اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 9643 مورخ:[1392-12-18 12:10:01]
تا من هستم کسی به مدال طلای این وزن فکر نکند/ درخشش کاراته ایران را به دنیا نشان دادم
مهدی‌زاده :

تا من هستم کسی به مدال طلای این وزن فکر نکند/ درخشش کاراته ایران را به دنیا نشان دادم

 کومیته‌کای وزن 60 کیلوگرم حاضر در لیگ جهانی هلند گفت: با کسب مدال طلا در لیگ جهانی کاراته وان هلند به همه حریفانم ثابت کردم تا زمانی که من هستم کسی به مدال طلای این وزن فکر نکند.

به گزارش مازند اصناف و به نقل از خبرگزاری فارس، مرحله دوم از لیگ جهانی کاراته به میزبانی هلند و در شهر آلمره با حضور نمایندگان 47 کشور در حال پیگیری است. تیم منتخب کاراته ایران نیز با ترکیب امیر مهدی‌زاده در وزن - 60 کیلوگرم و سامان حیدری در وزن +84 کیلوگرم و با هدایت بابک گودرزی در این پیکارها شرکت کرده است که مهدی زاده روز گذشته (شنبه) با شکست حریفان خود به مدال طلای این مسابقات رسید.


امیر مهدی زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد حضور در مسابقات لیگ جهانی هلند، اظهار داشت: خوشحالم از اینکه توانستم در مسابقات لیگ جهانی هلند حضور داشته باشم، کسب مدال طلا در این رقابت‌ها خیلی با ارزش است و این مسابقات تقریبا یک دیدار جهانی محسوب می‌شود، چرا که تنها 20 درصد بهترین‌ها در این مسابقات حضور نداشتند، در غیر این صورت همه بهترین‌های جهان برای محک خوردن وارد تاتامی هلند شدند. در مجموع همیشه دوست دارم در بالاترین سطح مسابقات خودم رو محک بزنم و این رقابت هم چیزی از مسابقات جهانی کم نداشت.

وی در ادامه در پاسخ به این سؤال که آیا با این آمادگی قول کسب مدال طلا در بازی‌های آسیایی و مسابقات جهانی را می‌دهی یا خیر، گفت: من قول کسب دو مدال طلا در هر دو رقابتی که قرار است سال آینده برگزار شود را می‌دهم و تا زمانی که مهدی زاده در این وزن حضور دارد در دنیا نباید کسی به مدال طلا فکر کند.

مهدی‌زاده در ادامه گفت: با کسب مدال طلای لیگ جهانی پس از دوران مصدومیتی که داشتم به همه حریفانم نشان دادم که مدال طلای مسابقات جهانی آلمان برای من است. به کمک خدا می‌خواهم همه تلاشم را کنم تا سال آینده دومین مدال طلای جهان را کسب کنم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در نخستین دیدار حریفانم از کشور ایتالیا و مجارستان را با نتایج 2 بر صفر شکست دادم و سپس نماینده آلمان را 3 بر صفر از پیش رو برداشتم. در ادامه مسابقه نماینده فرانسه را 4 بر یک و در نیمه نهایی نیز نادر آذولین از تونس را مغلوب کردم. در فینال هم نماینده ایتالیا را با نتیجه 9 بر 5 شکست دادم و به مدال طلا رسیدم. به هر حال این برای اولین بار بود که پس از مسابقات جهانی فرانسه در یک رویداد مهم حضور پیدا می‌کردم و در حضور تمام قهرمانان خود نمایی کردم تا همه بدانند که همچنان کاراته ایران می‌درخشد.
» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا