اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 856 مورخ:[1391-05-06 15:57:01]
مسافرت و بیماری مجوز روزه خواری در ملاء عام نیست

مسافرت و بیماری مجوز روزه خواری در ملاء عام نیست

فرمانده نیروی انتظامی بابل گفت: روزه خواری در ملاء عام از نظر شرعی حرام و مصداق جرم مشهود و قابل تعقیب است و عذرهایی همچون مسافرت و بیماری مجوز روزه خواری در انظار عمومی نیست.

سرهنگ 'علی فقیه عبداللهی'، به متصدیان اماكن عمومی و اصناف، همه آحاد مردم به خصوص به مسافران و گردشگران در مورد روزه خواری در ملاء عام همزمان با ماه مبارك رمضان هشدار داد.
وی اظهارداشت: انتظار می رود مسافران و گردشگرانی كه به شهرستان بابل سفر می كنند و به هر دلیلی دارای عذر شرعی هستند از هرگونه اعمال و رفتاری كه دلالت برتظاهر به روزه خواری دارد اعم از خوردن، آشامیدن و استعمال دخانیات پرهیز كنند.
فقیه عبدالهی بابیان اینكه ماه رمضان، ماه خودسازی و توبه است؛افزود: از همه همشهریان ، گردشگران و مسافران تابستانی انتظار می رود علاوه بر رعایت شئونات اسلامی با احترام به حقوق دیگران حرمت این ماه را حفظ كنند.
وی اضافه كرد: متصدیان هتل ها، رستوران ها و مهمانپذیر هاو پایانه ها تنها برای مسافران خود می توانند ضمن اخذ مجوز از مراجع ذیربط با رعایت شئونات اسلامی و پوشش فضای مربوطه فعالیت كنند و ارائه خدمات توسط سایر مراكز از اذان صبح تا اذان مغرب ممنوع است.
سرهنگ 'فقیه عبدالهی ' گفت: از آنجاییكه فضای كشور در این روزها آكنده از عطر بندگی و معنویت است شایسته است بیش از همیشه در رعایت حجاب و عفاف،مهربانی و كمك به ایتام و مستمندان و دیگر وظایف انسانی اهتمام ورزیده شود.
فرمانده نیروی انتظامی بابل افزود: با توجه به انجام فریضه الهی در مساجد و تكایا و حضور مردم در شب های قدر در اماكن مقدس، تقویت گشت های انتظامی در بابل به مرحله اجرا در خواهد آمد.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا