اخبار مازند اصناف پایگاه اطلاع رسانی اصناف مازندران - کد خبر : 8450 مورخ:[1392-11-01 14:11:01]
معاون ارتباطات بین المللی دفتر مقام معظم رهبری: ناصر کبیر شخصیتی تمدن ساز داشت
همایش بین المللی بزرگداشت ناصر کبیر در محمودآباد

معاون ارتباطات بین المللی دفتر مقام معظم رهبری: ناصر کبیر شخصیتی تمدن ساز داشت

معاون ارتباطات بین المللی دفتر مقام معظم رهبری در همایش بین المللی بزرگداشت ناصر کبیر در محمودآباد گفت: ناصر کبیر شخصیتی تمدن ساز داشت.

به گزارش مازند اصناف و به نقل از بلاغ - صبح امروز همایش بین المللی بزرگداشت ناصر کبیر(اطروش) با پیام تصویری آیت الله جوادی آملی در مجتمع رفاهی شرکت نفت محمودآباد آغاز شد.

این همایش با حضور حجت الاسلام دکتر قمی‌معاون ارتباطات بین المللی دفتر مقام معظم رهبری، آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه در استان مازندران، علامه شرف الدین و سید محمدالهاشمی‌از علمای بزرگ یمن، ابراهیم السید نماینده حزب الله لبنان، آیت الله اختری دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت ساعاتب قبل آغاز شد.

حجت السلام والمسلمین قمی‌ معاون ارتباطات بین المللی دفتر مقام معظم رهبری در آغازهمایش بین المللی ناصر کبیر(اطروش) با ابلاغ سلام مقام معظم رهبری به این همایش و با اشاره به شخصیت تمدن ساز ناصر الحق گفت: ناصر الحق توانست با این شخصیت خود در گوشه ای از میهن اسلامی‌ ما تمدنی اسلامی بر گرفته از آموزه‌های نهج البلاغه و صحیفه سجادیه را شروع کرده و ادامه دهد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر قمی‌ در ادامه گفت: ناصرالحق همواره تلاش داشت تا اعلام کند که بین او که حاکمی‌دینی آن منطقه است و مردم عادی هیچ فرقی وجود ندارد که این خود از جمله آموزه‌های مهم نهج البلاغه می‌باشد و ناصر الحق او را در اجتماع آن زمان پیاده ساخته است.

معاون ارتباطات بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب در سال 77 با حضور در آمل از ناصرالحق به نیکی یاد می کنند، ادامه داد: رهبری بیان داشتند منطقه آمل نقطه‌ای است که قدیمیترین نقطه اسلامی در آن تشکیل شده است و با تکیه بر مردم این منطقه ناصرالحق پرچم زلال معارف اسلامی را بر افراشته کرد.

قمی از جمله پیام‌های این همایش را توجه و اتکا به نهج البلاغه عنوان کرد وافزود: نهج البلاغه میراث کهنی است که متاسفانه هنوز آن را به طور کامل کشف نکرده و در  جامعه پیاده نکرده ایم.

حسن‌بن علی ملقب به ناصر کبیر جد مادری سیدرضی و سیدمرتضی از نخستین حاکم شیعی طبرستان به شمار می‌رود مقبره وی در آمل قرار دارد که از 900 سال پیش زیارتگاه به شمار می‌رفت و از دهه 70 به بعد نیز توسط مسئولان شهرستانی ساماندهی شده است.

» برچسب ها :مطالب مشابه


مطالب تصادفی

Go to TOP
طراحی و پیاده سازی : کیمیا سامانه
داده پرداز کیمیا