اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 898 مورخ:[1391-05-16 20:39:01]
شب رویایی ایرانی‌ها در المپیک؛امید نوروزی دومین مرد طلایی

شب رویایی ایرانی‌ها در المپیک؛امید نوروزی دومین مرد طلایی

 

  امید نوروزی ملی پوش فرنگی کار کشورمان با اقتدار در فینال وزن 60 کیلو حریف گرجستانی خود را شکست داد تا پس از حمید سوریان به عنوان دومین صیاد نشان طلا نامش را به نیکی در تاریخ کشتی جهان به ثبت رساند و ایران را با این طلا صاحب دومین نشان طلا کند.

 

 

 

به گزارش نجبا و به نقل از رجانیوز، در ادامه رقابت‌های کشتی فرنگی ملی پوش وزن 60 کیلو کاروان ایران در رشته فرنگی شامگاه امشب در سالن اکسل شهر لندن به روی تشک رفت و با اقتدار حریف گرجستانی را شکست داد تا به عنوان دومین ملی پوش طلایی رشته فرنگی نامش در فهرست افتخارآفرینان این رشته درج شود.

روز دوم رقابت‌های کشتی فرنگی المپیک 2012 لندن با برگزاری مسابقات 3 وزن دوم پیگیری شد که در وزن 60 کیلو امید نوروزی پس از پیروزی در مراحل مقدماتی مقابل کشتی‌گیرانی از چین، بلغارستان، قزاقستان و ژاپن به فینال راه یافت.

نوروزی در دیدار نهایی در 2 تایم و با نتایج مشابه (یک بر صفر) مقابل ریواز لاشخی، قهرمان 2011 اروپا، از گرجستان به پیروزی رسید و دومین مدال طلای تاریخ کشتی فرنگی و دومین نشان طلای کاروان ورزشی ایران را به ارمغان آورد.

نماینده کشورمان که در دور نخست مقابل جیانگ شنگ، نفر پنجم بازی‌های المپیک 2008 پکن از چین به پیروزی رسیده بود در دور دوم هم برابر آنگلوف، نفر سوم جهانی 2011 از بلغارستان به برتری رسید.

نوروزی در دور سوم و مرحله یک‌چهارم نهایی هم علمت کبیسپایف، دارنده 2 مدال قهرمانی جهان (نقره 2011 و برنز 2010) از قزاقستان که عنوان اول مسابقات قهرمانی آسیا در سال 2011 را هم یدک می‌کشد را شکست داد. نوروزی در نیمه‌نهایی هم در 2 تایم و با نتایج (یک بر صفر) و (یک بر صفر) ماتسوموتو از ژاپن را شکست داد و فینالیست شده بود.

سالتو بارانداز نوروزی به بنا!

امید نوروزی پس از قهرمانی در فینال وزن 60 کیلوگرم المپیک 2012 لندن محمد بنا را هم از اجرای فنون خود بی نصیب نگذاشت و مربی‌اش را در آغوش گرفت و یک سالتو بارانداز میهمان کرد!

 نوروزی پس از درخشش بی نظیر و دیدنی خود در دیدار فینال به محض پایان تایم دوم و اعلام قهرمانی‌اش از کنار داور به سمت محمد بنا رفت و او را در آغوش گرفت. البته این پایان خوشحالی نوروزی نبود و این جوان شایسته شیرازی با اجرای یک سالتو بارانداز دیدنی روی محمد بنا تمامی تماشاگران سالن را به وجد آورد.

کاروان ورزش کشورمان با کسب مدال طلای فرنگی‌کار کشورمان در وزن 60 کیلوگرم به رده ۲۶ جدول توزیع مدال‌های المپکی ۲۰۱۲ لندن رسید.با کسب مدال طلا توسط امید نوروزی، فرنگی‌کار کشورمان در وزن 60 کیلوگرم کاروان ورزش ایران به رده 26 جدول توزیع مدال‌های المپیک 2012 لندن رسید.

 کاروان ایران به صورت مشترک با اتیوپی در رده بیست و ششم قرار گرفت.

نوروزی: این مدال را مدیون محمد بنا هستم

دارنده مدال طلای کشتی فرنگی المپیک گفت: این مدال را مدیون زحمات محمد بنا هستم و از او تشکر می‌کنم.

امید نوروزی پس از کسب مدال طلای وزن 60 کیلوگرم کشتی فرنگی بازی‌های المپیک گفت: خیلی خوشحالم که به مدال طلای المپیک رسیدم. این موفقیت را مدیون زحمات محمد بنا هستم و از او تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: این مدال را تقدیم به خانواده‌ام، مردم ایران به خصوص شیرازی‌ها و منطقه سپیدان شیراز می‌کنم.

دارنده مدال طلای جهان و المپیک درباره اینکه برنامه‌ات برای حضور در المپیک بعدی چیست گفت: تا المپیک بعدی خیلی راه مانده است.


» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا