اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 9555 مورخ:[1392-12-13 19:36:01]
 بازگشت اساتید اخراج شده و دانشجویان ستاره‌دار به دانشگاه عین عدالت است/اجازه توهین به دانشجو را نمی‌دهم

بازگشت اساتید اخراج شده و دانشجویان ستاره‌دار به دانشگاه عین عدالت است/اجازه توهین به دانشجو را نمی‌دهم

 رئیس دانشگاه علم و صنعت گفت: بازگشت اساتید اخراج شده و دانشجویان ستاره‌دار به دانشگاه عین عدالت و قانون است، چه کسی خوشش بیاید یا نیاید.

به گزارش مازند اصناف و به نقل از خبرگزاری فارس، محمدعلی برخورداری رئیس دانشگاه علم و صنعت در نشست با دانشجویان این دانشگاه پیرامون مطالبات دانشجویان و خواسته‌های آنان از رئیس دانشگاه گفت: یکی از ابعاد شخصیتی که سعی می‌کنم به آن متکی باشم اصل صداقت صد در صدی است و کاری را انجام نمی‌دهم برای اینکه کسی خوشش بیاید و این موضوع در زمان خودش به اثبات خواهد رسید.

برخورداری ادامه داد: من بین دانشجویان احساس راحتی می‌کنم و روبرو شدن با دانشجویان و گفت‌وگو با آنها را دوست دارم و هیچ دانشجویی برای من با دیگری فرق نمی‌کند. 

رئیس دانشگاه علم و صنعت با اشاره به اینکه دانشجویان مثل فرزندان وی هستند، تصریح کرد: با توجه به همه محدودیت‌ها و گرفتار‌ی‌ها هر کاری که بتوانم برای فرزندانم انجام می‌دهم و بعضی وقت‌ها متأسفانه بین دانشجویان و مدیران ذهنیت‌هایی پیش می‌آید که احساس می‌کنند باید از همدیگر حق خود را بگیرند و امیدوارم در مورد ما چنین  مسئله‌ای پیش نیاید.

وی خاطر نشان کرد: دانشجویان احساساتی هستند و ممکن است احساسی عمل کنند و یا اینکه خواسته‌های احساسی داشته باشند ولی من قرار نیست به حرف‌های غیرمنطقی عمل کنم ولی باید برخوردهای دانشجویان را تحمل کنیم و با آنها مدارا کنیم.

برخورداری اظهار داشت: اجازه نخواهم داد دانشجویان به علت انتقاد کردن یا حتی درخواست کردن بی‌مورد مورد توهین قرار گیرند.

وی تصریح کرد: هر کسی حق دارد به شخص من تهمت بزند و توهین کند و من تعهد می‌دهم هیچ برخوردی با آن نکنم و در مورد من معاف هستند.

رئیس دانشگاه علم و صنعت با بیان اینکه دانشجو نباید فقط درس بخواند، افزود: دانشجو وظایف دیگری هم غیر از درس خواندن دارد و باید تحرک سازنده داشته باشد و فعالیت‌های مذهبی، هنری، ورزشی و سیاسی انجام دهد.

وی خاطر نشان کرد: در بحث امنیتی ما باید از دانشجویان در بحران‌ها حمایت کنیم ولی به شرطی که کاری نکنند که ما نتوانیم از آنها حمایت کنیم و با توجه به بحران‌هایی که در 18 تیر داشتیم یک نفر دانشجو را حتی یک ترم از تحصیل محروم نکردند ولی دانشجویان هم باید رعایت شئونات اسلامی و انسانی را داشته باشند.

براساس این گزارش، دانشجویان مطالباتی همچون  برگزاری جلسات با رئیس دانشگاه به طور منظم، ضرورت وجود تشکل‌های مختلف و بازشدن فعالیت انجمن اسلامی، برگزاری انتخابات برای هیأت مؤسس انجمن اسلامی، مد نظر قرار دادن قانون و جلوگیری از سیاسی کاری و سیاسی بازی در دانشگاه، رسیدگی به وضع خوابگاه‌ها، حمایت از دانشجویان کم بضاعت،‌ احیای شورای صنفی و ایجاد دفاتر این شورا در مکان‌های مختلف دانشجویی را مطرح کردند.

شفاف‌سازی مسئله کانون موسیقی، عمل کردن طبق قانون و اسلام، افزایش کیفیت غذا و رسیدگی به هزینه غذا و خوابگاه‌ها، بازگشت اساتید اخراجی به دانشگاه‌ها و جلوگیری از عملکرد حراست نیز از مواردی بود که دانشجویان در این جلسه مطرح کردند.

برخورداری پس از بیان مطالبات دانشجویی گفت: یکی از دستاوردهای انقلاب ما این است که افکار مختلف حرف‌های متضاد خود را می‌زنند و این موضوع باعث پیشرفت خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: مخالفت نباید با کلماتی که مناسب و قشنگ نیست انجام شود و با زور و تهدید حرف کاربرد ندارد.

برخورداری تصریح کرد: استفاده از فضاهای دانشگاه مثل سالن و ... متعلق به همه است و همه باید به صورت یکسان از آن استفاده کنند.

وی در رابطه با بازگشت اساتید اخراج شده و دانشجویان ستاره‌دار به دانشگاه افزود: اجرای این کار عین عدالت و قانون است چه کسی خوشش بیاید یا نیاید.

رئیس دانشگاه علم و صنعت اظهار داشت: قانونی که لازم‌الاجراست باید اجرا شود و هیچ ملاحظه‌ای در این رابطه نداریم و اساتیدی که مراجع قانونی رأی به بازگشت آنها داده‌اند، باید به دانشگاه بازگردند.

وی ادامه داد: دانشجو باید امانت را رعایت کند و صادقانه‌نویسی داشته باشد و نباید خبری بی‌ربط منتشر شود ولی فضا باید باز باشد و هر کس حرف دلش را بنویسد.

برخورداری در رابطه با بحث حراست دانشگاه تأکید کرد: حراست دانشگاه به دستور رئیس دانشگاه کار می‌کند و خارج از آن هیچ اقدامی ندارد و حراست باید باعث امنیت دانشگاه شود و کسی نباید با وجود حراست احساس ناامنی کند. 

رئیس دانشگاه علم و صنعت افزود: در رابطه شورای صنفی برنامه‌ریزی می‌کنیم و شورای صنفی نماینده دانشجویان است و وظیفه انعکاس خواسته‌های آنها را دارد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: در بحث انتخابات برای انجمن اسلامی خودم وارد می‌شوم تا کسی اعمال نفوذ نکند و آزاد بودن انتخابات را تضمین می‌کنم و در تصویب اساسنامه هم اجازه نمی‌دهیم گروهی بخواهد نظر شخصی خود را اعمال کند.

وی گفت: تضمین می‌کنم برای تأیید صلاحیت‌ها در دانشگاه دل بخواهی عمل نشود. همه کسانی که در دانشگاه هستند محترم هستند و هیچ کس محترم‌تر نیست.

برخورداری در خاتمه افزود: برای بحث کانون موسیقی هم کارهایی شده و مورد بررسی است و در صورتی که صلاح مملکت و رضایت دانشجو باشد راه‌اندازی می‌شود.
 
» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا