اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 9330 مورخ:[1392-12-03 10:27:01]
اطلاعات وزارت علوم درباره بازگشت دانشجویان ستاره‌دار فاقد استناد است/ استعلام مجلس از وزارت اطلاعات
طبیب‌زاده :

اطلاعات وزارت علوم درباره بازگشت دانشجویان ستاره‌دار فاقد استناد است/ استعلام مجلس از وزارت اطلاعات

 عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بر اساس حکم کمیسیون اصل ۹۰، وزیر علوم موظف به ارائه اطلاعات بازگشت دانشجویان ستاره‌دار به مجلس بود، گفت: اطلاعات ارائه‌شده از سوی وزارت علوم فاقد استناد است.

به گزارش مازند اصناف و به نقل از فارس، زهره طبیب‌زاده عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه بر اساس حکم کمیسیون اصل 90 وزیر علوم موظف بوده است اطلاعات مربوط به بازگشت دانشجویان ستاره‌دار را به مجلس ارائه دهد، گفت: اطلاعات مربوط به 126 نفر باید به مجلس ارائه می‌شد که از این تعداد حدود 40 نفر را در اختیار ما قرار دادند و 10 نفر نیز از دانشجویان دکتری سال 92 بودند که در مجموع اطلاعات مربوط به 50 نفر از دانشجویان ستاره‌دار سال‌های 90، 91 و 92 در اختیار ما قرار گرفت ولی این اطلاعات ناقص نیز فاقد استناد است.

وی افزود: 50 نفر از دانشجویان دکتری که استعلام اطلاعات آنها از وزارت اطلاعات منفی بوده است با اخذ تعهد از سوی وزارت علوم ثبت‌نام شده‌اند ولی اینکه چه مسئله‌ای وجود داشته است که وزارت اطلاعات استعلام این افراد را منفی اعلام کرده است مستنداتی در اختیار وزارت علوم نیست و تنها استناد آنها برای بازگرداندن این افراد به تحصیل این است که آنها کارمند دولت بوده‌اند.

طبیب‌زاده گفت: اگر کارمند دولت بودن دلیل مناسبی برای بازگرداندن دانشجویان ستاره‌دار به تحصیل است پس چرا از وزارت اطلاعات استعلام می‌کنیم؟ اگر وزارت علوم دلیل مخالفت وزارت اطلاعات با تحصیل این دانشجویان را نمی‌داند پس چگونه صرف کارمند دولت بودن آنها را ثبت‌نام می‌کند؟

طبیب‌زاده اضافه کرد: صرف داشتن رابطه استخدامی فرد با نهاد دولتی  دلیل پذیرفته شده‌ای برای بازگشت دانشجو به تحصیل از نظر مجلس نیست.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نمایندگان مجلس با وزارت اطلاعات مکاتبه می‌کنند تا اطلاعات مربوط به دانشجویان ستاره‌دار را به طور کامل در اختیار بگیرند زیرا وزارت علوم پرونده دانشجویان کارشناسی ارشد را در اختیار مجلس قرار نداده است و تنها اطلاعات 50 نفر از دانشجویان دکتری در اختیار ما قرار گرفت.

طبیب‌زاده عنوان کرد: در حال حاضر در مرحله تحقیق هستیم و  سؤال از وزیر در صحن علنی نیز در نوبت است که وزیر علوم باید با حضور در صحن علنی پاسخگوی بازگشت دانشجویان ستاره‌دار باشد.

» برچسب ها : , دانشجویان , ستاره دار , استعلام , وزارت , اطلاعات , دانشجویان , ستاره دار , استعلام , وزارت , اطلاعاتمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا