و هیچ مسؤول یا نهادی نمی‌تواند در مسئله مدیریت شهری که در حدود و اختیارات شهرداری و شورای شهر است، دخالت کند.

تقی پزشکی خاطرنشان کرد: ما در مقابل این اعمال‌نفوذها می‌ایستیم و عقب‌نشینی در کار نخواهد بود. این طرح باید با همدلی و همراهی مسؤولین، نیروی انتظامی، پلیس راهور و خود رانندگان خطوط رامسر و مسؤولین تاکسی‌رانی اجرا شود و مشکلات آن نیز به امید خدا رفع خواهد شد.

 

تنکابن 24