اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 8702 مورخ:[1392-11-08 18:28:01]
احیای «گداپروری»در دولت روحانی!

احیای «گداپروری»در دولت روحانی!

در حالی که چند هفته از اعلام سبد کالایی و راههای اطلاع رسانی به مشمولان میگذرد گویا سبد دولت با وعده های توخالی پر شده است.
به گزارش بلاغ،یکی از انتقاداتی که همواره به دولت پیشین وارد می ‎ شد توزیع کالا بین مردم بود که همواره تنشی را بین مسئولان و منتقدان بوجود می آورد اما گویا این روشها با وجود تغییر دولت همچنان ادامه دارد.

به گزارش مازند اصناف و به نقل از بلاغ - طرح های توزیع کالا یا به اصلاح ناشایست منتقدان دولت قبلی «گداپروری» در حالی در سایه سکوت منتقدان دیروز و لیدرهای امروز همچنان اجرا می ‎ شود که نه تنها درسی از عملکرد دولت قبلی گرفته نشده بلکه معایبی نیز به آن افزوده شده است.
 
یکی از این معایب دوری از عدالت به عبارتی همان اعتدال است یعنی در حالی که دولت قبلی کمک ‎ های خود را به همه اقشار خصوصا کشاورزان و کارگران شاغل در ساختمان، بیابان یا خیابان نیز اختصاص میداد اما انگار این اقشار از جمعیت هفتاد و چند میلیونی کشور حذف شده یا چنان چاق اند که در سبد حمایتی دولت جا نمی گیرند.
 
سوال مهم در این مورد اینجاست که اگر کارگران سر چهار راه، کارگران پنبه زار یا شالی ‎ زار و سبزی فروشان کنار بازار روز اقشار کم درآمد محسوب نمیشوند پس تعریفی جدید از این اقشار گردن کلفت را به فرهنگستان وزین فارسی دولت بیافزایید تا همه بدانند.
 
نکته بعدی در آسیب شناسی برنامه دولت راه های اطلاع یابی از شمول یا عدم شمول خانوارهاست که این مساله نیز با وجود ارائه4راهکار از طرف مسئولان بیشتر موجب دغدغه مردم شده است زیرا عملا کارایی درستی ندارد.
 
ارسال شماره کارت بانکی حساب یارانه و کد ملی به شماره پیامک ۵۰۰۰۷۹۹، مراجعه به وب‌سایت رسمی اطلاع‌رسانی سامانه به آدرس www.yaranehkala.ir ،تماس  از طریق تلفن گویای وزارت صنعت، معدن و تجارت به شماره 09612 و یا تماس با درگاه اطلاع‌رسانی همراه اول به شماره #799* چهار راهکار عملیاتی دولت برای این منظور به مردم معرفی شده است اما با به گل نشستن این راهکارها عملا نشان از تهی بودن سبد کالایی حمایتی دولت تا این لحظه است.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا