اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 8687 مورخ:[1392-11-07 20:02:01]
انتقال پایتخت قابل بررسی است/ این اتفاق یک شبه و یک ساله رخ نمی‌دهد
رییس جمهوری در دیدارِ مجمع نمایندگان شهرستان های استان تهران:

انتقال پایتخت قابل بررسی است/ این اتفاق یک شبه و یک ساله رخ نمی‌دهد

رییس‌جمهور با بیان اینکه انتقال پایتخت قابل بررسی است، گفت: این اتفاق یک شبه و یک ساله رخ نمی‌دهد ‌و ممکن است ۱۵ سال طول بکشد.

به گزارش مازند اصناف و به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در در دیدارِ مجمع نمایندگان شهرستان‌های استان تهران، با اشاره به مشکلات و معضلات این استان، به انتقاد از صدور مجوزهای ساخت ساختمان‌های مرتفع بر روی گسل‌های این شهر اشاره کرد و گفت: وزارت مسکن و شهرسازی باید به این گونه مسائل رسیدگی کند.

رییس‌جمهور با بیان اینکه انتقال پایتخت قابل بررسی است، افزود: این اتفاق یک شبه و یک ساله رخ نمی‌دهد ‌و ممکن است 15 سال طول بکشد، بنابراین نباید نسبت به حل مشکلات این استان کوتاهی شود. باید برای جمعیت زیادی که به استان تهران آمده‌اند، فکری کرد. قرار نبود تهران چنین جمعیتی را در خود پذیرا باشد.

رییس‌جمهور در ادامه گفت: برخی از مشکلات استان تهران مشکلات عمومی کشور است و در دیگر استان‌ها هم شاهد آنها هستیم. دولت در زمینه سلامت طرح‌هایی دارد، اما در ابتدا باید برخی از مشکلات از جمله نظام ارجاع را ساماندهی و سالم سازی کند.

روحانی با تاکید بر این که دولت مصمم است در سال‌های آتی تمام مردم را تحت پوشش بیمه درمانی قرار دهد، گفت: طبق بررسی‌های اولیه حدود 12 میلیون نفر تحت پوشش نیستند.

رییس‌جمهوری تاکید کرد: دولت هزینه بیمه آنانی را که در دهک‌های پایینی هستند و وضعیت مالی مناسب ندارند، برعهده می‌گیرد.

روحانی یکی از اهداف دولت تدبیر و امید را گسترش طرح‌های ریلی در کل کشور دانست و افزود: دولت در تلاش است که بار حمل و نقل بر عهده بخش ریلی قرار گیرد. این اتفاق باعث می‌شود هزینه‌ها کمتر و سرعت بیشتر شود.

رییس‌جمهوری سپس با ابراز امیدواری مبنی بر اینکه دولت بتواند بر مشکلات فایق آید تا شاهد توسعه در کشور باشیم، درباره مسائل زیست محیطی گفت: دولت در این زمینه مصمم است و باید با تلاش دولت و مجلس مشکلات زیست محیطی را کم کنیم.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا