مورخ:[1392-01-15 05:24:01]
»یادداشت
» شبکه جم در دستان یک صهیونیست

آنچه قرار است در این مطلب ارائه شود تحلیل چگونگی تاثیر گذاری شبکه های ماهواره ای به عنوان یک رسانه بر رفتار ، فرهنگ و تربیت انسان هاست.

 شبکه جم در دستان یک صهیونیست

به گزارش نجبا و به نقل از  بلاغ-درجهان امروز،وسایل ارتباط جمعی،روزنامه،رادیو،تلویزیون وسینما با انتقال اطلاعات ومعلومات جدید و مبادله افکار و عقایدعمومی،درراه پیشرفت فرهنگ وتمدن بشری نقش بزرگی رابه عهده گرفته اند. به طوریکه بسیاری ازدانشمندان،عصر کنونی را « عصرارتباطات » نامیده اند.

رسانه ها با پیشرف روز افزون علم در بین مدارس و دانشگاه ها موسسات و حتی خانواده ها به یک ابزار کمک آموزشی جایگاه ویژه ایی را پیدا کرده که برای نمونه می توان به  فیلم های آموزشی در زمینه های مختلف و برای سنین مختلف اشاره کرد که به آموزش مواردی مانند نوشتن،خواندن،فن بیان،چگونگی بر قراری ارتباطات اجتماعی و همچنین نزدیک کردن افراد به یکدیگر و ... می پردازد.

اما سوالی که مطرح می شود این است که آیا همیشه رسانه به عنوان ابزاری برای نزدیک شدن انسان ها استفاده می شود؟ و یا می تواند کاربرد دیگری در جهت دور کردن افراد هم داشته باشد؟


با توجه به این که استفاده از ماهواره در بین خانواده های ایرانی به صورت روز افزون در حال گسترش به طوری که در حال حاضر طبق آمار های غیر رسمی بیش از 70% از مردم ایرانان در منزل یا در محل کار خود از ماهواره استفاده میکنند.

عمده ماهواره هایی که در ایران با کیفیت سیگنال خوب قابل دریافت هستند ماهواره های "بدر" و "هاتبرد "هستند و اکثر ایرانیان از این دو ماهواره فرستنده سیگنال دریافت می کنند.و از جمله شبکه های فارسی زبان که بر روی این ماهواره ها و ماهواره های دیگر قابل دریافت هستند "فارسی 1"،"جم"،"زمزمه"،"TIK TV"،"Tehran tv"  "(Iran FM) Iran Film & MusicMBC Persia""، ""Iran Beauty، "PDF"و شبکه های دیگر نام دارند.

یکی از شبکه هایی که قرار است در این قسمت به آن و سابقه  اش بپردازیم شبکه فارسی زبان "GEM TV" می باشد که در زمینه پخش فیلم و سریال در سه زمان پخش فعالیت میکند.

شبکه جم به عنوان شبکه ایی خانوادگی در میان خانواده های ایرانی معروف است، چرا که در این شبکه فقط سریال و فیلم هایی با ژانر خانوادگی به نمایش میرسد، و با توجه به این که در بین عموم مردم عریانی،برهنگی و روابط نامشروع به عنوان عامل فساد شناخته میشود این شبکه با سانسور این سکانس ها روش نفوذ و ماندگاری در بین خانواده های ایرانی را به خوبی پیدا کرده است.

البته  بی توجهی و بی دقتی خانواده های ایرانی به عامل اصلی فساد در این سریال ها که همان سناریو و تفکر سازنده فیلم است،به دلیل فقر شدید فرهنگ سازی در بین خانواده های ایرانی است.

اما چند سوال مطرح می شود که شاید سوالات کلیدی در بررسی این گونه سریال ها باشد:

1-آیا با سانسور کردن سکانس های غیر اخلاقی از این سریال ها و فیلم ها ،آموزه های فاسد و خانمان برانداز این سریال ها که بازیگران آن با بازی کردن و گفتن دیالوگ ها به مخاطبان خود منتقل می کنند هم سانسور می شود؟

سوال اساسی تر دیگر که مطرح می شود این است که:

آیا خانواده ها هیچ دقت کرده اند که چرا تمامی سریال ها و فیلم های شبکه جم از محصولات درجه چندمی کشور ترکیه انتخاب می شود؟

اگر این شبکه با پخش فیلم و سریال قصد سرگرم کردن مخاطبان خود را دارد چرا از فیلم های ساخت کشور های دیگر استفاده نمیکند و اکثر این فیلم ها از کشور ترکیه انتخاب می شود؟

آیا می توان نزدیک بودن فرهنگ دینی و مذهبی کشور ترکیه با ایران را دلیلی بر این انتخاب به حساب آورد؟

اگر در لابلای این مطلب اشاره ایی به مدیران و پشتیبانان این شبکه فارسی زبان شود شاید بتوان به جواب سوال های فوق دست پیدا کرد.

 

رابرت مرداک، یک صهیونیست تمام عیار است 76 سال سن دارد  و به غول رسانه مشهور است چرا که  صدها شبکه تلویزیونی و رادیویی و روزنامه و وب سایت و ... به زبان های مختلف، در مالکیت این فرد است.

میتوانیم رد پای رابرت مرداک، را در انقلاب های مخملی و خاورمیانه پیدا کنیم. وی رابطه ویژه ای با جورج سوروس و بنیاد جامعه باز دارد.  بنیاد جامعه باز و جورج سوروس از عاملان انقلاب های مخملی بوده اند. هاله اسفندیاری و کیان تاج بخش که اخیرا توسط نهاد های امنیتی ایران دستگیر شده اند، به این بنیاد وابسته بوده اند.

رابرت مرداک بیشترین سهام شبکه های جم را در اختیار دارد که می توان از وی به نام صاحب اصلی شبکه فارسی زبان جم یاد کرد و شبکه فارسی زبان جم را به لیست شبکه های فارسی زبان دیگر وی از جمله زمزمه فارسی 1 و منوتو 1  اضافه کرد.

مدیریت شبکه فارسی زبان جم هم در اختیار سعید کریمیان قرار دارد.

با توجه به معرفی مدیران و صاحب اصلی شبکه جم شاید بتوان جواب سوال های بالا را پیدا کرد ولیکن  به اندازه حوصله مطلب به پاسخ سوالات بالا می پردازیم.

مهم ترین سوالی که در بالا مطرح شده و از اهمیت بالایی نسبت به سوالات دیگر برخوردار است  این که چرا تمامی سریال ها و فیلم  های  شبکه جم از محصولات درجه چندمی کشور ترکیه انتخاب می شود؟

به دلیل نزدیکی بسیار زیاد کشور ترکیه در زمینه هایی مانند دین ،مذهب،فرهنگ،در جاهایی آداب و رسوم با ایران  این فیلم ها انتخاب شده و با هزینه بسیار زیادی خریداری و دوبله می شوند.

نفوذ به درون اعتقادات  مردم مسلمان ترکیه و ایجاد تحریف در دین و احکام دین از برنامه های دشمنان اسلام و شیعه می باشد،البته این نوع حمله  به اعتقادات  مردم ایران هم انجام شده است ولی وجود برخی سنگر ها مانند محرم و صفر و فرهنگ جنگ و شهادت کمی !در امان مانده ایم اما تلاش روز افزون دشمن جهت فتح این سنگر ها که ما را از این حمله آنها در امان نگه می دارد انکار ناپذیر است.

برای مثال  می توان به سریال شمیم عشق اشاره کرد. سریالی است که ارتباط زنجیره ایی با سریال عمر گل لاله دارد.نقش اول این سریال را شخصی به نام توپراک بازی می کند که فردی بسیار آرام با اعتقادات مذهبی است که اصلا اهل دروغ نیست.

این فرد و افراد در ارتباط با این خانم همگی مسلمان هستند  ولی پوشش بازیگران این سریال پوششی راحت و آزاد می باشد.در این سریال دختر کوچک توپراک می میرد و و خانواده وی ختم  قرآن برای این کودک برگزار می کنند و یا در سکانس دیگری صحنه ایی به تصویر کشیده می شود که خانواده بر سر سفره افطار نشسته هستند و برای یکدیگر دعای قبولی روزه و عبادات  می خوانند ، اما اعضای دو خانواده  با همان پوشش راحت و آزاد نشسته اند و به یکدیگر دست می دهند.

تا به اینجا مخاطب رابطه ی بسیار نزدیکی با فیلم برقرار می کند چراکه  اصل همزادپنداری در این فیلم رعایت شده و از فاکتور های مشترکی ماننده روزه،سفره افطار،دعا،ختم قرآن و ... استفاده کرده است که در بین خانواده های ایرانی هم وجود دارد.

در بخش دیگری از این فیلم و فیلم های مشابه دیگر این شبکه مرد خانواده که مسلمان است برای رهایی از مشکلات به مشروب فروشی رفته و از مشروبات الکلی استفاده می کند. وجود مشروبات الکلی در منزل از واجبات زندگی محسوب می شود و استفاده از این مشروبات هیچ لطمه ایی به روزه، نماز و عبادات آنها نمی زند؛که در نهایت مشروبات الکلی را به عنوان عاملی برای کنار آمدن و بعضا رهایی از مشکلات معرفی میکند.

 و یا مانند بخش دیگری از فیلم که توپراک برای رهایی از غم از دست دادن فرزند با مرد دیگری به سر قبر کودکش رفته و در نهایت به رستوران می روند اگر زن و یا مرد خانواده در کنار همسر خود به آرامش نرسید به راحتی با مرد و یا زن دیگری رابطه برقرار کرده  و حتی در برخی موارد رابطه نا مشروع هم برقرار میکنند و به راحتی از این کنار این موضوع عبور میکنند.

برای مثالی دیگر در سریال عمر گل لاله که ارتباط زنجیره ایی با سریال شمیم عشق دارد رابطه نا مشروع و خیانت به همسر در بین اعضای خانواده ها بسیار امری معمولی به حساب می آید و داشتن فرزند نامشروع در بین این افراد امری طبیعی محسوب می شود و وجود یک فزند نا مشروع نکته قابل توجه دیگر  در همه ی سریال ها و فیلم هامی باشد.

 

و اما نکته ی قابل توجه و مهمی  که می توان به آن اشاره کرد این است که به دلیل همان فاکتور هایی که در بالا در اصل همزاد پنداری  مطرح شد مخاطب ایرانی خود را در نقش های این سریال جا گذاری می کند و به اولین سوالی که برخورد می کند این است که ما هم مسلمان هستیم آنها هم مسلمان هستند ولی ما باید خود را در بین کلی لباس بپوشانیم ولی آنها راحت هستند یعنی خدا نماز خاندن آنها را قبول نمیکند ولی  نماز خواندن ما را قبول میکند؟ و از این قبیل سوالات.

اینگونه سوالات به دلیل فاصله زیادی که بین خانواده ها و آموزه های دینی ایجاد شده است وجود دارد که در گفتگو با چندین خانواده در رابطه با این سریال ها این  سوالات از سوی مخاطبان مطرح شد.

با جمع بندی موارد بالا به این نتیجه می رسیم این همان اسلام آمریکایی است که با تلاش بسیار فراوان در ترکیه اجرا شده است یعنی هرکس اعتقادات خود را داشته باشد ولی باید از فرهنگ شهادت و شهادت طلبی فرهنگ دشمن ستیزی فرهنگ ولایتمداری فرهنگ عدالت دوری بجوید.

کشوری که در حاشیه خود در جنگ به سر می برد طوری به تصویر کشیده می شود که امن ترین و بدون مشکل ترین کشور دنیاست.