اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 9822 مورخ:[1392-12-25 13:46:01]
 مذاکره‌کنندگان از طرح مباحث دفاعی در مذاکرات جلوگیری کنند/ عقب‌نشینی از حقوق هسته‌ای ملت ایران ممنوع

مذاکره‌کنندگان از طرح مباحث دفاعی در مذاکرات جلوگیری کنند/ عقب‌نشینی از حقوق هسته‌ای ملت ایران ممنوع

 نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای بر حفظ حقوق هسته‌ای ایران در مذاکرات با گروه ۱+۵ تأکید و تصریح کردند: مذاکره‌کنندگان باید از طرح مباحثی در خصوص موضوعات دفاعی همچون توان موشکی در مذاکرات هسته‌ای جلوگیری نموده و حق ورود و یا گفت‌وگو در این زمینه‌ها را نخواهند داشت.

به گزارش مازند اصناف و به نقل از خبرگزاری فارس، 181 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز یکشنبه 25 اسفند ماه در بیانیه‌ای بر حفظ حقوق هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات با گروه 1+5 تأکید کردند.

متن بیانیه به شرح زیر است:

جمهوری اسلامی ایران به عنوان عضو معاهده ان پی تی همانگونه که از ابتدا تاکنون به آن معاهده پایبند بوده است و به تکالیف آن در عدم پیگیری و تولید سلاح هسته‌ای عمل می‌نماید، می‌خواهد از حقوق کامل و لایتجزای هسته‌ای خود در استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای که در ماده 4 معاده ان پی تی به آن اشاره شده است برخوردار شود و بتواند حقوق خود بر انجام فعالیت‌های مربوط به چرخه سوخت هسته‌ای به ویژه غنی‌سازی را به اجرا گذارد و چیزی فراتر از حقوق خود در این معاهده را خواستار نمی‌باشد.

 

بنابراین هیئت مذاکره کننده در هر مرحله از مذاکرات باید در این راستا حرکت کند و به هیچ عنوان نباید کوچکترین عقب نشینی از حقوق هسته‌ای ملت ایران کرده و یا ممانعت یا محدودیتی در زمینه اعمال و اجرای فعالیت‌های چرخه سوخت هسته‌ای که معاهده ان پی تی اجازه داده است را بپذیرند.

 

هرگونه توافق با 1+5 نباید بر خلاف این معاهده هیچگونه ممنوعیت و محدودیت برای فعالیت‌های مربوط به تحقیق به ویژه توسعه راکتور آب سنگین و غنی‌سازی به عمل آورد که از نظر نمایندگان ملت پذیرفتنی نخواهد بود و نمایندگان برای دفاع از حقوق مسلم هسته‌ای تخلف‌کنندگان را به مردم معرفی خواهد نمود و اجازه نخواهند داد حقوق مردم مورد تضییع و تهدید قرار گیرد.

 

علاوه بر این، مذاکره کنندگان باید از طرح مباحثی در خصوص موضوعات دفاعی همچون توان موشکی در مذاکرات هسته‌ای جلوگیری نموده و حق ورود و یا گفت‌وگو در این زمینه‌ها را نخواهند داشت.

 

همانگونه که بارها اعلام داشته با استناد به فتوای رهبری معظم انقلاب اسلامی و مفاد معاهده ان پی تی تولید و تکثیر سلاح هسته‌ای را برخلاف موازین شرعی و ان پی تی‌ می‌داند و همیشه بر این اصل مهم تاکید و اصرار داشته است و در این چارچوب عمل می‌نماید.

 

بر خلع سلاح هسته‌ای تاکید داشته و پازکسای منطقه خاورمیانه از سلاح هسته‌ای را اولویت نخست نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می‌دانیم و بر آن تاکید می‌نماییم.

 

با اعلام حمایت از هیئت مذاکره کننده جمهوری اسلامی ایران بر اساس بندهای فوق، بر ضرورت و لزوم اقدام هیئت مذاکره کننده در چارچوب معاهده ان پی تی و مصوبات شورای عالی امنیت ملی که به تایید رهبری معظم و عالیقدر انقلاب اسلامی رسد، تاکید می‌کنیم.

 
» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا