اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 9008 مورخ:[1392-11-19 15:09:01]
 آمریکا در حال نقض توافق اعضای مجموعه ۱+۵ با ایران است
رجب صفروف:

آمریکا در حال نقض توافق اعضای مجموعه ۱+۵ با ایران است

یک کارشناس روس با اشاره به اینکه آمریکا در حال نقض توافق اعضای مجموعه ۱+۵ با ایران است،‌ تاکید کرد که یکی از اصول توافقنامه این است که طی 6ماه صحبتی از تحریم نباشد اما آمریکا هنوز در مسیر تحریم و تهدید به آن گام برمی‌دارد.

به گزارش مازند اصناف و به نقل از فارس،رجب صفروف کارشناس مسائل سیاسی در روسیه  با اشاره به اینکه تحریم های جدیدی که واشنگتن علیه چند مقام ایرانی اعمال کرد نقض توافق ژنو است، گفت: این اقدام آمریکا نقض توافق اعضای مجموعه 5+1 با ایران است.


 صفروف با اشاره به اینکه علاوه بر روسیه دیگر کشورهای جامعه جهانی نیز براین عقیده هستند، ابراز داشت که یکی از اصول توافقنامه این است که طی 6 ماه صحبتی از تحریم نباشد ولی آمریکا همچنان در مسیر تحریم و تهدید به تحریم گام برمی‌دارد.

وی با بیان اینکه چطور امکان دارد ایران را متعهد به انجام توافق ژنو بدانیم،کارها شروع شده و تهران در حال انجام است و از سوی دیگر تحریم باز می‌شود، افزود: آیا این منطقی است؟ پس باید پرسید ایران برای چه این کارها را می‌کند؟

این کارشناس با اشاره به اینکه حالا با این کارها چهره واقعی آمریکا و متحدانش دیده می‌شود، ابراز داشت: آنها به هیچ وجه نمی‌خواهند پرونده هسته‌ای ایران از صحنه تاریخ خارج شود و آنها در اطراف خود برنامه‌هایشان را اجرا کنند.

این کارشناس با بیان اینکه آمریکایی‌ها و کنگره نشان داد که چه گرایشی به اسرائیل دارند و از لابی‌ صهیونیست‌ها و عربستانی دستور می‌گیرند،‌تاکید کرد: چرا آمریکا چنین کارهایی را می‌کند دلیل آن این است که می‌داند ایران با توجه به ظرفیت‌هایی که دارد و توان مردمی، سیاسی و اجتماعی که داراست می‌تواند جهشی اقتصادی و فناوری داشته باشد که وضع منطقه را متحول می‌کند.
» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا