اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 976 مورخ:[1391-06-03 16:45:01]
مالیات بخش صنعت قسط بندی می شود

مالیات بخش صنعت قسط بندی می شود

رییس كل سازمان امور مالیاتی از پشتیبانی مالیاتی برای بخش صنعت خبر داد و گفت:تمهیدات لازم برای قسط بندی مالیاتی این بخش پیش بینی شده است.

 به گزارش نجبا و به نقل ازتولید نیوز: علی عسكری، با اشاره به بر گزاری جلساتی با حضور وزرای صنعت، معدن و تجارت و امور اقتصادی و دارایی درخصوص مالیات بخش صنعت كشور، اظهارداشت: در این جلسات رایزنی هایی برای پشتیبانی و حمایت از بخش صنعت در زمینه مالیات امسال انجام شده است.
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی تاكید كرد: در این جلسات تصمیم گرفته شد كه اگر فعالیت های بخش تولیدی و صنعتی در پرداخت مالیات با مشكلی روبه رو شود در چارچوب و تكالیف قانونی تمهیدات لازم برای پرداخت مالیات آنها فراهم گردد.
وی ادامه داد: بر اساس قانون اگر مالیات به یك واحد صنعتی تعلق گیرد حداكثر تمهیدات قانونی در نظر گرفته شده برای این آنها تقسیط مالیات پرداختی اعمال می شود.
به گفته عسكری، برهمین اساس مالیات برخی از فعالیت ها تقسیط شده و برخی از فعالیت ها كه سودآوری بالایی داشتند تقسیط نشده است.
به گفته معاون وزیر امور اقتصادی ودارایی ، سازمان امور مالیاتی حمایت های لازم را از فعالیت های تولیدی در سال جاری انجام داده است.
وی در خصوص قانون بودجه سال جاری مبنی بر تهاتر بدهی دولت با مالیات بخش صنعت گفت: اجرای این قانون منوط به مصوبه دولت است .
عسكری گفت: سازمان امور مالیاتی تنها مجری دریافت مالیات است و تا زمان تصویب تهاتر توسط دولت مالیات از واحدهای صنعتی دریافت می شود.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا