اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 9104 مورخ:[1392-11-22 15:02:01]
 آمریکا ایران را به حمایت از تروریست‌های فعال در سوریه متهم کرد
بیانیه «مضحک» واشنگتن

آمریکا ایران را به حمایت از تروریست‌های فعال در سوریه متهم کرد

 وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای ایران را به حمایت از گروه‌های تروریستی فعال در سوریه متهم و چند ایرانی را در فهرست تحریم‌های خود قرار داده است.

 گزارش مازند اصناف: از فارس به نقل از روزنامه «وال‌استریت‌ژورنال»، وزارت خزانه‌داری آمریکا اخیرا چند ایرانی را به اتهام واهی تسهیل حضور نیروهای القاعده در سوریه، در لیست تحریم‌های خود قرار داده است.

واشنگتن ادعا کرده است که ایران به اعضای گروه طالبان و سران القاعده اجازه داده است که از خاک این کشور برای انتقال نیرو به سوریه استفاده کنند.

ادعای همکاری ایران با تروریست‌های فعال در سوریه در حالی مطرح شده که ایران پیش از این هم چنین مسئله را به شدت رد کرده بود. «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران در نشست امنیتی مونیخ در پاسخ به سوالی در این مورد، گفت: «ادعای مضحکی است که بگوییم ایران که یکی از اهداف القاعده است، از این گروه حمایت می‌کند.»

این اولین بار نیست که چنین موضوعاتی از سوی مخالفان دولت سوریه و حامیان آن‌ها مطرح می‌شود. پیش از این هم گروه موسوم به «ارتش آزاد» که به سبب حضور گروه‌های تروریستی در سوریه به شدت اعتبار و نفوذ خود را از دست داده، با بیان اتهاماتی مشابه علیه دولت سوریه، تلاش کرده بود تا گروه‌هایی چون «داعش» و «جبهه‌النصره» را همراه با نظام سوریه معرفی کرده و خود را به عنوان گروه اصلی مخالف دولت مطرح کند.
» برچسب ها : , بیانیه , مضحک , واشنگتن , علیه , ایران , بیانیه , مضحک , واشنگتن , علیه , ایرانمطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا