اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 8872 مورخ:[1392-11-14 18:57:01]
 مدیرمسئول «وطن امروز» با قرار وثیقه آزاد شد/ دولت آزادی بیان رسانه‌های منتقد را محدود کرده است

مدیرمسئول «وطن امروز» با قرار وثیقه آزاد شد/ دولت آزادی بیان رسانه‌های منتقد را محدود کرده است

رئیس شورای سیاست‌گذاری و سردبیر روزنامه وطن امروز با بیان اینکه مدیرمسئول روزنامه وطن امروز با قرار وثیقه آزاد شده است، گفت: در جایی که توطئه علیه ارزش‌هاست همه آزادی بیان دارند اما کسانی که می‌خواهند در مورد اصول انقلاب برخی از اتفاقات را نقد کنند با تهدید روبرو می‌شوند.


به گزارش مازند اصناف , رضا شکیبایی در گفت‌‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: یک نهاد دولتی شکایتی را از  مدیر مسئول روزنامه «وطن امروز» (محمد آخوندی) در دادسرای رسانه طرح کرد.


رئیس شورای سیاست‌گذاری و سردبیری روزنامه وطن امروز افزود: این شکایت‌ها مربوط به 10 مورد اعم از گزارش، یادداشت، گزارش، تیتر یک، خبر و ... این روزنامه می‌شود.

وی ابراز داشت: این شکایت به روال طبیعی در دادسرای رسانه پیگیری شده است و مدیرمسئول این روزنامه به دادسرا احضار و تفهیم اتهام شد که در نهایت با قرار وثیقه 15میلیون تومان نیز آزاد شد.

شکیبایی ادامه داد: طی روز جاری جلسه بازپرسی داشتیم که پیش‌بینی می‌شود این جلسه فردا نیز ادامه داشته باشد که روند دفاعیات طی خواهد شد.

رئیس شورای سیاست‌گذاری و سردبیری روزنامه وطن امروز بیان داشت: یکی از مطالبی که مورد شکایت این نهاد دولتی قرار گرفته است به دلیل انعکاس تیتری در روزنامه وطن امروز تحت عنوان «سقوط آزاد بورس» بوده است. در توضیح این امر باید گفت که در تاریخ 22 دی ماه سال جاری بورس طی یک تا دوساعت 2000 واحد سقوط کرد که در تاریخ 40 ساله بورس بی‌سابقه بود.

وی ادامه داد: همچنین یکی دیگر از شکایت‌ها مربوط به اتفاقی بود که در سفارتخانه یمن برای دیپلمات ایرانی افتاد که خبری مبنی بر اینکه سفارت‌خانه‌ها نا امن شده است انعکاس داده شد.

شکیبایی اضافه کرد: این نهاد دولتی علاوه بر شکایت از روزنامه وطن امروز از قدیانی نویسنده مطلب به صورت جداگانه نیز شکایت کرده است.

رئیس شورای سیاست‌گذاری روزنامه وطن امروز بیان داشت: با توجه به اینکه ریاست جمهوری در تمام سخنرانی‌های خود به نقد آزاد اشاره می‌‌کند و به آزادی رسانه‌ها تأکید داشته است اما متاسفانه مشاهده می‌شود آنچه در عمل در حال وقوع است هیچگونه تناسب و سنخیتی با گفته‌های ریاست جمهوری ندارد.

وی با بیان اینکه این شرایط نگران کننده است، گفت: هم‌اکنون رسانه‌های کشور از لحاظ آزادی بیان واقعا تحت فشار هستند.

شکیبایی بیان داشت: دولت توجهی به برخی از روزنامه‌های زنجیره‌ای ندارد که در این روزنامه ها همسویی با دشمن وجود دارد. ضمن آنکه امروز شاهد صدور مجوز برای فعالیت کسانی که در فتنه 88 نقش داشته‌‌اند، هستیم.

رئیس شورای سیاست‌گذاری روزنامه وطن امروز خاطرنشان کرد: این در حالی است که تمام تلاش دولت این است که دهان‌ها را بر نقد توافقنامه ژنو ببندد.

شکیبایی بیان داشت: هم‌اکنون رسانه‌ها نسبت به اطلاع رسانی درباره موضوعات بدیهی دچار ترس هستند چرا که ممکن است انگ خلاف امنیت ملی به این دسته از رسانه‌ها زده شود.

وی خاطرنشان کرد: دولت در حوزه آزادی بیان نفاقی را در حال طی کردن است و در جایی که توطئه علیه ارزش‌هاست همه آزادی بیان دارند اما کسانی که می‌خواهند در مورد اصول انقلاب برخی از اتفاقات را نقد کنند با تهدید روبرو می‌شوند.
» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا