اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 916 مورخ:[1391-05-21 16:51:01]
     استقبال فعالان اقتصادی از اجرای طرح شبنم
روابط عمومی شبنم

استقبال فعالان اقتصادی از اجرای طرح شبنم

 مدیر عامل شركت خدمات انفورماتیك راهبر با اشاره به استقبال فعالان اقتصادی نسبت به اجرای پروژه شبنم(شبكه بازرسی و نظارت مردمی) گفت: با همكاری مجمع عالی واردات طرح كد دار كردن كالاهای وارداتی سرعت بیشتری خواهد گرفت.
   
به گزارش روز شنبه  نجبا به نقل ازایرنا - 'محمود اعلایی' افزود: در زمان حاضر مجمع عالی واردات به عنوان كارگزار در چرخه صدور كد دو بعدی شبنم قرار گرفته و همین امر گام موثری در پیشبرد این پروژه محسوب می شود.اعلایی بیان داشت: شورای عالی اصناف نیز از ابتدای اجرای پروژه شبنم وزارت صنعت را در این مسیر همراهی كرد و هم اكنون از مهم ترین حامیان شبنم به شمار می رود.

وی افزود: معضل كالای قاچاق در سال های اخیر روی اقتصاد كشور چنبره زده بود و مانع از تحرك و پویایی تجارت قانون محور در كشور می شد.ی
به گفته وی، كشور برای دستیابی به اقتصاد سازمان یافته و مدیریت شده نیازمند ابزارهایی است كه امكان مدیریت و نظارت را برای متولیان آن فراهم آورد و با ترسیم روندهای قانون محور راه برای سودجویی قاچاقچیان و قانون گریزان بسته خواهد شد.

مدیر عامل شركت خدمات انفورماتیك راهبر پروژه شبنم را روشی به روز و مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات ارزیابی كرد كه به واسطه آن تمامی اجناس دارای كد منحصر به فرد شده و روند ورود و توزیع آن در بازار كشور قابل رصد و پیگیری خواهد بود.

وی در باره برخی مقاومت ها نسبت به اجرای این پروژه گفت: به طور معمول در مقابل روش های نوین مقاومت هایی مبنی بر حفظ شرایط سنتی شكل می گیرد كه با اطلاع رسانی دقیق و مبتنی بر واقعیات به مرور از شدت این مقاومت ها كاسته شده و افرادی كه متقاضی اقتصاد قانونمند و مبارزه با قاچاق هستند خود انگیخته به جمع متقاضیان شبنم خواهند پیوست.

شبنم یك باركد دو بعدی منحصر به فرد است كه روی هر قلم كالا درج می‌شود و حاوی اطلاعات كامل درباره كالا بوده و قابلیت استعلام اصالت كالا از طریق گوشی تلفن همراه دوربین‌دار و نرم افزار مربوطه، تلفن گویای 88969296 ، ارسال پیامك به سامانه شبنم و همچنین استعلام ازسامانه شبنم به آدرس www.shabnam.ir را دارد.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا