اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 9860 مورخ:[1392-12-26 15:45:01]
برپایی نمایشگاه پارک قائم به مصلحت بازار نیست
هادی نژاد در گفتگو با مازند اصناف خبر داد:

برپایی نمایشگاه پارک قائم به مصلحت بازار نیست

 هادی نژاد: برپایی هرگونه نمایشگاه تخصصی و فروشگاهی بدون مجوز از اداره ی صنعت معدن و تجارت غیر قانونی است.

 اختصاصی مازند اصناف / حسن قربان زاده : اسماعیل هادی نژاد رئیس اداره صنعت معدن و تجارت در مرکز استان درخصوص برپایی نمایشگاه پارک قائم گفت: نباید بنا به مصلحت اندیشی قانون را نادیده بگیریم.

وی در ادامه افزود: طبق ماده 90 و 91 قانون نظام صنفی هرگونه فعالیت صنفی باید با موافقت و ارائه مجوز از سوی اتاق اصناف و هرگونه فعالیت نمایشگاهی  تخصصی و یا فروشگاهی باید با موافقت و اخذ مجوز از اداره ی صنعت و معدن و تجارت انجام پذیرد.

وی در ادامه ی این گفت و گو اظهار داشت: برپایی هرگونه نمایشگاه و جشنواره جهت عرضه و فروش کالا به مصرف کنندگان مستلزم اخذ مجوز از سوی اداره ی صنعت , معدن و تجارت است لذا برپایی هرگونه نمایشگاه تخصصی و یا فروشگاهی بدون اخذ مجوز غیر قانونی است.

هادی نژاد در بخش دیگری از سخنانش با بیان این مطلب که این گونه اقدامات به بازار صدمه می زند اذعان داشت: سازمان میادین وطیفه اش برپایی نمایشگاه نیست مضاف بر اینکه  شهرداری نیز رسالتش  جمع آوری دست فروشان از سطح شهر است, لذا ساماندهی و یا هر اقدامی جهت تمرکز دست فروشان بدون عبور از مجاری قانونی به مصلحت بازار نیست.

گفتنی است در این نمایشگاه که با عنوان جمع آوری و ساماندهی دست فروشان برپا شده است  افراد صنفی و غیر صنفی حتی از شهر های دیگر  موفق به اخذ مجوز و غرفه شده اند.

» برچسب ها : , هادی نزاد , اداره صنعت , معدن و تجارت , ساری , نمایشگاه پارک قائم , شهرداری , هادی نزاد , اداره صنعت , معدن و تجارت , ساری , نمایشگاه پارک قائم , شهرداریمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا