مورخ:[1391-09-28 19:49:01]
»
»«نه مردم به فراخوان مخالفان» برای تظاهرات علیه همه پرسی

مردم مصر با عدم حضور در تظاهرات امشب مقابل کاخ ریاست جمهوری عملا به مخالفان برای اعتراض به همه پرسی جواب رد دادند.

«نه مردم به فراخوان مخالفان» برای تظاهرات علیه همه پرسی

به گزارش نجبا و به نقل از  مانیتورینگ خبرگزاری فارس، مصری‌ها امشب ترجیح دادند به جای حضور در تظاهرات علیه همه پرسی قانون اساسی در خانه بمانند.

بنابراین گزارش ، درحالی که امروز مخالفان از مردم برای برگزاری تظاهراتی میلیونی دعوت کرده بودند منابع خبری گزارش دادند که تنها چند صد نفر در این تجمع حضور پیدا کرده‌اند.

«جبهه نجات ملی» از جریانهای مخالف از هواداران خود خواسته بود تا روز سه‌شنبه به خیابان‌ها بریزند و برای آن چیزی که دفاع از اراده ملی و جلوگیری از تحریف آن نامیده است، تظاهرات کنند و قانون جدید را باطل کنند.

«احمد بگاتو» خبرنگار العربیه از مقابل کاخ الاتحادیه گزارش داد که دو تجمع در حال شکل گیری است ولی جمعیت هنوز نیامده‌اند.

این درحالی است که این شبکه در روزهای گذشته شدیدترین تبلیغات را علیه دولت مصر انجام داد و مخالفان را به ادامه اعتراضات دعوت می‌کرد.

یوم السابع از سایت های خبری مصری نیز تعداد تظاهرات کنندگان را کم تعداد توصیف کرد و تعداد آنها را ده‌ها تن گزارش داد.

تصاویری که از شبکه های تلویزیونی پخش شده گویای عدم استقبال مردمی از فراخوان مخالفان برای برگزاری تظاهرات امروز علیه همه پرسی قانون اساسی است.

 مخالفان دولت مصر در روزهای اخیر تلاش کردند پس از برگزاری دور اول همه پرسی پیش نویس در سلامت این همه پرسی تشکیک کنند و این درحالی است که برخی چهر‌های برجسته مخالفان همچون عمرو موسی تاکید کردند که همه پرسی سالم برگزار شده است.

بر اساس نتایج غیر رسمی دور اول همه‌پرسی که در 10 استان برگزار شد، 57 درصد رای‌دهندگان واجد شرایط به پیش‌نویس قانون اساسی رای مثبت و 43 درصد نیز رای منفی به آن دادند.

قرار است دور دوم همه پرسی قانون اساسی روز شنبه در ۱۷ استان دیگر برگزار شود.

نتایج نهایی رسمی همه‌پرسی قانون اساسی پس از برگزاری دور دوم اعلام می‌شود.